Ινδία Ινδία για 10 ημέρες

zoe_kar

Member
Μηνύματα
43
Likes
23
Kαλησπέρα κ από εμένα....είχες πάει Ινδία τέλη Απριλίου?Πώς ήταν ο καιρός?Η ζέστη είναι τόσο ανυπόφορη?
 

Xeniaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλησπέρα σε όλους! Επέστρεψα από Ινδια κ ήθελα να σας γράψω τις εντυπώσεις μου. Αρχικά το Castleandking που κλεισαμε για οδηγό όλες τις μέρες ήταν επαγγελματικοτατο κ μειναμε πολύ ευχαριστημένες. Επισκευθηκαμε Delhi, Varanasi, Agra, Jaipur & Pushkar. Τις 2 πρώτες διαδρομές με αεροπλάνο, την 3η με βραδυνό τραίνο και την τελευταία με αυτοκίνητο. Δεν μου φάνηκε πολύ πιεστικό...αλλά αυτο είναι προσωπικη εκτίμηση. Το Varanasi και η Pushkar ήταν τα highlight του ταξιδιού μάς. Απλά υπέροχα, και must! Αυτό που δεν μου άρεσε πολύ ήταν η Jaipur, και θα την αφαιρουσα. Πολύ τουριστική πόλη, κ οι κραχτες στα μαγαζιά είναι τόσο κουραστικοι που δεν μπορείς να απολαύσεις μια χαλαρή βόλτα. Όσον αφορά την επικινδυνότητα, ήμασταν δύο κοπέλες κ δεν φοβηθηκαμε καθόλου. Η θερμοκρασια αυτον τον καιρο ειναι απο 38-43 βαθμους, αλλα ηταν ανεκτη, εαν απεφευγες τον ηλιο απο 13:00-16:00. Υπέροχη χώρα, υπέροχοι άνθρωποι, υπέροχο ταξίδι!
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Λύσε μου μια μεγάλη απορία, αν μπορείς. Η τουαλέτα μέσα στο τρένο υποφέρεται; Ή κρατιέσαι μέχρι να φτάσεις στον προορισμό; :D
 

Xeniaa

Member
Μηνύματα
7
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Λύσε μου μια μεγάλη απορία, αν μπορείς. Η τουαλέτα μέσα στο τρένο υποφέρεται; Ή κρατιέσαι μέχρι να φτάσεις στον προορισμό; :D
Να σου πω την αλήθεια, ταξιδέψαμε με το βραδινό τρένο, όπου κοιμηθηκα σε όλη τη διαδρομή κ δεν επισκευθηκα καθολου την τουαλέτα. Όποτε δεν ξέρω να σου πω. Αλλά γενικά οι χώροι με τα κρεβάτια ήταν αρκετά καθαροί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom