Ινδικό Κασμιρ/Σριναγκαρ

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πολύ καλή δουλειά!!! Αλλά να σε ρωτήσω? Είσαι εντεταλμένη του Υπουργείου Τουρισμού Ινδίας, μόλις ένας χριστιανός λοξοκοιτάξει προς άλλη ήπειρο, να κάνεις τέτοιου είδους θέματα για να τον προσελκύσεις πάλι στην incredible και τα πέριξ??? :bleh::haha:
Η αλήθεια Vario είναι ότι ναι. Οντως είμαι εντεταλμένη του Υπουργού. Με το αζημίωτο φυσικά. 200 ρουπίες μου δίνει για κάθε έναν επισκέπτη που προσελκύω διότι υπάρχουν και παραστρατημένες μπερδεμένες ψυχές (ορα Variο, GTS, Μεξικά, Καραιβικες κλπ).
Aς μου τάξει και ο Καστρο το τσιγκουναριό το κάτιτις μου, για να τους στέλνω Κούβα....
Ιωάννα ξέχασες τα Πι. Μόνο μαγκούρα δεν.....
Βρε Ρόζα, ποιά είναι η κοτσωνάτη? Εμένα και οι δύο μου φαίνονται ότι τις ξέχασε ο Χάρος....
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Επίτηδες το κάνεις έτσι; Παραδέξου το :shock:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μ'αυτά που διαβάζω κάθε φορά για την Ινδία σκέφτομαι πως όταν πάω θα πρέπει να μείνω τουλάχιστον για 1 μήνα! Εξαιρετικές πληροφορίες! Thank you!
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Που φτασαμε εδω μεσα? να μας προτεινει καταλυμα η dim..και να της βαζω και "ευχαριστω" απο κατω ! O tempora...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα την ευχαριστησαμε ακριβως γι αυτο: γιατι μας το επεσημανε, οποτε δε θα πεσουμε εστω και κατα λαθος πανω του!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Που φτασαμε εδω μεσα? να μας προτεινει καταλυμα η dim..και να της βαζω και "ευχαριστω" απο κατω ! O tempora...
coco μου σου απαντώ με παράθεση απο το κείμενο μου. Δώσε βάση στα έντονα γραφόμενα. Φυσικά, έχεις δίκιο. ή έχει πέσει πολύ ο πήχης ή είναι ανάδρομος ο Ερμής. Αλλη εξήγηση δεν έχω.

"........Εγω θα σας πρότεινα όμως το δικό μας (με πάσα επιφύλαξη). Σε αυτό -σύμφωνα με τον ιδιοκτήτη κ. Ajaz- , διέμενε η Ιντιρα Γκάντι η οποία ήταν και φίλη με τον πατέρα του.
Μην περιμένετε αλλαγή σεντονιών ή καθάρισμα στο δωμάτιο , εκτός ισως αν το ζητήσετε, μην περιμένετε χλιδή και πολυτέλεια, μην περιμένετε κλιματιστικό, και άλλο ένα μείον είναι ότι όντας ξύλινο καραβόσπιτο εντός του νερού, μυρίζει μούχλα. Και φυσικά τρίζει. Και φυσικά το μπάνιο είναι για κλάματα. Και φυσικά δεν διαθέτει ζεστό νερό....... "

edit, Ερση, όλα σχεδόν, έτσι είναι. Να παρακαλάς να πέσεις σε αυτό, γιατί κάποια άλλα, μπορεί να σου προκύψουν χειρότερα.
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Μα την ευχαριστησαμε ακριβως γι αυτο: γιατι μας το επεσημανε, οποτε δε θα πεσουμε εστω και κατα λαθος πανω του!
:haha::haha::haha:

Ερση, όλα σχεδόν, έτσι είναι. Να παρακαλάς να πέσεις σε αυτό, γιατί κάποια άλλα, μπορεί να σου προκύψουν χειρότερα.
Τι ξαφνικη ελλειψη αυτοπεποιηθησης ειναι αυτη? θα υπηρχε χειροτερο δηλαδη και δε θα επεφτες πανω του η ιδια? τς τς.. γιατι χανεις την πιστη σου???
Ωστοσο... οι πληροφοριες σου ειναι φυσικα πολυτιμες, ευχαριστουμε!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
dim απίστευτη η ιστορία σου!!έχεις γίνει super Ινδολόγος!!:D
τα ειπες όλα χωρίς να κουράσεις!!
έτοιμο το κασμίρ λοιπόν..να είσαι σίγουρη οτι θα το επισκευτώ
σ ευχαριστώ πολύ!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
dim απίστευτη η ιστορία σου!!έχεις γίνει super Ινδολόγος!!:D
τα ειπες όλα χωρίς να κουράσεις!!
έτοιμο το κασμίρ λοιπόν..να είσαι σίγουρη οτι θα το επισκευτώ
σ ευχαριστώ πολύ!!
Να πας, να πας βρε.... .. 100 ρουπίες το κεφάλι παίρνω μίζα απο τον Ινδό Υπουργό Τουρισμού αν διάβασες παραπάνω.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με εμενα, τη Ροζα, την Ιωαννα, την Ρενατα η Dim Kyr εχει να λαμβανει το συγκλονιστικο ποσο των 400 ρουπιων. Με σημερινες τιμες εχει λαμβανειν 6,43 ευρω! Αντε και σε καλη μερια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom