Ινδικό Κασμιρ/Σριναγκαρ

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Απο τη μια Κασμιρ ,απο την αλλη Λομποκ, που να αγιασει ανθρωπος εδω μεσα.......:D
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Με εμενα, τη Ροζα, την Ιωαννα, την Ρενατα η Dim Kyr εχει να λαμβανει το συγκλονιστικο ποσο των 400 ρουπιων. Με σημερινες τιμες εχει λαμβανειν 6,43 ευρω! Αντε και σε καλη μερια!
μην το γελάς με αυτά τα λεφτά η καλή μας θα πληρώσει το εισιτήριο λεωφορείου για ένα τουριστικό πανόραμα σε όλη την Ινδία.
Επίσης με εμένα θα παίξουν τα νεύρα σας. Γιατί είναι καιρός να το ομολογήσω. Μπορεί η Dim μένει σε άθλια ξενοδοχεία αλλά τουλάχιστον αυτή το καταλαβαίνει. Εγώ πάλι είμαι σε ένα σύννεφο ευδαιμονίας και νομίζω ότι όλα είναι τέλεια, μέχρι να δω την πρώτη κατσαρίδα, εντάξει και το πρώτο ποντίκι, ωραία το παραδέχομαι τον πρώτο αρουραίο. Ως πέρσι νόμιζα ότι το boat house που είχα μείνει ήταν παλατάκι, τώρα συνειδητοποιώ ότι σε μια τρώγλη ίδιας με της Dim θα κοιμόμουν.


παρτε και μενα βρε παιδια .....:roll:
θα τρωω ολο μου το φαγητο ......................:clap:
Το θέμα δεν είναι να το τρως το θέμα είναι να το βρίσκεις, πρέπει να μας προστατέψεις ως γνήσιος τροφοσυλλέκτης. :D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ημερήσια εκδρομη Συλλογου φιλων των ΚΤΕΛ

Κατ' αρχήν να ενημερώσω όλους τους ενδιαφερόμενους ότι τα έχω κανονισμένα όλα. ΚΤΕΛ, θέσεις, τιμές , διαδρομή κλπ
Θα ξεκινήσουμε απο την Προσοτσάνη Δράμας, θα περάσουμε Τουρκία, Ιραν, Πακισταν, Κίνα, Βιρμανία, Ταυλάνδη, Μαλαισία και μετά Σιγκαπούρη. Απο εκεί θα αλλάξουμε πούλμαν και θα μεταβούμε μέσω Μαλαισίας, Ταυλάνδης, Βιρμανίας , Μπαγκλαντες στην Ινδία και θα φτάσουμε Σριναγκάρ.
Ευκολο πρόγραμμα και με μεγάλο αβαντάζ τα λίγα χιλιόμετρα. Προγραμματισμένες 20λεπτες στάσεις , τρεις.

Δηλώστε συμμετοχή άμεσα διότι οι θέσεις είναι περιορισμένες. Οσοι δεν προλάβουν αναγκαστκά θα ταξιδέψουν στην οροφή με τα μπαγάζια. Σε αυτήν την περίπτωση οι επιβάτες να κουβαλούν και αδιάβροχα ή ομπρέλα.

Τιμή εισητηρίου 6,43 ευρώ ή 400 ρουπίες ή 2 χρυσά δόντια (για οποιον δεν διευκολύνεται σε μετρητό). Ευκολίες δεν γίνονται.

Διατίθονται και τιμές για ΚΑΠΗ.

Ξενοδοχεία (αν χρειαστεί και δεν μας φτάσουν οι μέρες) ήδη κλεισμένα απο εμένα στο εξωτικό και κοσμοπολίτικο Μπαγκλαντες). Μην ανησυχείτε, έχω επιλέξει τα καλύτερα.

Περιμένω τις συμμετοχές σας. Ο Εlgeo θα είναι ο καβαλιέρος μας.

Σημείωση, Αν μας πάρει ο χρόνος, θα γίνει και προσκύνημα στην Αγία Κτελιώτισα στο Ιραν.

Τα Πι και οι μαγκούρες παρακαλώ να αποθηκευθούν στα μπαγάζια.
Ευχαριστώ πολύ για την συμμετοχή.

υγ Ιωάννα μην ξεχάσεις τα χάπια για το ζάχαρο και την ουρία και σε τρέχουμε...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κράτα μου μια σε παρακαλώ πίσω από τον οδηγό. Στη θέση που να δουλεύει η τηλεόραση για να ακούω τα λαοτιανά τραγούδια με την ησυχία μου.
Μερσί.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
1. Elgeo (οδηγός/ξεναγός)
2. Τwinkie (πίσω απο οδηγό)
3. Dim Kyr (οροφή να φυλά τα μπαγάζια και να κάνει το φλας)
Αλλος???
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εγώ μπορώ να κάνω την κόρνα; θεωρώ ότι θα είναι και πρωταγωνιστικός ρόλος.
Γιατί να αλλάξουμε πούλμαν στην Σιγκαπούρη; μια χαρά θα μας φτάσει αυτό ως το Κασμίρ, είναι καιρός για σπατάλες;
Εγώ δηλώνω θυμετοχή από τώρα, ορίθτε και τα δύο χρυθα δόντια που ζήτηθεθ φρέθκα φρέθκα μόλιθ τα έβγαλα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εγώ μπορώ να κάνω την κόρνα; θεωρώ ότι θα είναι και πρωταγωνιστικός ρόλος.
Γιατί να αλλάξουμε πούλμαν στην Σιγκαπούρη; μια χαρά θα μας φτάσει αυτό ως το Κασμίρ, είναι καιρός για σπατάλες;
Εγώ δηλώνω θυμετοχή από τώρα, ορίθτε και τα δύο χρυθα δόντια που ζήτηθεθ φρέθκα φρέθκα μόλιθ τα έβγαλα.
Πως θα κάνεις την κόρνα χωρίς δόντια βρε Ιωάννα? φθου φθού προθοχή ερχόμαθτεεεε...
αστο καλύτερα... να την κάνει κάποιος με άρτια οδοντοστοιχία. Εσύ πάρε την τανάλια και κάνε τον εισπράκτορα σε άλλους επιβάτες με οικονομικές δυσκολίες...
Καλά λες. Μας βγάζει άνετα ο χρόνος. Θα πάμε κατευθείαν, απλά με μια στάση για γεύμα στην Ταυλάνδη για να δούμε και τον περίφημο ναό των Αγιων Πουλμάτων στο Τσιάνγκ Μαι..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.935
Επειδή το ταξίδι είναι θα κρατήσει πολλούς μήνες, εγώ αναλαμβάνω να σας γράφω τις συνταγές στα βιβλιάριά σας στα ανά τόπους ΙΚΑ... Όλο και κάποιο καινούριο πι, καινούρια μαγκούρα, καινούρια μασέλα θα χρειαστείτε βρε κορίτσια...:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom