Ίος Ιος. Γνώμες από όλες τις απόψεις

Amanas

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπερα σε ολους και σε ολες θα ηθελα ολων των ειδων γνωμες αν ειναι εφικτο λοιπον για να μπαινω στο παρασυνθημα ειμαστε σχεδον κλεισμενοι οτι θα παμε στην Ιο φετος το καλοκαιρη την βδομαδα πριν τον 15αγουστο οι ηλικιες μας ειναι 20 χρονων και προφανως να μην κοροιδευομαστε θελουμε ξεφαντωμα κανα καλο ποτακι και τα υπολοιπα γυναικες κλπ κλπ!!!
Θα ηθελα επισης να μου προτινεται που να μεινουμε σαν περιοχη να μπορουμε να κινουμαστε και με τα ποδια πχ η Χωρα ειναι ενα τετοιο μερος του νησιου?
Επισης αν οι παραλιες αξιζουν ποια ειναι η ΤΟΠ!?
Υπαρχει ο χαμος που περιμενουμε ολοι? η ειναι ενας μυθος γιατι εχω ακουσει και τις 2 αποψεις!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ!!!
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Αν θέλετε κεντρικά να μείνετε στη χώρα πάνω,εκεί είναι τα μαγαζιά το βράδυ..
Για να πας στις παραλίες έχει κτελ όλη μέρα,επίσης Μυλοπότα με τα πόδια είναι περίπου 30 λεπτά αν θυμάμαι,όπως και Γυαλό.
πολύ ωραία παραλία το Μαγγανάρι,έχει 1-2 μαγαζάκια για τα απαραίτητα, επίσης Αγία Θεοδότη.
Από κόσμο που ρωτάς έχει αρκετό της ηλικίας σας και πολλούς τουρίστες..
 

Amanas

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
@natalia-p Ναταλια καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση κατι ακομα κοντα στην χωρα και με γρηγοροτερη προσβαση με τα ποδια υπαρχει παραλια??
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Λοιπόν. Ξεκινάω να απαντάω σε ένα προς ένα για να σε κατατοπίσω.
Καταρχάς ιδανικό νησί για την ηλικία σας και για αυτό που ψάχνετε. Πολύ θετικό επίσης είναι οτι είναι και φτηνό, το πιο φτηνό νησί σε όλα του που έχω δει εγώ τουλάχιστον!
Θα μείνεις στη χώρα, για να μπορείς να μετακινείσαι το βράδυ. Στάνταρ.
Επίσης στάνταρ είναι οτι έχει πολύ καλές και συχνές συγκοινωνίες. Αν δεν υπάρχει μεταφορικό δε παίζει πρόβλημα. Κτελάκι και όλα καλά.
Η παραλία που θα τη βγάζετε είναι ο Μυλοπότας. 5 λεπτά με το λεοφωρείο απο τη χώρα, και όλος ο κόσμος να μαζεύεται εκεί! Φανταστικό το μαγγανάρι, αλλά επειδή είναι μακριά, καλύτερα να αφιερώσετε μια μέρα.
Ο χαμός που ακούγεται ναι φυσικά και υπάρχει. Το αν θα σ'αρ'εσει ή όχι είναι άλλη συζήτηση!
Μπορείς να κάνεις και να βρεις πάντως αρκετά & για όλα τα γούστα.
Συμβουλη: Προσοχή στα ξύδια που θα σας ποτίσουν....Καλύτερα μην ακουμπάτε ποτό. Μπυράκια και το κεφάλι σας ήσυχο, απο κάθε άποψη...
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Η χώρα που λες είναι ψηλά,οπότε 5 λεπτά με τα πόδια παραλία δεν έχει..
όπως είπε και ο @psilos3 είναι δίπλα ο Μυλοπότας με το κτελ.
 

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Λοιπον καλησπερα amanas ιο πηγα με φιλους και γω στην ηληκια σου , κατα την γνωμη μου το λιμανι εχει φθηνα και καλα ξενοδοχεια με δωματια για ρκετα ατομα και θα σας βγει φθηνα, επισης τα ξενοδοχεια ολα στο λιμανι οταν πηγαμε εμεις ιδια περιοδο ειχαν πολυ ενδιαφερον κοσμο γεματα νεους και οι μεσοτοιχιες με κοινα μπαλκονια ειναι τα καλυτερα για γνωριμιες οταν θα γυρνατε πρωινες ωρες απο τα μαγαζια , το νησι ειναι μεσα στην τρελα , θα πατε σιγουρα σε ολα τα μαγαζια , εχω να προτεινω koo club παιζει ξενα και μαζευει ωραιους τουριστες και επειτα μπουλντογκ το απολυτο ελληναδικο διπλα ειναι ολα ετσι κι αλλιως , θα ξεκινατε παντα απο το περιφημο σφηναδικο που ειναι στην εισοδο της πολης πριν τα υπολοιπα μαγαζια με ενα ευρω το σφηνακι και πανω απο τριαντα γευσεις ετσι ωστε μεχρι το πρωι να μην φατε μια περιουσια , παραλιες μηλοποτας και στο καμπινκγ γινονται τα πιο τρελα παρτυ , αν θελεις κατι αλλο ρωτα , απλα οτι και να κανεις ειναι νησι που αξιζει για αντροπαρεα αλλα μια φορα ειναι αρκετη οποτε κοιτα να τα κανεις ολα ;) Οσο αναφορα αυτο που ρωτησες για τα ποτα οτι και να κανεις οπου και να πας οτι και να πιεις θα καταληγεις τυφλα , αν ομως ανησυχεις για νοσοκομεια και τετοια να σου πω οτι εμεις ολοι πιναμε αηδιαστικα καθε μερα και ποτε φυαλες και δεν ειχαμε θεμα ποτε
 

Amanas

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
@giannisg Δεν εχω φοβο για νοσοκομειο νταξ ειμαστε προπονημενοι απλα λογο το οτι ειναι και η δουλεια μου γυρω απο τα ποτα ψαχνω να πινω οσο ποιοτικοτερα γινετε ας πουμε εχω μαθει οτι δεν υπαρχει καμια γνωστη μαρκα ποτων και ολα ειναι εισαγωγης ρωσσικα βουλγαρικα κλπ (που κατα την αποψη μου ειναι κατι σαν βιτριολη :Ρ)
Παρολα αυτα σε ευχαρστω πολυ και σενα κατι αλλο πηγες προσφατα η πριν απο χρονια???Και δεν ειναι υπονοουμενο για ηλικια :Ρ
Στην ουσια η βραδυνη εξοδος ειναι κοντα στο σπιτι και η παραλια για να εισαι ανετος θελει και το μεταφορικο της μεσο ητε ειναι κτελ ητε οτιδιποτε σωστα?
Επισης γιατι κανεις δεν το ανεφερε απο φαι τι παιζει?Θα τρωμε της προκοπης η ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα?
 

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
@giannisg Δεν εχω φοβο για νοσοκομειο νταξ ειμαστε προπονημενοι απλα λογο το οτι ειναι και η δουλεια μου γυρω απο τα ποτα ψαχνω να πινω οσο ποιοτικοτερα γινετε ας πουμε εχω μαθει οτι δεν υπαρχει καμια γνωστη μαρκα ποτων και ολα ειναι εισαγωγης ρωσσικα βουλγαρικα κλπ (που κατα την αποψη μου ειναι κατι σαν βιτριολη :Ρ)
Παρολα αυτα σε ευχαρστω πολυ και σενα κατι αλλο πηγες προσφατα η πριν απο χρονια???Και δεν ειναι υπονοουμενο για ηλικια :Ρ
Στην ουσια η βραδυνη εξοδος ειναι κοντα στο σπιτι και η παραλια για να εισαι ανετος θελει και το μεταφορικο της μεσο ητε ειναι κτελ ητε οτιδιποτε σωστα?
Επισης γιατι κανεις δεν το ανεφερε απο φαι τι παιζει?Θα τρωμε της προκοπης η ουτε στα πιο τρελα μας ονειρα?
Τρωγαμε της προκοπης στο λιμανι ψαρομεζεδες με ουζα λιγο πιο τσιμπημενα αλλα μην φανταστεις ακριβα κανα 15αρι το ατομο , οπως και να το κανεις ομως χορταινεις πιο φθηνα με πιτογυρα στην πολη, στα παρτυ στο καμπινγκ εχει κατι σαν μπουφε με πολλες επιλογες και καλες τιμες , εμεις μεναμε στο λιμανι σε ενα ξενοδοχειο που η πισω του εισοδος ηταν σε κατι σκαλακια που ενωνε το λιμανι με την πολη και ολα τα μαγαζια και μας βολεψε πολυ , ειναι καποιες παραλιες που θελουν κτελ αλλα ειναι συχνα και φθηνα στο λιμανι δεν θα ειναι προβλημα , με βαση αυτα που λες τα ποτα θα ειναι μια χαρα , εγω ειμαι 23 πηγα πριν απο τρια χρονια
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εμεις ολοι πιναμε αηδιαστικα καθε μερα και ποτε φυαλες και δεν ειχαμε θεμα ποτε
πολλοι καπνιζουν λιγοι παθαινουν καρκινο του πνευμονα. Αρα συνεχιζω να καπνιζω? δεν ειναι λογικη αυτη. Προσοχη τι κ που πινετε. Η υγεια μας ειναι πολυτιμη κ δεν αξιζει το ρισκο. Ακουγομαι σαν δασκαλος το ξερω. Παρτε το(α) καθαρο(α) μπουκαλι σας κ πιειτε τα απειρα σφηνακια σας πριν βγειτε εξω, στην παραλια η στο χοτελ σας. Και οικονομικοτερα και με ασφαλεια. Παρεπιπτοντως το καλυτερο χοτελ στην πολη ειναι το Sunrise.τελεια σχεση αξιας/κοστους. Χαμος το βραδυ στην πλατεια, Ios Blue, Flames. Με καθαρα ποτα. Για ελληνες τουλαχιστον...παραγγελνουμε μονο σε ελληνες-ιδες μπαρμεν εννοειται.
 

giannisg

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
πολλοι καπνιζουν λιγοι παθαινουν καρκινο του πνευμονα. Αρα συνεχιζω να καπνιζω? δεν ειναι λογικη αυτη. Προσοχη τι κ που πινετε. Η υγεια μας ειναι πολυτιμη κ δεν αξιζει το ρισκο. Ακουγομαι σαν δασκαλος το ξερω. Παρτε το(α) καθαρο(α) μπουκαλι σας κ πιειτε τα απειρα σφηνακια σας πριν βγειτε εξω, στην παραλια η στο χοτελ σας. Και οικονομικοτερα και με ασφαλεια. Παρεπιπτοντως το καλυτερο χοτελ στην πολη ειναι το Sunrise.τελεια σχεση αξιας/κοστους. Χαμος το βραδυ στην πλατεια, Ios Blue, Flames. Με καθαρα ποτα. Για ελληνες τουλαχιστον...παραγγελνουμε μονο σε ελληνες-ιδες μπαρμεν εννοειται.
Εχεις απολυτο δικιο απλα εχω παει ροδο σε beach bar. Και εχω πιει τρια ποτα και εχω καταληξει σπιτι υπνο αναγουλες και πονοκεφαλους , ισως θα επραιπε να διευκρινησω οτι κανενα ποτο δεν μας δημιουργησε προβλημα ακομα κι αν πιναμε απο ενα ποτο σε καθε πεντε λεπτα σε διαφορετικα μαγαζια , επισης κατα την γνωμη μου φυαλη δεν θα καταλειξετε να παρετε γιατι θα κανετε βολτες απο το ενα μαγαζι στο αλλο ολο το βραδυ και προφανως δεν μπορειτε να την κουβαλατε! Σε καθε μαγαζι με την εισοδο εχει ποτο καποια μαλιστα εχουν προσφορες τυπου 5 ευρω δυο βοτκα ρεντ μπουλ και δυο τεκιλες οποτε δεν νομιζω να παρετε φυαλη
 

Amanas

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ευχαριστω πολυ και τους 2 σας νομιζω ηδη εχω κατατοπιστει αρκετα παρολα αυτα αν εχετε να προσθεσετε η να πειτε κατι αλλο ελευθερα οι γνωμες κακο δεν κανουν ισα ισα μας προετιμαζουν καλυτερα!
@giannisg Γιαννη θυμασαι μηπως το ξενοδοχειο που εμενες? για να του ριξω μια ματια!!!
Και κατι ακομα που απευθυνομαι σε ολους βασικα δεν ξερω και απο που ειστε αλλα μπας και επειδη εμεις ειμαστε Θεσσαλονικη και θα κατεβουμε απο εδω εσεις πως κλεισατε να πατε? με καποιου ειδους ταξιοδιτικο γραφειο η μονοι σας τα κλεισατε τα μεταφορικα και το ξενοδοχειο?η το σπιτι αντιστοιχα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom