Ισλανδία, Μαρόκο ή Ιορδανία καλοκαίρι;

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Ισλανδία λοιπόν! Τέλεια! Panlek30 έχω διαβάσει την ιστορία σου και είναι υπέροχη! Μακάρι να τα προλάβουμε κι εμείς όλα αυτά που είδατε κι εσείς! Λέμε να ακολουθήσουμε το πρόγραμμα που ανεβασες εσύ με τους χάρτες.
Εσύ geospy τι πρόγραμμα λες να ακολουθήσεις αφού έχουμε ίδιες μέρες;
Nickostraveller μακάρι να έβρισκα με την τιμή που βρήκατε εσείς!
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Oιτδήποτε πληροφορία θέλετε εννοείται στείλτε μου μύνημα ή ρωτηστε εδώ αν μπορώ να σας δώσω κανά tip ευχαρίστως
Ευχαριστώ Νίκο! Διαβάζοντας αφηγήσεις μελών άντλησα αρκετές πληροφορίες και πιστεύω ότι βρίσκομαι σε καλό δρόμο. Αν χρειαστώ κάτι θα επικοινωνήσουμε. Το εκτιμώ!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ισλανδία λοιπόν! Τέλεια! Panlek30 έχω διαβάσει την ιστορία σου και είναι υπέροχη! Μακάρι να τα προλάβουμε κι εμείς όλα αυτά που είδατε κι εσείς! Λέμε να ακολουθήσουμε το πρόγραμμα που ανεβασες εσύ με τους χάρτες.
Εσύ geospy τι πρόγραμμα λες να ακολουθήσεις αφού έχουμε ίδιες μέρες;
Nickostraveller μακάρι να έβρισκα με την τιμή που βρήκατε εσείς!
Θα προλάβετε με λίγη καλή οργάνωση. Πολύ βασικό οτι θα έχετε άπειρες ώρες μέρα! Ορεξη να υπάρχει, που θα υπάρχει... :)
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Ισλανδία λοιπόν! Τέλεια! Panlek30 έχω διαβάσει την ιστορία σου και είναι υπέροχη! Μακάρι να τα προλάβουμε κι εμείς όλα αυτά που είδατε κι εσείς! Λέμε να ακολουθήσουμε το πρόγραμμα που ανεβασες εσύ με τους χάρτες.
Εσύ geospy τι πρόγραμμα λες να ακολουθήσεις αφού έχουμε ίδιες μέρες;
Nickostraveller μακάρι να έβρισκα με την τιμή που βρήκατε εσείς!
Για να βρεις τιμή σαν του Nickostraveller τώρα είναι αδύνατον όπως καταλαβαίνεις. Και η περίοδος είναι υψηλή, και τελευταία στιγμή ισχύουν τα γνωστά... Το πρόγραμμα μου έχει αρκετά στοιχεία από Panlek30 που έχει κάνει απίστευτη περιγραφή,με κάποιες προσθήκες λόγω περισσοτέρων και μεγαλύτερων ημερών. Τώρα το διαμορφώνω ,οπότε λεπτομέρειες δεν μπορώ να σου δώσω ακόμη,αλλά είναι ο γύρος του νησιού με campervan για να έχω πιο ελεύθερο πρόγραμμα και για να αποφύγω τις ακριβές χρεώσεις των δωματίων. Αλλωστε είμαι και λάτρης του κάμπινγκ... Στο Ρέικιαβικ θα αφιερώσω την τελευταία μέρα μόνο πριν την βραδινή πτήση. Μπορώ ευχαρίστως να σου το δώσω όταν θα είμαι έτοιμος.
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Για να βρεις τιμή σαν του Nickostraveller τώρα είναι αδύνατον όπως καταλαβαίνεις. Και η περίοδος είναι υψηλή, και τελευταία στιγμή ισχύουν τα γνωστά... Το πρόγραμμα μου έχει αρκετά στοιχεία από Panlek30 που έχει κάνει απίστευτη περιγραφή,με κάποιες προσθήκες λόγω περισσοτέρων και μεγαλύτερων ημερών. Τώρα το διαμορφώνω ,οπότε λεπτομέρειες δεν μπορώ να σου δώσω ακόμη,αλλά είναι ο γύρος του νησιού με campervan για να έχω πιο ελεύθερο πρόγραμμα και για να αποφύγω τις ακριβές χρεώσεις των δωματίων. Αλλωστε είμαι και λάτρης του κάμπινγκ... Στο Ρέικιαβικ θα αφιερώσω την τελευταία μέρα μόνο πριν την βραδινή πτήση. Μπορώ ευχαρίστως να σου το δώσω όταν θα είμαι έτοιμος.


Ρέικιαβικ είναι ένα χωριό δεν θυμίζει καν πρωτεύουσα,είναι σαν μία μικρή πόλη φαντάσου μία Χαλκίδα πιο μεγάλη λίγο.Παρόλα αυτά ναι μία μέρα αφιέρωσε της είναι πολύ γραφικά είναι πολύ διαφορετικά από άλλες ευρωπαικές πόλεις .Πηγαίνε τε και στο μουσείο Perlan .Αν είστε τολμηροί δοκιμάστε και χάκαρλ για την εμπειρία ,σαν το λέω είναι έντονη γεύση και σε λίγους αρέσει αλλά για αυθεντική ισλανδική εμπειρία κάντε το με ένα σφηνάκι brenivin .Προτίμω το islenski bar για φαγητό
 

geospy

Member
Μηνύματα
21
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο πλανήτης
Ρέικιαβικ είναι ένα χωριό δεν θυμίζει καν πρωτεύουσα,είναι σαν μία μικρή πόλη φαντάσου μία Χαλκίδα πιο μεγάλη λίγο.Παρόλα αυτά ναι μία μέρα αφιέρωσε της είναι πολύ γραφικά είναι πολύ διαφορετικά από άλλες ευρωπαικές πόλεις .Πηγαίνε τε και στο μουσείο Perlan .Αν είστε τολμηροί δοκιμάστε και χάκαρλ για την εμπειρία ,σαν το λέω είναι έντονη γεύση και σε λίγους αρέσει αλλά για αυθεντική ισλανδική εμπειρία κάντε το με ένα σφηνάκι brenivin .Προτίμω το islenski bar για φαγητό
Χάκαρλ...!!! :haha: δεν θα δοκιμάσω, αν και είμαι άτομο που του αρέσει να δοκιμάζει πάντα. Αλήθεια αν πήγες highlands θα με ενδιέφερε οποιαδήποτε συμβουλή. Δεν το είχα στο πρόγραμμα ,αλλά έχω αρχίσει και πιστεύω πως είναι απαραίτητο.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμείς κλείσαμε απο το scyscanner με την επιλογή πολλαπλών πτήσεων.Κόστος 140 € πήγαινε και έλα όσο παλαβό και αν ακούγεται.Τα χάμε κλείσει όμως 4-5 μήνες νωρίτερα
Τα 140€ ήταν με χειραποσκευή ή συμπεριλαμβανε και μεγάλη αποσκευη;
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Παιδιά ξέχασα να σας πω έχετε δίκιο ότι ναι τόσο έκλεισα τα εισητήρια και είδα ότι δεν έχει βαλίτσα κατόπιν εορτής που τα χα κλεισει.Αυτό που έκανα μέσω του site είναι να αναβαθμίσω το εισητήριο μου με 15 ευρώ παραπάνω σε priority και είχα μια βαλίτσα συν αλλή μια τσάντα ώμου πχ.Προσοχή με αυτές τις low cost γιατί βρίσκεις φτηνή πτήση αλλά έχουν άλλα κακά
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
229
Likes
954
Παίζει ρόλο και το μπάτζετ, κάτι που δεν ανέφερες και ελπίζω να μη σε ''απασχολεί'' γιατί η Ισλανδία είναι πανάκριβη
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom