Ισλανδία Ισλανδία (Ρέυκιαβικ - Γύρος νησιού)

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
vagantos o ντορος που γινεται (δεν ξερω αν εννοεις απο τις τραπεζες ή απο εμας) ειναι γιατι αφ ενος οι τραπεζες ειχαν πολλα παρε δωσε με τραπεζες της Μεγαλης Βρετανιας με συνεπεια αυτες που εσωσε η κυβερνηση της, βαζοντας ποσα δις Λιρες, να μην μπορει να τις υποστηριξει η κυβερνηση της Ισλανδιας (γιατι οπως ειπες ειναι μικρο νησακι) απο τις παραπλευρες απωλειες.
Απο εμας γινεται ντορος γιατι ειναι πανακριβο κρατος αλλα κ πανεμορφο οποτε ανοιγει παραθυρο να την επισκεφτουμε.Ενδεικτικα σου λεω οτι πηγε μια φιλη μου τον Ιουνιο κ για ενα μπεργκερ κ κοκα κολα πληρωνε 16 ευρω!!!

Παντως ο Μichalis εχει δικιο να δουμε που θα κατασταλαξει κ τα κανονιζουμε...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
φευγω και αυριο αν ειναι ετσι!!!
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Πρέπει να είναι καταπληκτικά, αλλά πολύ κρύο βρε παιδιά...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
δεν ξερω μηπως αναφερθηκε και δεν το παρατηρησα ,αλλα η οδηγηση απο ποια πλευρα γινεται?ειναι και αυτοι σαν τους αγγλους?
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.020
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Στα δεξιά κανονικά σαν εμάς. Ήταν έδαφος της Δανίας παλιά. Δεν είχαν σχέση με Μ. Βρεττανία.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
αχ,αυτο ειναι πολυ ευχαριστο.αν ολα πανε καλα τελικα λεμε να παμε αρχες ιουλιου!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Η Ισλανδία είναι η μοναδική χώρα στον κόσμο που δεν διαθέτει ούτε ενα Ευρώ για στρατιωτικές δαπάνες. Ο λόγος; Δεν έχει ούτε ενα φαντάρο.
Ακρως εντυπωσιακό! ;):cool:

Πηγή:
Ταχυδρόμος, τεύχος 452
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Τέλεια η Ισλανδία. Ήμουν εκεί τον Ιούνιο και πέρασα τέλεια. Έζησα και τις λευκές νύχτες. Πρέπει να κατεβάσω φωτογραφίες να δείτε. Ένα ταξίδι που το προτείνω σε όσους θέλουν να ζήσουν το κάτι ξεχωριστό και μοναδικό.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
τοτε περιμενουμε να διαβασουμε και την δικη σου ιστορια και φυσικα να δουμε φωτο!
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
τοτε περιμενουμε να διαβασουμε και την δικη σου ιστορια και φυσικα να δουμε φωτο!
οντως skiouros82 πρεπει να τη γραψω. το 2007 και το 2008 ημουν μεταπτυχιακος φοιτητης στο Μαντσεστερ και εκανα ταξιδια σχεδον σε ολο το ηνωμενο βασιλειο, ισλανδια, ελβετια, ιρλανδια, ολλανδια και ισπανια (καναρια). εχω τοσα πολλα να πω! ιδιως για βορεια αγγλια και εναλλακτικες προτασεις εκει! οποιος θελει πληροφοριες, θα χαρω πολυ να του δωσω. ανυπομονω να θει ο γεναρης, να παω παλι μαντσεστερ να παραδωσω τη πτυχιακη μου, να δω τους φιλους μου και να ξαναζησω εστω και για τρεις βδομαδες τη πραγματικη αγγλια!:D:D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Mόλις τώρα την διάβασα και γύρισα πίσω στο μακρινό 1999... Πως πέρασαν 9 χρόνια...

Γλαφυρότατη και κατατοπιστικότατη... Τα θυμήθηκα σχεδόν όλα... Εύγε σου...

Πράγματι ήσουν ιδιαίτερα άτυχος. Στις μέρες μας οι τιμές έχουν καταρρεύσει...
Διπλά άτυχος γιατί έχασες το wale watching στο Husavic...

Υ.Γ. Το ολοκαίνουργιο αεροπλάνο της Α3 είναι Airbus... ψηλά γράμματα... πολλοι το διάβασαν λίγοι το κατάλαβαν... αλλά άμα είναι βιτσιόζος με τα αεροπλάνα ο άνθρωπος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom