Ισλανδία Ισλανδία ή αλλιώς... Ice is nice!

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Μέσα Μάη 2011, τότε ειχαμε πάει
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Photography trip
Υπέροχες φωτογραφίες!! Πότε πήγες?
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
εξαιρετικές φωτογραφίες...δεν βλέπω την ώρα να πάω κι εγώ ! :)
 

giwrgo

Member
Μηνύματα
6
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΛΑΣΚΑ
Προτιμω να μιλαω για τα ταξιδια μου μεσα απο τις φωτογραφιες μου..Δεν ειμαι και ο καλυτεροσ στα λογια...Πηγα Ισλανδία το καλοκαιρι του 2011...Με λιγα λογια ειναι ενα ταξιδι must do καθε λατρης τησ φύσης !Εγω νοικιασα ενα αυτοκινητο και εκανα το γυρο του νησιου σε 8 μέρες μεσω του ring road.Για μενα αυτο αξιζει να κανει καποιος ..Τα τοπια ειναι δραματικα και εναλλασσονται...Λόγω της ηφαιστειογενούς δράσης εκεινη την εποχη συναντησα διαφορα εμποδια αλλα ο κρατικος μηχανισμος εκει δουλευει αψογα..και το ταξιδι εγινε ετσι πιο συναρπαστικο..Το καλυτερο ηλιοβασίλεμα που εχω δει το συναντησα στο Ακουρειρι και μαλιστα απροσμενα ...δεν ειχα διαβασει κατι για αυτο...Απλα για 2 ωρες αολαυσα τον ουρανο να αλλαζει χρωμα σε ολες τις αποχρωσεις του κοκκινου.Ειναι απο τα ταξιδια που θα ξανακανω..Ψαχνω συνεχεια την ευκαιρια να το ξανακανω..Παντα 8α θυμαμαι την αισθηση που εχεισ σε αυτη την χωρα..Η ησυχια της φυσης,η καθαροτητα της ατμοσφαιρας,η μαγεια της γης απλα σε κανουν να ξεχασεις οτι εχεισ δει μεχρι τωρα!!Και υπαρχουν και πραγματα που δεν ειδα westfjords,ηφαιστεια (κοστιζουν αρκετα οι εκδρομες).Αλλα ετσι εχω παντα ενα κινητρο παραπανω (δεν το χρειαζομαι βεβαια) για να επιστρεψω παλι σε αυτη τη μοναδικη γη του πλανητη μας.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Προτιμω να μιλαω για τα ταξιδια μου μεσα απο τις φωτογραφιες μου..Το καλυτερο ηλιοβασίλεμα που εχω δει το συναντησα στο Ακουρειρι και μαλιστα απροσμενα ...δεν ειχα διαβασει κατι για αυτο...Απλα για 2 ωρες αολαυσα τον ουρανο να αλλαζει χρωμα σε ολες τις αποχρωσεις του κοκκινου
Βάλε κάποιες φωτογραφίες να δούμε κι εμείς.:)
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη

giwrgo

Member
Μηνύματα
6
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΛΑΣΚΑ
Συγχαρητήρια καταπληκτικές φωτογραφίες, σου εύχομαι να ξαναβρεθείς σύντομα στην Ισλανδία και μακάρι να βρεθούμε κι εμείς κάποια στιγμή...
Να εισαι καλα..Ευχαριστω..Οσοι μπορειτε να πατε..Καλο προγραμματισμο χρειαζεται απο νωρις και το κοστος πεφτει πολυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom