Ισλανδία Ισλανδία

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το Σεπτέμβρη στην Ευρώπη γενικά τα αεροπορικά είναι ακριβότερα. Το 300άρι μου ακούγεται λογική τιμή για Ισλανδία.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Με ποιες αεροπορικές γίνεται αυτό το "φθηνά"; Και πόσο καιρό πριν;

Edit: Η ερώτηση απευθύνεται στους πάντες
Πεταει η Wizzair. Δεν ειναι βεβαιο ομως οτι δεν θα αλλαξει μερες, ωρες πτησης κλπ για να το δεσεις κομπο και οτι θα φτασεις. Προχθες ποσταρε συμφορουμιτης οτι με τη Wizz ειδοποιηθηκε για αλλαγη δρομολογιου και ξεμενει Λονδινο αντι για Ρεικιαβικ.
Αν εχεις μιλια κλεισε με 15000 με Sas απο Αθηνα που οι φοροι ειναι ελαχιστοι.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Με ποιες αεροπορικές γίνεται αυτό το "φθηνά"; Και πόσο καιρό πριν;

Edit: Η ερώτηση απευθύνεται στους πάντες
Κι από Αγγλία υπάρχουν κατά καιρούς πολύ οικονομικά εισιτήρια. Εταιρία σίγουρα θυμάμαι κάποτε την Icelandair, μπορεί να υπάρχουν κι άλλες.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Με ποιες αεροπορικές γίνεται αυτό το "φθηνά"; Και πόσο καιρό πριν;

Edit: Η ερώτηση απευθύνεται στους πάντες
Εξαρταται απο που πετας. Πχ. Λονδινο-Ρεικιαβικ για 6-11 σεπτεμβρη ειναι στα 93€ με επιστροφη με easy. Εχει και με british οικονομικα. Απο Γκντανσκ για σεπτεμβρη ειναι στα 130€ με wizz.
Ψαξε στο skyscanner απο ρεικιεβικ προς παντου ολοκληρο το μηνα που σε ενδιαφερει κ δες για που εχει φθηνοτερα. Υστερα δες αν εχει απο εκει για αθηνα για να το συνδιασεις...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πεταει η Wizzair. Δεν ειναι βεβαιο ομως οτι δεν θα αλλαξει μερες, ωρες πτησης κλπ για να το δεσεις κομπο και οτι θα φτασεις. Προχθες ποσταρε συμφορουμιτης οτι με τη Wizz ειδοποιηθηκε για αλλαγη δρομολογιου και ξεμενει Λονδινο αντι για Ρεικιαβικ.
Το φαντάστηκα οτι θα ήταν αυτή....ούτε καν!

Αν εχεις μιλια κλεισε με 15000 με Sas απο Αθηνα που οι φοροι ειναι ελαχιστοι.
Αυτό είναι το βασικό σενάριο!!! Ήδη έχω βρεί με μίλια την επιστροφή με 43€ περίπου το άτομο. Το πήγαινε με χαλάει γιατί δεν έχει με μίλια την ημερομηνία που θέλω....
Το μελετάω, αν και δεν έχω κατοχυρώσει την άδεια μου ακόμα...

Υ.Γ. Απο ότι κατάλαβα πάντως με όποια και αν πετάξω, θα πεινάσω...κυριολεκτικά :haha:

Την έχω στα υπ' οψιν και έχω κάνει εγγραφή στη σελίδα της για να λαμβάνω προφορές! Thanks
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εξαρταται απο που πετας. Πχ. Λονδινο-Ρεικιαβικ για 6-11 σεπτεμβρη ειναι στα 93€ με επιστροφη με easy. Εχει και με british οικονομικα. Απο Γκντανσκ για σεπτεμβρη ειναι στα 130€ με wizz.
Ψαξε στο skyscanner απο ρεικιεβικ προς παντου ολοκληρο το μηνα που σε ενδιαφερει κ δες για που εχει φθηνοτερα. Υστερα δες αν εχει απο εκει για αθηνα για να το συνδιασεις...
Το έχω κάνει ήδη όλο αυτό που λές και συνεχίζω να το κοιτώ απ' όλες τις πλευρές. Απλά ήθελα να δώ απο Πολωνία ποιές αεροπορικές έχετε δει, γιατί έτσι δεν το έχω κοιτάξει, εννοώ μεμονωμένα.
Thanks πάντως
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Το φαντάστηκα οτι θα ήταν αυτή....ούτε καν!


Αυτό είναι το βασικό σενάριο!!! Ήδη έχω βρεί με μίλια την επιστροφή με 43€ περίπου το άτομο. Το πήγαινε με χαλάει γιατί δεν έχει με μίλια την ημερομηνία που θέλω....
Αν βρηκες εστω το ενα, κλειστο. Εξαφανιζονται αμεσως. Μην ξεχνας οτι ειναι ακυρωσιμα αν αλλαξεις γνωμη.
Στο μεταξυ μπορει να ανοιξουν θεσεις μεταβασης η να βρεις αλλο συνδυασμο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Την έχω στα υπ' οψιν και έχω κάνει εγγραφή στη σελίδα της για να λαμβάνω προφορές! Thanks
Kαι θα περιμένεις πολύ καιρό να λάβεις προsφορές απ' τη συγκεκριμένη εταιρεία για δρομολόγιο Ευρώπη-Ισλανδία. Αυτοί πιο πολύ βγάζουν προσφορές για Ευρώπη-Β. Αμερική.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Kαι θα περιμένεις πολύ καιρό να λάβεις προsφορές απ' τη συγκεκριμένη εταιρεία για δρομολόγιο Ευρώπη-Ισλανδία. Αυτοί πιο πολύ βγάζουν προσφορές για Ευρώπη-Β. Αμερική.
Ούτε το Ευρώπη - Β.Αμερική με χαλάει. Κάποια στιγμή θα έρθει και η ώρα του.
Προς στιγμή, ούτε η airbaltic μου είναι βολική. Ως στιγμής μόνο η SAS και αυτή χωρίς μίλια την μία ημερομηνία που θέλω....Με τα σημερινά δεδομένα μου βγαίνει 380€ το άτομο για συγκεκριμένες ημερομηνίες SKG-KEF-SKG Ιούλιο.
Έχω χρόνο ακόμα όμως και ίσως βγει κάτι καλό στη πορεία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom