Ισλανδία Ισλανδία

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
276
Πονταρα λογω της ημερας 77 ευρω/ατομο με επιστροφη με μιλια με μεγαλη βαλιτσα το καλοκαιρι, ολες οι πτησεις με SAS. Ακυρωσιμα.

Αφου δεν μπορουμε να παιξουμε black jack αποψε, τζογος με υποκαταστατα.

View attachment 334745
Βρήκες ημερήσιο ταξίδι; Η μόνο με νύχτα στον ενδιάμεσο;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
@adiaforos με μιλια και μαλιστα μονο 15000 ανα διαδρομη το καλοκαιρι.
@domino με διανυκτερευση, αλλα δεν πειραζει. Αντεχω οποιαδηποτε ταλαιπωρια στις μετακινησεις και ειμαι δυστροπη μονο στη διαμονη και τα σκαω εκει.
Υποψιν την περιοδο Ιουλιου Αυγουστου ειναι ενεργο το South Coast Iceland Passport που με hop on hop off γυριζεις για 3 μερες τη Νοτια Ισλανδια σχεδον ως την ανατολικη με 127 ευρω.

Iceland by bus - South Coast Passport - Must See In Iceland
Screenshot_20210101-151549_Drive.jpg
 
Last edited:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Sagacarrental.is και bluecarrental.is

@paefstra το ξέρω πως τα έχουμε ξαναπεί απλά είπα μήπως άλλαξες γνώμη.
Για την blue rental is θα σας πω το εξης: Δεν ειναι μονο ανταγωνιστικοι στις τιμες αλλα και αξιοπιστοι.
Ειχα κλεισει απο αυτους μεσω πρακτορα και ειχα δωσει προκαταβολη. Οταν ακυρωσα λογω covid μου επεστρεψαν την προκαταβολη χωρις καθυστερηση (ημουν ομως και μεσα στην προθεσμια δωρεαν ακυρωσης). Επισης ηταν αμεσοι στην επικοινωνια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
Η επεξεργασια που εκανα (μεγεθος πληθυσμου ωστε να προχωρησει γρηγορα ο εμβολιασμος και ταχυτητα και αποτελεσματικοτητα της δημοσιας διοικησης στο πρωτο κυμα) εδωσε καλα ποσοστα επιτυχιας. Μενει να μη μας τα χαλασει η Δανια που γινονται οι αλλαγες των πτησεων και να μην καταρρευσει η SAS ως τοτε. Ε, χανω 20 ευρω.
Μια που αρχισαμε να βλεπουμε τα νουμερα, φαινεται πως η Δανια δεν θα με απογοητευσει.
Δανία, πληθυσμός 5.8 εκατομμύρια, 32.368 εμβολιασμοί απ τις 27 Δεκέμβρη Ελλάδα, πληθυσμός 10.7 εκατομμύρια, 3.001 εμβολιασμοί απ τις 27 Δεκέμβρη, ανακοινωσεις για ακυρωση εμβολιασμων στις 4 Γεναρη. Είκοσι φορές πιο γρήγορα πάει.
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Αμετρητοι συνδυασμοι τωρα μολις, ποιο αεροδρομιο ζητατε? Keflavik παει. View attachment 334904
Μου αρέσει που πάντα έψαχνα με τον κωδικό του αεροδρομίου αλλά τη συγκεκριμένη φορά έγραψα rey... Την πάτησα σαν αρχάριος...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.451
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μου αρέσει που πάντα έψαχνα με τον κωδικό του αεροδρομίου αλλά τη συγκεκριμένη φορά έγραψα rey... Την πάτησα σαν αρχάριος...
Είναι φανερό οτι δεν έχεις ασχοληθεί με το συγκεκριμένο προορισμό. Το αεροδρόμιο του Ρεικιαβικ εξυπηρετεί μόνο πτήσεις εσωτερικού. Αρχάριο πάντως δεν θα σε έλεγα...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Είναι φανερό οτι δεν έχεις ασχοληθεί με το συγκεκριμένο προορισμό. Το αεροδρόμιο του Ρεικιαβικ εξυπηρετεί μόνο πτήσεις εσωτερικού. Αρχάριο πάντως δεν θα σε έλεγα...
Μπα, είχα ασχοληθεί κάποια στιγμή, δεν έχει να κάνει. Παραλίγο να με βάλει η psaeftra να ξαναασχοληθώ, αλλά το σκέφτηκα ψύχραιμα και υπαναχώρησα. Ναι, το ξέρω ότι το αεροδρόμιο αυτό εξυπηρετεί πτήσεις εσωτερικού, γι' αυτό λέω πως την πάτησα. Πάντως παλαιότερα η ιστοσελίδα για το miles and bonus δεχόταν μόνο κωδικούς αεροδρομίων για αναζήτηση και μάλλον ήμουν πιο προσεκτικός :rolleyes:.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom