Ισπανία Ισπανία (βοήθεια)

Negro 1980

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Η σταση από όπου ξεκινάει η γραμμή 8 ειναι η Nuevos Ministerios. Δεν έχει καποιο τουριστικό ενδιαφέρον απο όσο ξερω και είναι μακριά από το κέντρο. Μελέτησε ολα τα δεδομένα - στο μήνυμά μου τα έχω συγκεντρωμενα και αποφάσισε αν θα κλεισεις εκεί ή πιο κεντρικά, σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες.
Ευχαριστώ
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλησπέρα! Λέμε με την σύζυγό αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε ένα γύρο Ισπανίας με ταξιδιωτικό πρακτορείο..
Θεωρείτε πως είναι κατάλληλη εποχή για Μαδριτη-Βαλένθια- Βαρκελώνη 6 νύχτες;
Θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μόνοι μας αλλά είμαστε πολύ κουρασμένοι και θα θέλαμε κάτι πιο χαλαρό για αυτό και η επιλογή του πρακτορείου..
Αν επιτρέπεται να επισυνάψω και το πρόγραμμα να μας πείτε την γνώμη σας. Ευχαριστούμε!!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Καλησπέρα! Λέμε με την σύζυγό αρχές Σεπτεμβρίου να κάνουμε ένα γύρο Ισπανίας με ταξιδιωτικό πρακτορείο..
Θεωρείτε πως είναι κατάλληλη εποχή για Μαδριτη-Βαλένθια- Βαρκελώνη 6 νύχτες;
Θα μπορούσαμε να το κάνουμε και μόνοι μας αλλά είμαστε πολύ κουρασμένοι και θα θέλαμε κάτι πιο χαλαρό για αυτό και η επιλογή του πρακτορείου..
Αν επιτρέπεται να επισυνάψω και το πρόγραμμα να μας πείτε την γνώμη σας. Ευχαριστούμε!!
Καλησπέρα! Για Μαδρίτη και Βαλένθια, είναι πιθανόν να συναντήσεις αρκετή ζέστη αρχές Σεπτέμβρη. Βαλένθια κάπου στις αρχες φθινοπώρου πέφτουν και κάτι καλές μπόρες που μπορεί να κρατήσουν και 2-3 μέρες. Ωστόσο είναι λίγο τζόκερ αυτό, μπορεί να τύχει Σεπτέμβρη μπορεί και Νοέμβρη. Για Βαρκελώνη δεν έχω άποψη.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Ωστόσο είναι λίγο τζόκερ αυτό,
Ακριβώς. Για να καταλάβεις τέτοιο καιρό άλλες χρονιές στην Βαρκελώνη δούλευε το αιρ
κοντίσιον στο φουλ, εχθές έριξα σεντόνι στα πόδια μου λόγω δροσιάς. Και διαβάζω ότι
στην Ελλάδα ψήνεστε.
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Ακριβώς. Για να καταλάβεις τέτοιο καιρό άλλες χρονιές στην Βαρκελώνη δούλευε το αιρ
κοντίσιον στο φουλ, εχθές έριξα σεντόνι στα πόδια μου λόγω δροσιάς. Και διαβάζω ότι
στην Ελλάδα ψήνεστε.
Ψηνομαστε??? Καιγόμαστε και μεταφορικά και κυριολεκτικα
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ακριβώς. Για να καταλάβεις τέτοιο καιρό άλλες χρονιές στην Βαρκελώνη δούλευε το αιρ
κοντίσιον στο φουλ, εχθές έριξα σεντόνι στα πόδια μου λόγω δροσιάς. Και διαβάζω ότι
στην Ελλάδα ψήνεστε.
Το πρωτο καλοκαιρι στη Βαλενθια το θυμαμαι σαν εφιαλτη! Φετος ουτε ανεμιστηρας ουτε κλιματιστικο, οπως λες μερικες μερες σκεπαζομουν με σεντονι. Χθες στα Τρικαλα 42 με αισθητη 45+. Ενιωθα σαν καποιος να βαλε εναν ανεμιστηρα μεσα σ ενα φουρνο. Σημερα Αλοννησος 33 με αισθητη 40. Καλα εισαι εκει που σαι.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Έκλεισα τελικά 4-10/9 με Vueling απευθείας από Ηράκλειο..Πέταξε προσφορά 2 εισιτήρια στην τιμή του ενός!! Σύνολο 2 άτομα 146€.. Ελπίζω να μην στραβωσει..

Δώστε κανένα καλό τιπ για Βαρκελώνη!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Βαρκελώνη - Βαλένθια Ιουνιο ειναι καλη εποχη ή να το προγραμματισω για Ιουλη;απο θεμα ζεστης και κοσμου ρωταω
 
Last edited by a moderator:

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ασχετο με το τοπικ αλλα Ιουνιο ειναι καλη εποχη ή να το προγραμματισω για Ιουλη;απο θεμα ζεστης και κοσμου ρωταω
Για Βαλενθια ξεκαθαρα πιο ενδεδειγμενος ο Ιουνιος και απο θεμα κοσμου αλλα κυριως απο θεμα ζεστης. Φανταζομαι και Βαρκελωνη.
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Εκτός από Μαδρίτη η Βαρκελώνη αξίζει για μια επίσκεψη μέσα Δεκέμβρη έχει χριστουγεννιάτικο κλίμα κλπ η είναι καλοκαιρινός προορισμός?
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Εκτός από Μαδρίτη η Βαρκελώνη αξίζει για μια επίσκεψη μέσα Δεκέμβρη έχει χριστουγεννιάτικο κλίμα κλπ η είναι καλοκαιρινός προορισμός?
Η Βαρκελώνη άναψε τα χριστουγεννιάτικα της στις 24/11. Ήδη έχουμε υπερβολικά πολύ κόσμο.
Είναι κατά την προσωπική μου γνώμη, μια καλή περίπτωση για επίσκεψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom