Ισπανία Ισπανια για πρωτη φορα...που και πως;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Από Plaza Eliptica παίρνεις λεωφορείο για Τολέδο.
Γιατί δεν παίρνεις μετρό από αεροδρόμιο προς Atocha Renfe και από εκεί τρένο για Τολέδο;
Σκεφτόμουν να πάω με λεωφορείο γιατί είδα ότι έχει κάθε μισή ώρα και μάλλον δεν χρειάζεται να κλείσω πιο πριν. Ετσι θα αποφύγω το άγχος μη χάσω το τρένο σε περίπτωση στραβής.
Το λεωφορείο σε πάει στο κέντρο του Τολέδο ή πάλι παίρνεις λεωφορείο όπως και με το τρένο;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.764
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Σκεφτόμουν να πάω με λεωφορείο γιατί είδα ότι έχει κάθε μισή ώρα και μάλλον δεν χρειάζεται να κλείσω πιο πριν. Ετσι θα αποφύγω το άγχος μη χάσω το τρένο σε περίπτωση στραβής.
Το λεωφορείο σε πάει στο κέντρο του Τολέδο ή πάλι παίρνεις λεωφορείο όπως και με το τρένο;
Το λεωφορείο σε αφήνει πολύ κοντά στην είσοδο της παλιάς πόλης και μπορείς να πας με τα πόδια.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ναι είναι σχετικά κοντά, ένα χιλιόμετρο και κάτι μέχρι τον Καθεδρικό πχ. Μπορείς να πάρεις και λεωφορείο προς Plaza Zocodover. Το 5 και το 12.
Φορέστε καλά παπούτσια.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τι αγχωνεσαι μωρε,εκανα πριν μερες ημερησια Μαδριτη Τολεδο,εχει τρενο σχεδον καθε μιση ωρα,πηραμε ενα απο Ατοτσα και στο Τολεδο(υπεροχος σταθμος)εχει τοπικα που φευγουν απο μπροστα και σε αφηνουν στην κεντρικη πλατεια.Με τον ιδιο τροπο γυριζεις,ευκολα ,φτηνα και γρηγορα..Αχ το Τολεδο..αν σου περισευει διανυκτερευση ...τελεια θα ηταν..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Με διανυκτέρευση πάω και μάλλον θα μείνουμε σχεδόν 1,5 μέρα εκεί.
Ωραία, τότε κλείνω ό,τι βρω πιο βολικό.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ειμαι σιγουρη οτι θα αγαπησεις Τολεδο με παθος..συν τοις αλλοις εχει τον πιο γλυκο και καθαρο αερα που εχω αναπνευσει ποτε...μια ατμοσφαιρα ,μια γοητεια..σου ευχομαι να περασεις αξεχαστα!
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ειμαι σιγουρη οτι θα αγαπησεις Τολεδο με παθος..συν τοις αλλοις εχει τον πιο γλυκο και καθαρο αερα που εχω αναπνευσει ποτε...μια ατμοσφαιρα ,μια γοητεια..σου ευχομαι να περασεις αξεχαστα!
Εμένα γιατί δεν με ενθουσίασε τόσο;;;;:rolleyes-80::rolleyes-80:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Ναι είναι σχετικά κοντά, ένα χιλιόμετρο και κάτι μέχρι τον Καθεδρικό πχ. Μπορείς να πάρεις και λεωφορείο προς Plaza Zocodover. Το 5 και το 12.
Φορέστε καλά παπούτσια.
H @paefstra πάντα φοράει καλά παπούτσια, ξέρεις γόβες ή το πολύ μέχρι πλατφόρμες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.114
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom