Ισπανία Ισπανια για πρωτη φορα...που και πως;

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Αεροπορικά για Μαδρίτη για Οκτώβρη-Νοέμβρη να τα κλείσω από τώρα ή να περιμένω μήπως πέσουν;
ποσο τα βρηκες; εγω γυρω σεπτεμβρη για αρχες νοεμβρη τα βρηκα 100. επειδη τα παρακολουθουσα καιρο για φιλη μου επεφταν σουκου και ανεβαιναν μεσα στην εβδομαδα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Για αρχές Νοέμβρη 113 είναι το φθηνότερο που βρίσκω, με aegean το πήγαινε και με iberia το ελα. Άρα είναι οκ τιμή να μην το ρισκάρω και ανέβοουν...
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Μια χαρά τιμή είναι! Ειδικά για Μαδρίτη.. Τώρα δεν ξέρω αν θα βγάλει καμιά προσφορά η Ετζίαν, αλλά μη σε πάρω στο λαιμό μου καλύτερα...
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Πήγαινε στον τοπικό σου σύλλογο και θα σου την βγάλουν, όχι στη ΔΟΕ.
Μήπως να ανοίγαμε ένα thread για τα μουσεία που παρέχουν δωρεάν είσοδο σε εκπαιδευτικούς με Διεθνή Κάρτα Εκπαιδευτικού; Βρήκα και στην Βαρσοβία τώρα δωρεάν :haha:
Συγγνώμη για την ασχετοσύνη, αλλά ποιον τοπικό σύλλογο; Ενδιαφέρεται η αδερφή μου...
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Οκ, ευχαριστώ
Όταν το Uffizi λέει δωρεάν είσοδο για
Scholars; university students and teachers
αυτό εννοεί, έτσι; Αρκεί η κάρτα αυτή για δωρεάν είσοδο; Ή εννοεί μόνο καθηγητές πανεπιστημίων;

[Μην σας κάνει εντύπωση που ρωτάω εγώ, η ίδια είναι ανεπίδεκτη να ετοιμάσει το ταξίδι της, εγώ της έκλεισα τα αεροπορικά και τώρα της είπα να βγάλει κάρτα εκπαιδευτικού για τα μουσεία...]
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Οκ, ευχαριστώ
Όταν το Uffizi λέει δωρεάν είσοδο για
Scholars; university students and teachers
αυτό εννοεί, έτσι; Αρκεί η κάρτα αυτή για δωρεάν είσοδο; Ή εννοεί μόνο καθηγητές πανεπιστημίων;

[Μην σας κάνει εντύπωση που ρωτάω εγώ, η ίδια είναι ανεπίδεκτη να ετοιμάσει το ταξίδι της, εγώ της έκλεισα τα αεροπορικά και τώρα της είπα να βγάλει κάρτα εκπαιδευτικού για τα μουσεία...]
Εκει ειχα κλεισει τηλεφωνικα και ειχαμε παρει εκπτωση 30% στο γκισε με την επιδειξη καρτας. Αυτο και προτεινω, τηλ μεσω credit skype, γιατι δεν προπληρωνεις μεν αλλα θα παρεις ο,τι εκπτωση δωσουν εκεινη την ωρα
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
1. Σεβίλλη και περίχωρα
2. Περίχωρα Μαδρίτης (Τολέδο, Σεγκόβια, Άβιλα κλπ)
3. Σαντιάγκο ντε Κομποστέλα και Γαλικία
4. Βαρκελώνη (εδώ θες 5 μέρες μόνο γι αυτήν)
5. Χώρα των Βάσκων
6. Αστούριας και Καντάμπρια

Για φαγητό το υπερθέαμα φαγητού του 3. και του 5. δεν το βρίσκεις σε πολλά μέρη στον κόσμο.
4 μέρες Χώρα των Βάσκων (4 διανυκτερεύσεις = 3 πληρεις μέρες + 2 μισές για το ταξίδι πήγαινε - έλα), πώς τις κατανέμει; Δεν είναι τυχαίο ότι ρωτάω αυτή την ερώτηση κάτω από το σχόλιο για τα φαγητά, είναι στοχευμένη η ερώτηση!

2 Μπιλμπάο και 2 Σαν Σεμπαστιάν; Αν έχει κανείς αυτοκίνητο για 1-2 μέρες (έχει κάτι ενδιαφέροντα εστιατόρια σε κάτι χωριά...) από πού (αλλού) περνάει;
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
4 μέρες Χώρα των Βάσκων (4 διανυκτερεύσεις = 3 πληρεις μέρες + 2 μισές για το ταξίδι πήγαινε - έλα), πώς τις κατανέμει; Δεν είναι τυχαίο ότι ρωτάω αυτή την ερώτηση κάτω από το σχόλιο για τα φαγητά, είναι στοχευμένη η ερώτηση!

2 Μπιλμπάο και 2 Σαν Σεμπαστιάν; Αν έχει κανείς αυτοκίνητο για 1-2 μέρες (έχει κάτι ενδιαφέροντα εστιατόρια σε κάτι χωριά...) από πού (αλλού) περνάει;
Το επαναφέρω μήπως και το δει κανείς
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Προτάσεις για φαγητό Μπιλμπάο & Σαν Σεμπαστιάν; Κάτι ιδιαίτερο, μοναδικό και άχαστο;
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
292
Likes
851
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Γράψτε βρε παιδιά, με ενδιαφέρει και εμένα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom