Ισραήλ Ισραηλ

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σε ερώτηση που έκανα στο εβραϊκό προξενείο στο Παρίσι η απάντηση τους ήταν πως είναι απαραίτητη. Τώρα αν τη ζητάνε ή όχι είναι άλλο θέμα. Καλό είναι όμως να έχεις μια ασφάλεια, ειδικά όταν μιλάμε για μια ακριβή χώρα όπως το Ισραήλ.
Εγώ πάντως είχα ήδη κάλυψη από τρείς πιστωτικές κάρτες (Alpha Bank & Revolut) και μια ετήσια πολιτική. Αλλά επειδή τρέχα γύρευε να βρείς ένα χαρτί να μπορείς να το δείξεις που να λέει ότι καλύπτουν για Covid-19, έκανα και μια online ασφάλεια των €10 για να μπορώ να τους τη δείξω… Ηλίθιο μέτρο, θεωρώ.
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εγώ πάντως είχα ήδη κάλυψη από τρείς πιστωτικές κάρτες (Alpha Bank & Revolut) και μια ετήσια πολιτική. Αλλά επειδή τρέχα γύρευε να βρείς ένα χαρτί να μπορείς να το δείξεις που να λέει ότι καλύπτουν για Covid-19, έκανα και μια online ασφάλεια των €10 για να μπορώ να τους τη δείξω… Ηλίθιο μέτρο, θεωρώ.
Τα ίδια ισχύουν και στην περίπτωση μου . Που την έκανες?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγώ πάντως είχα ήδη κάλυψη από τρείς πιστωτικές κάρτες (Alpha Bank & Revolut) και μια ετήσια πολιτική. Αλλά επειδή τρέχα γύρευε να βρείς ένα χαρτί να μπορείς να το δείξεις που να λέει ότι καλύπτουν για Covid-19, έκανα και μια online ασφάλεια των €10 για να μπορώ να τους τη δείξω… Ηλίθιο μέτρο, θεωρώ.
Επειδή πολλοί χρησιμοποιούν Revolut η ασφάλεια της Allianz που προσφέρει το λέει, δεν χρειαζόταν να κάνεις επιπλέον.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Κ εγώ είχα κάνει ταξιδιωτικη ασφαλεια με καλυψη covid απο την mondial assistance.Το είχα ψαξει αρκετα κ ειχα καταληξει οτι ισχυει ακομη. Αν κ δεν μας την ζητησαν δεν θα το ρισκαρα γιατι το κοστος ηταν αρκετα μικρο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σε premium και metal δεν καλύπτει; Ή και αν χρησιμοποιείς την απλή;
Σε premium, metal είναι δωρεάν. Στην απλή νομίζω πληρώνεις ένα ευτελές ποσό/ημέρα που βρίσκεσαι στο εξωτερικό και υπάρχει πλαφόν που αν το φτάσεις δεν χρεωνεσαι πλέον. Πριν 6-7 χρόνια που είχα απλή ήταν 1€/ημέρα και μέχρι 30 (ή μπορεί και 40, δεν θυμάμαι)€/έτος. Από εκεί και πέρα δεν χρεωνομουν.
 
D

Delmem38110

Guest
δεν παρέχετε πλέον ασφάλεια στην απλή ρεβολουτ (ευρωπαϊκή) εδώ και αρκετά χρόνια.
σε αναγκάζουν να αναβαθμιστείς για να έχεις ένα προϊόν που δεν είναι ότι καλύτερο.
πρέπει να πληρώσεις πρώτα και μετά να τα πάρεις.
μια κανονική ασφάλεια κοστίζει ίσως φτηνότερα με καλύτερες παροχές.
 

maramak

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Είμαι νέος μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να πάω από αεροδρόμιο Ben Gourion (Tel Aviv) στην ιερουσαλήμ την παρασκευή απόγευμα, καθώς δεν υπάρχει δημόσια συγκοινωνία. θα ήθελα κάποιο οικονομικό τρόπο.
Ευχαριστώ!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είμαι νέος μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να πάω από αεροδρόμιο Ben Gourion (Tel Aviv) στην ιερουσαλήμ την παρασκευή απόγευμα, καθώς δεν υπάρχει δημόσια συγκοινωνία. θα ήθελα κάποιο οικονομικό τρόπο.
Ευχαριστώ!
Sherut, εύκολα και οικονομικά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Έχει κανένας υπόψιν του κάποιον ξεναγό για την Ιερουσαλήμ; Στα ελληνικά εννοώ ε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom