Ισραήλ Ισραηλ

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Το πλανο μου ειναι να φτασω Παρασκευη κ αναλογα με το ποσο χρονο θα κανω στο αεροδρομιο, ειτε να προλαβω συγκοινωνια για Τελ Αβιβ, ειτε αν εχει σταματησει η συγκοινωνια να βρω ταξι ή σερουτ αν υπαρχουν, η shuttle.
Αν θυμάμαι σωστά, ούτε τα ταξί δουλεύουν από Παρασκευή απόγευμα. Πάντως στην άφιξη δεν αργείς τόσο στο αεροδρόμιο. Στην αναχώρηση είναι πιο σχολαστικοί.
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Τελ Αβίβ σε ποια περιοχή μένουμε; Μου πρότεινε κάποιος Neve Tzedek, ισχύει;
Επίσης, γράφετε ότι έχει απίθανη νυχτερινή ζωή. Τι πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτεί κανείς για νυχτερινή ζωή ή φαγητό;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τελ Αβίβ σε ποια περιοχή μένουμε; Μου πρότεινε κάποιος Neve Tzedek, ισχύει;
Επίσης, γράφετε ότι έχει απίθανη νυχτερινή ζωή. Τι πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτεί κανείς για νυχτερινή ζωή ή φαγητό;
Εγώ πάντως τον Ιανουάριο θα μείνω στο Selina Neve Tzedek (μολονότι πανάκριβο για hostel). Η περιοχή έχει πολλά, και είναι και σε περπατήσιμη απόσταση από όλο το κέντρο. Τώρα για συγκεκριμένα μαγαζιά, έχω 11 χρόνια να πάω στο Τελ Αβίβ, οπότε βρες καλύτερα αλλού προτάσεις :)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όλο το κομμμάτι από τη Florentin μέχρι και τη Jaffa είναι πολύ ζωντανό πραγματικά με πολλά μπαράκια και cafe
 
  • Like
Reactions: Pel

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Εγώ πάντως τον Ιανουάριο θα μείνω στο Selina Neve Tzedek (μολονότι πανάκριβο για hostel). Η περιοχή έχει πολλά, και είναι και σε περπατήσιμη απόσταση από όλο το κέντρο. Τώρα για συγκεκριμένα μαγαζιά, έχω 11 χρόνια να πάω στο Τελ Αβίβ, οπότε βρες καλύτερα αλλού προτάσεις :)
Αξίζει? Ιδιωτικό δωμάτιο θα κλείσω.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Εγώ πάντως για Απρίλιο έχω κλείσει δύο ένα το Dave Levinsky, Son of a Brown και το 180 Boutique Hostel.

Περιμένω να δω το θα κρατησω τελικά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εγώ πάντως για Απρίλιο έχω κλείσει δύο ένα το Dave Levinsky, Son of a Brown και το 180 Boutique Hostel.

Περιμένω να δω το θα κρατησω τελικά.
Το 180 είναι πάνω στην παραλία και φαίνεται ωραίο απ' έξω - είναι μάλλον όμως ψιλομακριά από το nightlife αν σε ενδιαφέρει (κέντραρε γωνία Rothchild & Allenby).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Το 180 είναι πάνω στην παραλία και φαίνεται ωραίο απ' έξω - είναι μάλλον όμως ψιλομακριά από το nightlife αν σε ενδιαφέρει (κέντραρε γωνία Rothchild & Allenby).
Το Dave Levinsky Son of a Brown είναι 5 λεπτά από εκεί που λες και το έχω βρει στα 150 ευρώ τα δύο βράδια τον Απρίλιο (πάντα για ιδιωτικού δωμάτιο) , οπότε ίσως κρατήσω αυτό.

Αν και το άλλο έχει και θέα από το δωμάτιο στην παραλία και γενικά είναι ωραία η παραλιακή ζώνη (όπως καταλαβαίνεις θα το κάψουμε στο Ισραήλ!)

Μάλλον το Son of a Brown θα κρατήσω.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μια ερώτηση : Το νερό στο Ισραήλ είναι πόσιμο ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom