Ρωσία Ιστορία για ένα νεκρό Lada

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάποιοι μου άνοιξαν τα μάτια και μου παρουσίασαν ένα νέο και πιο πιθανό σενάριο το οποίο λέει ότι προστατεύεις την συμμαχία...:D
Έχω υποσχεθεί σε κάποιο Βρετανικό travel agency το GPS track της διαδρομής, για να έχουν πειστήρια να κινηθούν ενάντια στον οδηγό και την εταιρία του. Μαζί μ' αυτούς θα το στείλω και σε σένα για να σε πείσω.... :haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λοιπόν, επειδή ο Σπύρος δεν τα γράφει όλα, ας τα πω εγώ...

Τα εισιτήρια γι αυτό το ταξίδι τα κλείσαμε στις 15 Ιουλίου 2010. 11 μήνες παρά κάτι πριν το ταξίδι, δηλαδή. Επί 11 μήνες, λοιπόν, είχα ένα μυστικό να κρατήσω: Ο Samion δεν έπρεπε να μάθει ότι εκτός από εμένα, θα υπήρχε κι ένας ακόμη συνταξιδιώτης (ο kalspiros).... Ελπίζω ότι το κατάφερα....

Επίσης, ο kalspiros, που δεν είχε και τόσο μεγάλο πρόβλημα με άδειες, φρόντισε να βάλει 2 μέρες παραπάνω στο ταξίδι, ξεκινώντας από Αθήνα Πέμπτη πρωί, όταν ο Samion κι εγώ θα ξεκινούσαμε το πρωί το Σαββάτου. Έτσι, θα είχε 2 μέρες παραπάνω στη διάθεσή του... Προσγειώθηκε στο διεθνές αεροδρόμιο Pulkovo 2 στις 15:50 της Πέμπτης, λοιπόν... Κι από κει αρχίζει η ιστορία που έχετε ήδη αρχίσει να διαβάζετε.

Το ξενοδοχείο μας, με όνομα SkyHotel, δεν είναι αυτό ακριβώς που θα συνιστούσα.... Οικονομικό και κάρα-κέντρο, αλλά με κοινόχρηστο μπάνιο. Ευελπιστώ ότι ο συγγραφέας της ιστορίας θα φιλοτιμηθεί να γράψει 5 πράγματα παραπάνω....
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Ανυπομονώ για τη συνέχεια.
Ελπίζω να καταφέρω να βρεθώ κι εγώ σύντομα εκεί.
Χωρίς το κοινόχρηστο μπάνιο, ελπίζω... :bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Welcome to Russia , Σπυρέτο!!
Γραψε αυτο που αισθανεσαι.. μη σε προβοκαρουν οι αλλοι 2 !!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο με το κοινοχρηστο μπανιο μην το βλεπετε απαραιτητα κακο...μπορει να ειχατε ενδιαφερουσες συναντησεις ....:bleh::haha:
Θελουμε αναλυση και ψηφοφορια απο τους 3 ταξιδιωτες πανω στο κατωθι καυτο θεμα: Ρωσιδες-Σλαβες ή Σκανδιναβες?
Αχ αυτες οι υπεροχες ρωσικες εκκλησιες!!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αυτο με το κοινοχρηστο μπανιο μην το βλεπετε απαραιτητα κακο...μπορει να ειχατε ενδιαφερουσες συναντησεις ....:bleh::haha:
Χωρίς το κοινόχρηστο μπάνιο, ελπίζω... :bleh:
Όπως σας είπε και ο taver, εγώ είχα κλείσει δυο μέρες παραπάνω και έπρεπε να πληρώσω το δίκλινό μου για τέσσερις μέρες. Άρα έπρεπε να πληρώσω τα τετραπλάσια απ' ότι ο καθένας από τους άλλους δύο. Η Αγ. Πετρούπολη δεν σου δίνει και πολλές επιλογές σε ανθρωπινά ξενοδοχεία όντας όλα πανάκριβα. Έκανα πρώτα λοιπόν την επιλογή μου και διάλεξα αυτό, καθώς, από κριτικές, φαινόταν πεντακάθαρο ακόμα και η κοινή τουαλέτα. Στη συνέχεια ο Κώστας θέλοντας να μείνουμε όλοι στο ίδιο ξενοδοχείο, έκλεισε εκεί. Δεν μείναμε σε Hostel фддф (άκυρο) αλλά σε ξενοδοχείο με κοινό μπάνιο. (τώρα έχω στραβοξυπνήσει γι' αυτό η παραπάνω "στυφή" περιγραφή...)

Γραψε αυτο που αισθανεσαι.. μη σε προβοκαρουν οι αλλοι 2 !!
Τον Samion φοβάμαι που έχει και φωτογραφικό υλικό (όχι μόνο του ξενοδοχείου...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τον Samion φοβάμαι που έχει και φωτογραφικό υλικό (όχι μόνο του ξενοδοχείου...)
και δεν θα διστάσει να το χρησιμοποιήσει αν τα γραφόμενα παρουσιάσουν αναντιστοιχία με την αλήθεια..:haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θελουμε αναλυση και ψηφοφορια απο τους 3 ταξιδιωτες πανω στο κατωθι καυτο θεμα: Ρωσιδες-Σλαβες ή Σκανδιναβες?
Αχ αυτες οι υπεροχες ρωσικες εκκλησιες!!!!
α ναι οι ρωσικές εκκλησίες είναι υπέροχες. μακράν καλύτερες των σλαβικών και των σκανδιναβικών. δεν φτάνουν φυσικά τους ιταλικούς καθεδρικούς που είναι σε άλλο, υψηλοτερο επίπεδο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ο Σπύρος γιατί έχει σωπασει ; Που είναι το υπόλοιπα της ιστορίας ; Εχει αρχίσει να πέφτει λογοκρισία;
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
α ναι οι ρωσικές εκκλησίες είναι υπέροχες. μακράν καλύτερες των σλαβικών και των σκανδιναβικών. δεν φτάνουν φυσικά τους ιταλικούς καθεδρικούς που είναι σε άλλο, υψηλοτερο επίπεδο.
Αυτό είναι αλήθεια! Οσο για την Εκκλησία της Αναστάσεως που έχεις στις φωτό σου, είναι πραγματικά υπέροχη αν και απ΄ότι θυμάμαι, είναι κράμα αρχιτεκτονικής. Χτίσθηκε στο σημείο που δολοφονήθηκε ο Τσάρος Αλέξανδρος ο Β΄το 1881, ως ανάμνηση!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτό είναι αλήθεια! Οσο για την Εκκλησία της Αναστάσεως που έχεις στις φωτό σου, είναι πραγματικά υπέροχη αν και απ΄ότι θυμάμαι, είναι κράμα αρχιτεκτονικής. Χτίσθηκε στο σημείο που δολοφονήθηκε ο Τσάρος Αλέξανδρος ο Β΄το 1881, ως ανάμνηση!
Εεεε,χμμμμ δε νομίζω ο καπτεν να εννοεί τις εκκλησίες ......:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.502
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom