Ιστορία του μήνα - Ιανουάριος - Φεβρουάριος - Μάρτιος 2014

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Κι εγω κ εγω!! Προλαβα!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ήταν σκληρή μάχη όμως ήθελα πάνω από τρείς νικητές! Τώρα είναι που θα έπρεπε να υπάρχουν ισοψηφίες. Τουλάχιστον 6 ιστορίες άξιζαν για βραβείο. Δεν το δέχομαι που μια ιστορία δεν πήρε βραβείο αλλά τέλος πάντων. Έτσι είναι οι διαγωνισμοί. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους.
Και συνεχίστε να γράφετε!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Συγχαρητήρια κι από μένα.Πολύ ενδιαφέρουσες ιστορίες και οι βραβευμένες και κάποιες άλλες που δεν βραβεύτηκαν.Άντε και στον επόμενο διαγωνισμό.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Με τα πρώτα συγχαρητήρια έρχεται και η ανακοίνωση των νικητών:

1η θέση
Ο @10900km με την ιστορία Κολομβία, Εκουαδόρ, Περού, και... “στο βάθος” Μουντιάλ στη Βραζιλία

2η θέση
Η @villi με την ιστορία Ινδία...τα πάντα είναι πιθανά!

3η θέση
Η @ggonholidays με την ιστορία Βιετνάμ - Καμπότζη! Από τη Sa Pa μέχρι το Siem Reap

Συγχαρητήρια σε όλους τους συγγραφείς για τις πραγματικά ξεχωριστές ιστορίες τους και ιδιαίτερα στους νικητές.

Ραντεβού ξανά τον Σεπτέμβρη.
Καλό καλοκαίρι και καλά ταξίδια!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Συγχαρητήρια σε όλους.Φυσικά πρώτα σε αυτούς που τις γράφουν και μετά στους λίγους που ψηφίζουν...Ελπίζω τουλάχιστον να τις διαβάζουν περισσότεροι και ας μην ψηφίζουν.Πράγματι οι ιστορίες ήταν πολύ καλές και 2-3 ακόμη θα μπορούσαν να είναι με ισοψηφίες στις πρώτες θέσεις.

Από ποια χρονιά άρχισε ο διαγωνισμός και είμαστε ακόμη στο 2014;Με το που θα τελειώσουν οι ιστορίες του 2014 να γινόταν μια ακόμη ψηφοφορία μόνον με τις βραβευμένες;Και να ξεχώριζαν οι 6 πρώτες;Θα μπορούσε η ψηφοφορία αυτή να έχει μεγαλύτερη διάρκεια και να τρέχει παράλληλα με τον συνηθισμένο διαγωνισμό.

Και μετά αυτές οι 6 σε νέα ψηφοφορία με τις 6 από 2015 μέχρι 2017 ή 2018(που σίγουρα θα φθάσουμε μέχρι ο διαγωνισμός να είναι update).
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.722
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι η πρόταση του @fotast έχει ενδιαφέρον.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Έχει γίνει κάτι ανάλογο στο παρελθόν όπου οι συγγραφείς πρότειναν προς ψηφοφορία την καλύτερη κατ'αυτούς ιστορία τους (αν θυμάμαι καλά είχε πρωτεύσει η ιστορία της @Rosa)
Πάντως θα συμφωνήσω ότι ήταν από τις περιπτώσεις που συνέπεσαν τουλάχιστον 6 καλές ιστορίες. Κρίμα, όσες δεν διακρίθηκαν θα μπορούσαν να το κάνουν πολύ άνετα σε άλλες περιπτώσεις....
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Μπράβο βρε παιδιά, όμορφα ταξίδια και ωραίες ιστορίες!!! Κι επιτέλους η γνώμη μου συμβαδιζει με όλα τα αποτέλεσμα αυτή τη φορά, γιατί συνήθως ήμουν εκτός κάθε λογικής
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Έχει γίνει κάτι ανάλογο στο παρελθόν όπου οι συγγραφείς πρότειναν προς ψηφοφορία την καλύτερη κατ'αυτούς ιστορία τους (αν θυμάμαι καλά είχε πρωτεύσει η ιστορία της @Rosa)
Πάντως θα συμφωνήσω ότι ήταν από τις περιπτώσεις που συνέπεσαν τουλάχιστον 6 καλές ιστορίες. Κρίμα, όσες δεν διακρίθηκαν θα μπορούσαν να το κάνουν πολύ άνετα σε άλλες περιπτώσεις....
Ναι είχε γίνει και δυστυχώς είχαν ψηφίσει λίγοι.Μπορεί να έφταιγε και ο τρόπος ψηφοφορίας που ήταν λίγο μπερδεμένος με προσωπικό μήνυμα κτλ.

Τέλος πάντων τώρα θα μπουν μόνον οι βραβευμένες και θα γίνει ψηφοφορία για να βγούν από 3 έως 6 max.

Και επειδή είδα ότι οι ψηφοφορίες ξεκίνησαν με ιστορίες του 2007 μπορεί να γίνει η πρώτη διαλογή μέχρι και τις ιστορίες του 2013.Και μετά βλέπουμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.953
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το βασικό ζητούμενο είναι να αυξηθεί η συμμετοχή, να ψηφίζουν περισσότεροι... Και το να κάνουμε ακόμα περισσότερες ψηφοφορίες δε νομίζω ότι βοηθάει.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Συγχαρητήρια σε όλους. Πολλά και καλά ταξίδια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το βασικό ζητούμενο είναι να αυξηθεί η συμμετοχή, να ψηφίζουν περισσότεροι... Και το να κάνουμε ακόμα περισσότερες ψηφοφορίες δε νομίζω ότι βοηθάει.
Πρέπει να είναι λιγότερες οι ιστορίες κατά τη γνώμη μου για να αυξηθεί η συμμετοχή. Προσωπικά το βρίσκω αδύνατον να διαβάζω τόσες ιστορίες, αν ήταν 4-8, έστω και με μόλις μια εβδομάδα χρονικό όριο, θα ήταν πολύ πιο εφικτό. Τώρα ξεκινάω να διαβάζω μία και χάνω το ενδιαφέρον γιατί ξέρω ότι δε θα προλάβω, μιλάμε για πολλές ώρες ανάγνωσης΄.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom