Ισχυρός σεισμός στην Ιαπωνία

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Καλά το βίντεο με το τσουνάμι είναι αδιανόητο..
Κατά την παραμονή μου στην Ιαπωνία, έζησα κι εγώ έναν σεισμό που, από την πενιχρή εμπειρία μου σε σεισμούς αλλά και από την περιγραφή των side effects του, το συγκαταλέξαμε περίπου στα 5 ρίχτερ. Το εντυπωσιακό ήταν πως κανένας ντόπιος δεν διέκοψε τις συζητήσεις του ή τις συνήθειές του. Ήταν σαν να μην έγινε τίποτα!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Το τσουνάμι χτυπησε και την Μανίλα.

edit: λάθος πληροφορία καθώς στο Al Jazeera είχαν μπερδευτεί οι λεζάντες με τις εικόνες..
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εικόνες αποκάλυψης συμβαίνουν εκεί...παρακολουθώ άναυδη...περιμένουν το τσουνάμι να χτυπήσει όλον τον Ειρηνικό και να σκεπάσει ολόκληρα νησιά στο πέρασμα του...
Έχουν σταματήσει οι πτήσεις στο Narita, οι νεκροί μέχρι στιγμής είναι 26 και υπάρχουν πολλοί αγνοούμενοι...τεράστιες φωτιές είναι ανεξέλεγκτες...και παρά τη διαβεβαίωση του πρωθυπουργού ότι δεν κινδυνεύουν οι πυρηνικές εγκαταστάσεις, μόλις τώρα τηλεγράφημα αναφέρει ότι ξέσπασε φωτιά σε πυρηνικό εργοστάσιο...προσπαθούν να το διασταυρώσουν...
Οι πληροφορίες ακόμα είναι αρκετά συγκεχυμένες γιατί δεν λειτουργούν καλά οι τηλεπικοινωνίες...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως,αν και πραγματικά βιβλικού μεγέθους ο σεισμός,δεν περιμένω να έχει τις ανθρώπινες απώλειες που είχε ο μεγάλος της Ινδονησίας,λόγω της ετοιμότητας της συγκεκριμένης χώρας απέναντι σε φυσικές καταστροφές.

Και πραγματικά εύχομαι να επιβεβαιωθώ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω φρικάρει με τις εικόνες του κύματος.

 
Last edited:

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Όλα τα διεθνή δίκτυα έχουν συνεχή αναμετάδοση, οι εικόνες είναι εφιαλτικές, οι προγνώσεις των ειδικών για τους επόμενους μήνες είναι δυσοίωνες και με πολλά ερωτηματικά γιατί δεν έχει ξανασυμβεί ποτέ τόσο μεγάλος σεισμός στην Ιαπωνία...
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
τι να πεις....
να ελπίζουμε να μην χαθούν πολλές ζώες που συμφωνα με τις φωτογραφίες δεν θα είναι και ευκολό....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φαίνεται καλύτερα εδώ αυτό που λες.Ανατριχιαστικά τεράστιο μέτωπο.

 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Η Ιαπωνία σαν αναπτυγμένη χώρα τράβηξε πολύ καλά video.
Η Ινδονησία το 2004 δεν είχε να δείξει κατι παρόμοιο..
Σκεφτείτε οτι τα κύματα απο τσουνάμι έχουν καυτο νερό...οι καταστροφές ειναι απίστευτες!!
Τα ανθρώπινα θύματα καίγονται στην κυριολεξία,ή αν επιζήσουν φέρουν απίστευτα καθολικά ή μερικα εγκαύματα..
Αλήθεια δεν παμε καλά!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom