Ισπανία Ιταλία Ιταλια ή Ισπανια

Vasilis_Pat

Member
Μηνύματα
8
Likes
58
Καλησπερα σας,

Επειδη σκεφτομαι τελη Μαιου ή Αρχες Ιουνιου να παω καπου, εχω 2 επιλογες:

1.Μιλανο -Λιμνη του Κομο
2.Μπιλμπαο - Σαν Σεμπαστιαν

Τι προτεινετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Καλησπερα σας,

Επειδη σκεφτομαι τελη Μαιου ή Αρχες Ιουνιου να παω καπου, εχω 2 επιλογες:

1.Μιλανο -Λιμνη του Κομο
2.Μπιλμπαο - Σαν Σεμπαστιαν

Τι προτεινετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων!
2
 

alonso

Member
Μηνύματα
30
Likes
159
Καλησπερα σας,

Επειδη σκεφτομαι τελη Μαιου ή Αρχες Ιουνιου να παω καπου, εχω 2 επιλογες:

1.Μιλανο -Λιμνη του Κομο
2.Μπιλμπαο - Σαν Σεμπαστιαν

Τι προτεινετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων!
Νομίζω άνοιξη προς καλοκαίρι είναι προτιμότερο να πας Μπιλμπάο - Σαν Σεμπαστιάν. Καταπληκτικό φαί και μέρη να δεις.
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
54
Likes
202
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Λίμνη Κόμο δεν έχω πάει, θα είναι σίγουρα όμορφα αλλά και εγώ το δεύτερο σενάριο θα διάλεγα. Το Σαν Σεμπαστιάν είναι πανέμορφο. Θα πετύχεις και καλό καιρό χωρίς βροχές λογικά τέτοια εποχή και θα το ευχαριστηθείς.
Μπιλμπάο δεν έχω πάει αλλά μου έχουν πει τα καλυτερα.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Καλησπερα σας,

Επειδη σκεφτομαι τελη Μαιου ή Αρχες Ιουνιου να παω καπου, εχω 2 επιλογες:

1.Μιλανο -Λιμνη του Κομο
2.Μπιλμπαο - Σαν Σεμπαστιαν

Τι προτεινετε?

Ευχαριστω εκ των προτερων!
Νομιζω ειναι δυο εντελως διαφορετικα μερη που ο καθενας θα σου απαντησει αναλογα με την ιδιοσυγκρασια και το γουστο του. Καλυτερα κανε μια αναζητηση των περιοχων, αν δεν εχεις ξαναπαει σε κανενα απο τα 2, και διαλεξε αυτο που θα σου κανει κλικ. Υπαρχουν και σχετικα threads στο φορουμ για να διαβασεις.
Αν ηταν να επιλεξω μονο ενα απο τα 2, κατα πασα πιθανοτητα θα επελεγα Λιμνη Κομο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπερα σας,

Επειδη σκεφτομαι τελη Μαιου ή Αρχες Ιουνιου να παω καπου, εχω 2 επιλογες:
1.Μιλανο -Λιμνη του Κομο
2.Μπιλμπαο - Σαν Σεμπαστιαν
Τι προτεινετε?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Απαπα… καλο το σαν σεμπαστιαν, αλλη μια ευρωπαικη πολη. Οπως τοσες. Δεν συγκρινεται ουτε κατα διανοια με τη λιμνη του Κομο, μια πολη 500 ετων με μια 2500+ ετων. Οι αρχαιοι ρωμαιοι εκει εκτιζαν βιλες κ εκαναν διακοπες. Περιοχη ασυγκριτου καλλους. Το δε Μπιλμπαο καλο, αλλα χωριο βεβαια μπροστα στο Μιλανο.
Στους βασκους πηγα μια φορα, το καταχαρηκα κ τελος. Στο Κομο 10 κ δεν χορτασα. Ο ορισμος του breathtaking σκηνικου που λεμε στο χωριο μου. Μια βαρκαδα ως το bellaggio σου πηρε το μυαλο κ τελος.
 
Last edited:

Vasilis_Pat

Member
Μηνύματα
8
Likes
58
Ευχαριστω πολυ!

Νομίζω άνοιξη προς καλοκαίρι είναι προτιμότερο να πας Μπιλμπάο - Σαν Σεμπαστιάν. Καταπληκτικό φαί και μέρη να δεις.
Ευχαριστω πολυ!
Απαπα… καλο το σαν σεμπαστιαν, αλλη μια ευρωπαικη πολη. Οπως τοσες. Δεν συγκρινεται ουτε κατα διανοια με τη λιμνη του Κομο, μια πολη 500 ετων με μια 2500+ ετων. Οι αρχαιοι ρωμαιοι εκει εκτιζαν βιλες κ εκαναν διακοπες. Περιοχη ασυγκριτου καλλους. Το δε Μπιλμπαο καλο, αλλα χωριο βεβαια μπροστα στο Μιλανο.
Στους βασκους πηγα μια φορα, το καταχαρηκα κ τελος. Στο Κομο 10 κ δεν χορτασα. Ο ορισμος του breathtaking σκηνικου που λεμε στο χωριο μου. Μια βαρκαδα ως το bellaggio σου πηρε το μυαλο κ τελος.
Καπως ετσι το σκεφτομαι !
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με τα χερια κάτω Σαν Σεμπαστιαν Μπιλμπάο και τα τριγύρω, φανταστικά. Σε όλα τα επίπεδα ανωτερος προορισμός για μένα αλλά ειδικά για κοιλιοδουλους είναι κορυφή.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εξαρτάται πολύ από την ψυχολογική ηλικία σου. Αν είσαι κάτω από 40 δεν υπάρχει δίλλημα. Το Σαν Σεμπαστιάν κερδίζει κατά κράτος. Αν είσαι μεγαλύτερος πάλι δεν υπάρχει δίλλημα για μένα αλλά επιτρέπεται να κάνεις το λάθος και να επισκεφθείς το Μιλάνο. Μόνο και μόνο για τη λίμνη Κόμο φυσικά.
 

Vasilis_Pat

Member
Μηνύματα
8
Likes
58
Εξαρτάται πολύ από την ψυχολογική ηλικία σου. Αν είσαι κάτω από 40 δεν υπάρχει δίλλημα. Το Σαν Σεμπαστιάν κερδίζει κατά κράτος. Αν είσαι μεγαλύτερος πάλι δεν υπάρχει δίλλημα για μένα αλλά επιτρέπεται να κάνεις το λάθος και να επισκεφθείς το Μιλάνο. Μόνο και μόνο για τη λίμνη Κόμο φυσικά.

Το Μιλανο δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το Μιλανο δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο ?
Έχει το Duomo, ένα κάστρο που ποτέ δεν μπορώ να πω το όνομα του, το τετράγωνο της μόδας, κάτι πινακοθήκες. Άσχημα δεν είναι αλλά κάτι ιδιαίτερο για τα δικά μου γούστα δεν έχει. Άλλοι βέβαια παθαίνουν πλάκα με το Duomo, τα Prada, τα Gucci κλπ. Γι αυτό είπα πως εξαρτάται από την ψυχολογική ηλικία.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.448
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom