Ιταλία Ιταλικο πανοραμα με γκρουπ (7ημερο)???

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Στην "αναζήτηση" και τις "ιστορίες" θα βρεις άπειρες πληροφορίες
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας! τελικα κλεισαμε αεροπορικη 5νθημερη μονο ρωμη και μια προαιρετικη μονοημερη στην φλωρεντια που θα αποφασισουμε εκει αν θα την κανουμε! ειναι οργανωμενη αλλα σαφως πιο χαλαρα απο την οδικη.. το προγραμμα εχει ρωμη,βατικανο-κατακομβες,τιβολι (και φλωρεντια)..!! θα μεινουμε στο ξενοδοχειο cicerone.. αν εχετε τωρα να προτεινετε για φαγητο, ποτο κτλ καποια μαγαζια....! ααα και αν γνωριζετε καποια καρτοκινητη απο εδω που να συμφερει για επικοινωνια με ελλαδα.. κατι διαβασα τωρα για την wind international...

Αφού δεν μπορούσες να πας μόνη σου πολύ καλά έκανες και έκλεισες 5ήμερο στη Ρώμη! Οι μέρες είναι καλές για πρώτη φορά, για τη Φλωρεντία μία μέρα δεν αξίζει. Τώρα αν θες να πας για να λες ότι πήγες και στην Φλωρεντία αλλάζει το θέμα.
Εμείς δεν είχαν ιδιαίτερες συστάσεις για φαγητό και ποτό και παρόλα αυτά οι επιλογές μας δεν μας απογοήτευσαν καμιά φορά!
Για το κινητό, δεν ξέρω να σου πω γιατί εμείς χρησιμοποιούσαμε τα δικά μας με επιπλέον χρεώσεις στις συνδέσεις μας.
Α, και μην ξεχάσεις να φας παγωτό!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Για φαγητό εγώ σου προτείνω εδώ Antica Birreria Peroni dal 1906
πολυ κοντα στην fontana di trevi.
ΜΑΓΑΖΙΑ:
Απεναντι απο τα spanish steps ειναι η via contotti με ολα τα πολυ γνωστα μαγαζια και το καφε greco.
Η via del corco ξεκιναει απο την piazza venezzia και εχει πολλα μαγαζια και 2 πολυκαταστηματα(το ποιο μεγαλο ειναι απεναντι απο την κολονα του μαρκου αυριλιου)

κοντα στο campo di fiori εχει εναν πολυ ωραιο φουρνο με γλυκα θα το βρω και θα στο στειλω
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Προσοχη ομως στην Peroni ειναι καλυτερα να κλεισεις τραπεζι!
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Προσοχη ομως στην Peroni ειναι καλυτερα να κλεισεις τραπεζι!
εγω δεν ειχα κλεισει γιατι ειχα παει σε ωρα που δεν ειχε κοσμο οποτε δεν ξερω αν χρειαζετε .

κοντα στο campo di fiori εχει εναν πολυ ωραιο φουρνο με γλυκα θα το βρω και θα στο στειλω
Λοιπον λεγετε il forneo και ειναι στην οδο via dei baullari ...ειναι ο δρομος που σε βγαζει στο campo di fiori με την υπαιθρια αγορα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Προσοχη ομως στην Peroni ειναι καλυτερα να κλεισεις τραπεζι!
η συντρόφισσα ευαγγελία λαμβάνει Χάρη για το ατόπημά της (η Peroni ΔΕΝ δέχεται κρατήσεις) επειδή όταν την οδήγησαν εκεί οι ρωμαίοι μέντορές της το κατάστημα ήταν κλειστό λόγω εργατικής πρωτομαγιάς.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
η συντρόφισσα ευαγγελία λαμβάνει Χάρη για το ατόπημά της (η Peroni ΔΕΝ δέχεται κρατήσεις) επειδή όταν την οδήγησαν εκεί οι ρωμαίοι μέντορές της το κατάστημα ήταν κλειστό λόγω εργατικής πρωτομαγιάς.
Για το λόγο αυτό εμείς οι Ρωμαίοι προτείνουμε για τιμωρία του μέλους ευαγγελία ,την επόμενη φορά να φάει στα McDonalds στο Πάνθεον!!!!
 

dimkatsar

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
εγω θα σου ελεγα για 5 μερες ρωμη και μια περαντζαδα 2 ημερων απο φλωρεντια.αν εισαστε ανθεκτικοι ισως και μια μονοημερη στην πομπηια οσο θα εισαστε στη ρωμη.
αεροπορικα για αργα αυγουστο (16 και μετα) ειναι καπου 250 το ατομο
για το τραινο υπολογισε 70-120 το ατομο με επιστροφη
για ξενοδοχειο ρωμης 175 το ατομο
για φλωρεντια 60-80 το ατομο
δλδ 600 το ατομο βαρια βαρια[/quo

καλησπερα,
θα ηθελα να σε ρωτησω εαν ξερες να μου πεις μια τιμη για ρωμη φλωρεντια με επιστροφη για 2 ατομα με το intercity express.
thanx!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλησπερα,
θα ηθελα να σε ρωτησω εαν ξερες να μου πεις μια τιμη για ρωμη φλωρεντια με επιστροφη για 2 ατομα με το intercity express.
thanx![/quote]

απλή διαδρομή:16.95 το άτομο με το τοπικό, 4 ώρες
28 με το ιντερσίτυ, 3 ώρες
44 με το Eurostar, 1 ώρα κ 35'
Ferrovie dello Stato - Homepage
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.285
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom