Κάμπινγκ για αρχάριους

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Καλησπέρα kakos21!

Το Καλαμίτσι είναι πολύ καλή επιλογή για camping.Άνετο και ευρύχωρο,προσεγμένοι χώροι,καθαρές τουαλέτες και φοβερή παραλία.Έχει και το beach bar του με ξαπλωστες αμα θες..Και σχετικά καλές τιμές στο εστιατόριο..
Παίζει πολύ οικογένεια με παιδάκια να χεις υπόψην σου..
tip:To χωριουδάκι στα 500m περίπου με μερικά cafe-bar και ταβερνάκια.
Ευχαριστω φιλε Gastone και εγω κατι τετοι ψανω ησυχια και μπανιο
και ιενα καλο Beach bar για ενα ποτακι στα χαλαρα
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Γνωρίζετε μήπως τι είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω με τα κουνούπια?Το σταυρο μου ίσως???:haha:
Ετοιμάζομαι για Νορβηγία κ γίνεται πάρτυ απο κουνούπια ντόπια κ επισκέπτες απο το Νείλο :shock:
Σκέφτηκα να πάρω μαζί μου έναν βάτραχο αλλά με την ryanair πρεπει να πληρώσει κ αυτός εισιτήριο :bleh: άσε που φοβάμαι μη μου πουν στο boarding βάλτον μέσα στην τσάντα σου :shock: η τσάντα είναι τίγκα!
Εγω ηξερα για Θειαφι αλλα μετα το καφε νομιζω οτι και η δευτερη επιλογη σου για το σταυρο ειναι πολη καλη...;)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
γεια σου και απο μενα!λοιπον καλαμιτσι προφανως θα εννοεις το thalattacamp?διοτι υπαρχουν και αλλα camping αλλα δεν θα σου τα συστηνα.εχοντας παει σε αρκετα απο αυτα με κλειστα τα ματια θα σου προτεινα το συγκεκριμενο.το camping ειναι μεγαλο να ξερεις και αν ενδιαφερεσαι για αυτην την εποχη δεν πιστευω οτι θα εχεις προβλημα να βρεις θεση.μετα τον δεκαπενταυγουστο δεν γινεται ο κακος χαμος.εχει πολλες παροχες το camping και οι περισσοτερες θεσεις ειναι κατω απο δεντρα.εχει κουζινες για να πλυνεις σκευη και εχει και πλυντηρια.εστιατορια σνακ μπαρ σουπερ μαρκετ κλπ.επισης εφοσον θα εχεις στρωμα να παρεις και μια τρομπα ,,γιατι το φετινο μηχανημα που ειχαν για τον αερα ηταν πολυ αργο.να σε ενημερωσω οτι η θαλασσα ειναι φανταστικη ,μπορει να την δεις λαδι ,σε φαση καραιβικης αλλα μπορει συχνα και να την πετυχεις με καλο κυμα.τις ξαπλωστρες στην παραλια δεν τις πληρωνεις και επειδη ειναι τεραστια η παραλια μπορεις ανετα να στησεις ομπρελα-τεντα ,,οτι θες.γενικα το camping εχει καλη οργανωση και σου τα παρεχει ολα.εγω δλδ μπαινω και δεν βγαινω για να κανεναν λογο.atm υπαρχει στην συκια στο χωριο τραπεζας εθνικης.το camping εχει ησυχια και το βραδυ γιατι περνανε με ποδηλατα και κανουν περιπολιες .εχει και οικογενειες αλλα εχει και πολη νεολαια.σε καμια περιπτωση δεν μοιαζει με αρμενιστη και ποσειδι (φοιτητικο).τον αρμενιστη δεν τον παλευω.εχει πααααρα πολυ κοσμο και ετσι δεν θα μιλησω για καθαριοτητα.
να παρεις και ενα σχοινι και μανταλακια για να απλωνεις τα μαγιο και πετσετες.ψυγειακι θα σου συνιστουσα με παγοκυστες.επισης το σουπερ μαρκετ πουλαει και παγο.αν θες να ρωτησεις κατι παραπανω ...παω χρονια στο καλαμιτσι γιατι ειναι ενα μερος που το αγαπαω πραγματικα.ελπιζω να περασεις ομορφα.

υγ.επισης μπορεις να επισκεφτεις και το site του camping για να δεις τιμες και φωτογραφιες.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα kakos21!

Το Καλαμίτσι είναι πολύ καλή επιλογή για camping.Άνετο και ευρύχωρο,προσεγμένοι χώροι,καθαρές τουαλέτες και φοβερή παραλία.Έχει και το beach bar του με ξαπλωστες αμα θες..Και σχετικά καλές τιμές στο εστιατόριο..
Παίζει πολύ οικογένεια με παιδάκια να χεις υπόψην σου..
tip:To χωριουδάκι στα 500m περίπου με μερικά cafe-bar και ταβερνάκια.
Εσύ πού το ξέρεις; Απο'δω είσαι και σ'αρέσει κι η Χαλκιδική και το κάμπινγκ; (έχουμε κι άλλα κοινά τότε εκτός από το Λονδίνο) Ελα και στο γκρουπάκι για τη Χαλκιδική τότε.

Και οι άλλοι, ε; http://www.travelstories.gr/groups/...EC%E5-%F4%E7-%F7%E1%EB%EA%E9%E4%E9%EA%DE.html Άντε να το στηρίξουμε και να βάλουμε κι άλλες φωτογραφίες (κακε21 όχι, δεν παίρνω τίποτα από το καρφουρ ούτε ΄για το γκρουπάκι :bleh: )
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
mel από Αθήνα είμαι αλλά οι παραλίες τις Χαλκίδικης είναι νοσταλγία..
Σας έχω έρθει τρείς φορές τα τελευταία 7 χρόνια.Tις δύο για camping(Συκιά,Καλαμίτσι) και την τρίτη έμεινα στην Νικήτη.
Έχω φορτώσει και φώτογραφίες στην gallery.Θα βάλω και στο γκρουπάκι με την πρώτη ευκαιρία.
kakos21 μην ξεχάσεις φακό..
 
  • Like
Reactions: mel

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Εγω ηξερα για Θειαφι αλλα μετα το καφε νομιζω οτι και η δευτερη επιλογη σου για το σταυρο ειναι πολη καλη...;)
Μα με το θειάφι μήπως θα μυρίζω σαν ασβός/κουνάβι? :haha:
Πήρα απλό αντικουνουπικό να πασαλειφτώ κ ένα διακριτικό κουβά με ένα "φιδάκι" μέσα, το οποίο θα κουβαλάω σαν αξεσουάρ στην πλάτη!:haha: Κουκλίτσα θα είμαι :D
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
mel από Αθήνα είμαι αλλά οι παραλίες τις Χαλκίδικης είναι νοσταλγία..
Σας έχω έρθει τρείς φορές τα τελευταία 7 χρόνια.Tις δύο για camping(Συκιά,Καλαμίτσι) και την τρίτη έμεινα στην Νικήτη.
Έχω φορτώσει και φώτογραφίες στην gallery.Θα βάλω και στο γκρουπάκι με την πρώτη ευκαιρία.
kakos21 μην ξεχάσεις φακό..
Καλά που το είπες, τις είδα. Λοιπόν εσύ είσαι καλλιτέχνης, μπράβο! Άσχετο αλλά μια κι ήρθες ελπίζω να πήγες Γκόα, ε;
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Μα με το θειάφι μήπως θα μυρίζω σαν ασβός/κουνάβι? :haha:
Πήρα απλό αντικουνουπικό να πασαλειφτώ κ ένα διακριτικό κουβά με ένα "φιδάκι" μέσα, το οποίο θα κουβαλάω σαν αξεσουάρ στην πλάτη!:haha: Κουκλίτσα θα είμαι :D
Καλαμιτσι και πρωτη φορα καμπινγκ απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

kALAMITSI bEACH.jpg
 
  • Like
Reactions: mel

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλαμιτσι και πρωτη φορα καμπινγκ απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

View attachment 8662
Πολύ χαίρομαι γιατί η αλήθεια είναι ότι μια φοβία την είχα μήπως τελικά δε σου αρέσει το κάμπινγκ (σα δραστηριότητα εννοώ, όχι ειδικά το συγκεκριμένο). Κι η φωτογραφία τέλεια. Εύγε άλλη μια φορά. Αλήθεια τι ηλικίες συγκεντρώνει (να ξέρουμε κι εμείς οι γριούλες πλέον);
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Καλά που το είπες, τις είδα. Λοιπόν εσύ είσαι καλλιτέχνης, μπράβο! Άσχετο αλλά μια κι ήρθες ελπίζω να πήγες Γκόα, ε;
mel τι μου θυμισες τωρα..Τι τελευταία φορά πήγα αλλά όχι βράδυ.
Στο goa πήγα πρώτη φορά το 2001 να φανταστείς..Όταν ήμουν φαντάρος στη Θεσσαλονίκη.Φοβερό μαγαζί!
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Πολύ χαίρομαι γιατί η αλήθεια είναι ότι μια φοβία την είχα μήπως τελικά δε σου αρέσει το κάμπινγκ (σα δραστηριότητα εννοώ, όχι ειδικά το συγκεκριμένο). Κι η φωτογραφία τέλεια. Εύγε άλλη μια φορά. Αλήθεια τι ηλικίες συγκεντρώνει (να ξέρουμε κι εμείς οι γριούλες πλέον);
Εχει τα πατντα απο ηλικιες αλλα θα ελεγα κατα βαση οτι ειναι απο 30 και πανω με κυρια βαση νεαρα ζεγαρια με νεογεννητα παιδια ή παιδια 3 ,4 ετων
για μενα που ζηταω ησυχια πολυ καλα....
 
  • Like
Reactions: mel

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom