Κίμωλος Σίκινος Φολέγανδρος Κάμπινγκ και λοιπές πληροφορίες για Κίμωλο, Σίκινο, Φολέγανδρο

Μηνύματα
210
Likes
859
Παιδιά το νησί δεν υπάρχει. Τελείως διαφορετική ατμόσφαιρα. Απίστευτη χαλάρωση. Ούτε εγώ λιώνω ξάπλα στις παραλίες απλά προτιμώ να παίρνω το χρόνο μου, να γνωρίζομαι και λίγο με τους ντόπιους κλπ. @Evavoul νομίζω η χώρα αξίζει περισσσότερο για διαμονή!
 

Evavoul

Member
Μηνύματα
21
Likes
16
Παιδιά το νησί δεν υπάρχει. Τελείως διαφορετική ατμόσφαιρα. Απίστευτη χαλάρωση. Ούτε εγώ λιώνω ξάπλα στις παραλίες απλά προτιμώ να παίρνω το χρόνο μου, να γνωρίζομαι και λίγο με τους ντόπιους κλπ. @Evavoul νομίζω η χώρα αξίζει περισσσότερο για διαμονή!
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις συμβουλές! Δείτε εδώ δωματιο που βρήκα στην Σίκινο 😍 😍 😍

Airbnb: Holiday Rentals, Cabins, Beach Houses, Unique Homes & Experiences
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Όντως μόνο 2 είναι; Γιατί ψάχνοντας για Σίκινο είχε βρει παραλίες όπως Αλοπρόνοια, Άγιος Γεώργιος, Διαλισκάρι, Μάλτας, Σαντοριναίικα, Άγιος Γιάννης, Άγιος Παντελεήμων....

Ή δεν είναι εύκολα προσβάσιμες οι περισσότερες;
Με όχημα θα πας αλοπρονοια (λιμάνι) αγ.γεωργιο και διαλοσκάρι.

Οι λοιπές μόνο με περπατημα ή βαρκάρη απο το λιμανι
 

katkarak

Member
Μηνύματα
47
Likes
43
Γνωρίζει κανείς αν πέρα των μεγάλων καραβιών υπάρχουν και μικρά για τη Σίκινο από Σαντορίνη;Γιατί φτάνουμε πρωί πρωί αεροπορικώς στη Σαντορίνη και δεν θέλουμε να περιμένουμε ως τις 18:30 για τη Σίκινο...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γνωρίζει κανείς αν πέρα των μεγάλων καραβιών υπάρχουν και μικρά για τη Σίκινο από Σαντορίνη;Γιατί φτάνουμε πρωί πρωί αεροπορικώς στη Σαντορίνη και δεν θέλουμε να περιμένουμε ως τις 18:30 για τη Σίκινο...
Διάβασε τη συζήτηση από αυτό το μήνυμα και κάτω.
 

mchortis

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα ! Θελώ κ γω να ρωτήσω σχετικά με ελευθερο καμπινκ στην κιμωλο. Υπάρχουν παραλίες που μπορείς να κάνεις και αν ναι, είσαι ήσυχος ; Ποια ειναι η κατάσταση γενικά στο νησί ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα ! Θελώ κ γω να ρωτήσω σχετικά με ελευθερο καμπινκ στην κιμωλο. Υπάρχουν παραλίες που μπορείς να κάνεις και αν ναι, είσαι ήσυχος ; Ποια ειναι η κατάσταση γενικά στο νησί ;
Καλώς ήρθες.
Ελεύθερο κάμπινγκ (μικρών διαστάσεων) γινόταν στη παραλία της Μπονάτσας.
Βέβαι δε ξέρω τι παίζει τα τελευταία χρόνια.
Προσωπικά δε θα ήμουν και πολύ σίγουρος, μιας και το ελεύθερο καμπινγκ την εποχή κοβιντ κυνηγιέται αρκετά και παντού. Ψάξτο μη βρεθείς προ εκπλήξεως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom