ΗΠΑ Κάρτα SIM από Αμερική

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
2 giga byte mobile internet θα εχεις σε υψηλη ταχυτητα η 3G η 4G αν ειναι τελευτεας τεχνολογιας η συσκευη σου και υποστιριζει 4G. αν τα τελειωσεις τα 2 gb δεν στο κοβει απλα πεφτει λιγο η ταχητυτα του internet.εμενα με εσωσε παντως γιατι ανοιγα συνεχεια χαρτη οταν ηθελα να βρω κατι.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Τι σημαίνει 2G και μετα απεριόριστο; Άρα απεριόριστο, σωστά;
έχεις 2 GB δεδομένα σε 4G ταχύτητα και μετά γίνεται 2G αν δεν streamareis βιντεο δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Ακριβως , το youtube ειναι ρουφηχτρα με ανοιχτο το 3g , καλητερα παντε καπου που εχει wifi για youtube & download.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
2 gb με χρηση χαρτες σε 1 εβδομαδα δεν τα τρως πιστεψε με. Εγω 12 μερες ημουνα και μεχρι την τελευτεα μερα ητανε σφαιρα. Και με φουλ χρηση ανεβασμα βιντεο φωτογραφιες facebook κτλ.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Και σαν GPS να ρχρις το κινητο, τα 2G ειναι για μια εβδομαδα το πολύ
14 ημέρες με φουλ χάρτες, fb, viber, whatsup και πλοήγηση και μου τλειώσε μόνο το 1,5 gb
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Καλημέρα, για το sony xperia z μήπως γνωρίζει κάποιος σε ποια εταιρεία να απευθυνθώ στη ΝΥ;;
 

andiszen

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γεια σας,

Θα ταξιδέψω στις ΗΠΑ για 3 βδομάδες τον επόμενο μήνα και θα ήθελαν να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποια προπληρωμένη κάρτα SIM που αγόρασε από εκεί;
Κυρίως την θέλω για mobile data.

Πιθανόν το θέμα να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν μπόρεσα να βρω τη σχετική συζήτηση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Γεια σας,

Θα ταξιδέψω στις ΗΠΑ για 3 βδομάδες τον επόμενο μήνα και θα ήθελαν να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποια προπληρωμένη κάρτα SIM που αγόρασε από εκεί;
Κυρίως την θέλω για mobile data.

Πιθανόν το θέμα να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν μπόρεσα να βρω τη σχετική συζήτηση.
Είχα χρησιμοποιήσει το T-mobile prepaid για data κυρίως αλλά δεν θυμάμαι χρεώσεις.Πάντως νομίζω ότι ήταν λογικό ποσό για 3 GB.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
25 $ για SIM T-Mobile (Νοέμβρης 2016) αλλά το χρησιμοποίησα ούτε 5 μέρες οπότε, για 3 εβδομάδες ρώτα μήπως υπάρχει κάποια προσφορά ή κάποιο άλλο πακέτο.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.536
Γεια σας,

Θα ταξιδέψω στις ΗΠΑ για 3 βδομάδες τον επόμενο μήνα και θα ήθελαν να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει κάποια προπληρωμένη κάρτα SIM που αγόρασε από εκεί;
Κυρίως την θέλω για mobile data.

Πιθανόν το θέμα να έχει ξανασυζητηθεί αλλά δεν μπόρεσα να βρω τη σχετική συζήτηση.
Κάνε ένα μικρό google research και θα βρεις πολλές πληροφορίες για πακέτα και τιμές που τρέχουν αυτή τη περίοδο. Αυτό που θέλω να επισημάνω μονάχα είναι να προσέξεις ότι πολλά απο τα unlimited data που διαφημίζουν σαν προσφορές, σε προσιτές τιμές, έχουν ταβάνι τα 1 ή 2 ή 3 κτλ GB με ταχύτητα 4G LTE. Έπειτα πέφτεις σε 3G.

Σαν δίκτυο, έχοντας δοκιμάσει Sprint και Τ-mobile, συνιστώ με κλειστά τα μάτια Sprint αν και αυτό εξαρτάται από την περιοχή. Οι περισσότεροι πιστεύουν οτι η Verizon εχει το καλύτερο δίκτυο, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Sprint και Verizon εχουν δικτυο CDMA οποτε πιθανον να χρειαζεσαι και νεα συσκευη. Περυσι ειχα παρει απο ΑΤ&Τ $40 για 6GB νομιζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.338
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom