ΗΠΑ Κάρτα SIM από Αμερική

sakidio

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Τι παίζει με το τηλέφωνο στις ΗΠΑ; Έχω καρτοκινητό της Cosmote, θα μπορώ να κάνω κλήσεις στην Ελλάδα και να με καλούν, κι αν ναι με ποιες χρεώσεις;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.747
Likes
15.343
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Τι παίζει με το τηλέφωνο στις ΗΠΑ; Έχω καρτοκινητό της Cosmote, θα μπορώ να κάνω κλήσεις στην Ελλάδα και να με καλούν, κι αν ναι με ποιες χρεώσεις;

άν και νομίζω ότι δεν συμφέρει να μιλάς με καρτοκινητό, πιστεύω ότι την πιο αξιόπιστη απάντηση θα την πάρεις ρωτώντας σε ένα κατάστημα cosmote .
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Με καρτοκινητό της wind, δεν πρόκειται να μιλήσεις. Δεν υπάρχει σήμα στην ανατολική ακτή.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
919
Likes
4.075
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Τι παίζει με το τηλέφωνο στις ΗΠΑ; Έχω καρτοκινητό της Cosmote, θα μπορώ να κάνω κλήσεις στην Ελλάδα και να με καλούν, κι αν ναι με ποιες χρεώσεις;
Πιστεύω πως με την περιαγωγή ξέχνα το. Όπως προτείνει και ο makisg, δεν βλάπτει να ρωτήσεις σε κάποιο κατάστημα Cosmote-Γερμανός. Αν και, αν υπάρχει κάτι για καρτοκινητό, πιθανότατα θα είναι για να παίρνεις εσύ σε αμερικάνικο σταθερό ή κινητό (αντίστοιχο με το Talk Abroad που μου βγάζει εμένα σε καρτοκινητό Vodafone CU), κάτι που όμως δεν είναι αυτό που ψάχνεις.

Έχει αναφερθεί στο φόρουμ ένα πρόγραμμα της T-Mobile που, με αμερικάνικο νούμερο, έχεις χρόνο ομιλίας προς Ελλάδα. Εμείς όταν είχαμε πάει σε κατάστημα της εταιρείας πριν 3 χρόνια, δεν γνώριζαν για αυτό το πακέτο οι συγκεκριμένοι υπάλληλοι και έτσι δεν μπορώ να σου πω κάτι για αυτό.

Εάν είσαι εξοικειωμένη με την τεχνολογία και έχεις smartphone/laptop, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Skype ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα. Εμείς κάναμε αναπάντητη, άνοιγαν οι δικοί μας το Skype και τους καλούσαμε από εκεί. Πολλά ξενοδοχεία έχουν δωρεάν Wi-Fi, οπότε αυτή είναι μια λύση που πιστεύω θα βολέψει κι εσένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.625
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom