Κουφονήσια Κάτω Κουφονήσι

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Κινητό τηλέφωνο πιάνει στο Κάτω Κουφονήσι, αν ω μη γένοιτω συμβεί κάτι καλείτε 112 (στην ανάγκη χωρίς την SIM μέσα για να πιάσει αμέσως το πρώτο διαθέσιμο δίκτυο) και ενημερώσετε τις αρχές. Δεν είναι αποκλεισμένο το μέρος! Αν χρειαστεί διακομιδή θα έρθει λιμενικό σκάφος, έτσι κι αλλιώς αντιμετώπιση σοβαρού περιστατικού δεν μπορεί να γίνει από τον αγροτικό γιατρό του νησιού, πιθανότατα σε τέτοια περίπτωση θα χρειαστεί μεταφορά σε μεγαλύτερο νησί.
 

fofinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥΥΥ !!!!
Άργησα να σου απαντήσω γιατί είχε ένα θέμα ο λογαριασμός μου.. Λοιπον, σχετικα με ο,τι με ρωτας με την ταβερνα και εαν ο τυπος δινει καποιο χωρο δεν γνωριζω καθολου πραγματικα.. Μπορω ομως να σου πω πως συμφωνω με μια κοπελα πιο πανω που σου ειπε για σκια οτι δεω ειναι τοσο σκιερο.. σαφεστατα μπορει να υπαρχουν μερη κτλ αλλα εγω τουλαχιστον που προχωρουσα κανα 20λεπτο-μισαωρο για να συναντησω απλα μια πολυυυ μικρη παραλια ( πανεμορφη ομωσ ) δν ειδα κατι.. ειναι σαν ξερο μερος.. κ εκεινη η παραλιτσα που σταματησα, ηταν φαση φαντασου βραχια απο πανω σου κ αμμο αλλα οχι χωρο για σκηνη κτλ με τιποτα... τωρα στην παραλια νερο πιγα με το καραβακι.. κ μπορω να πω πως ναι ειχε καποιο μεροσ σαν σκια αλλα πολυ λιγο... σε απογοητευσα μαλλον ε??? παντως οτι ειναι πανεμορφα, ερημικα παντελωσ κ με μια ταβερνα, μια εκκλησια κ 10 σπιτια ολο το νησι ισχυει.. δηλαδη εαν πας θα δεις κ εσυ πως θα ειναι γεματο με ιστιοφορα αραγμενα κτλ. χεχε !!!! γνωμη μου σου ειπα.. καλυτερα στο πανω τουλαχιστον λιγες μερες περισσοτερες κ ψαξε μηπως μπορεις εκει για σκηνη κτλ εχει οργανωμενο.. βεβεα εαν θελεις δωρεαν τοτε μπορεις να πας.. αλλα μονο για ενα 2ημερο το πολυ σου λεω. κ εαν βρεις χωρο κ εισαι ικανοποιημενος...
 

fofinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥΥΥ !!!!
Το δικό μας (cosmote) δεν είχε σήμα καθόλου στο Κάτω και στο Πάνω υπήρχαν σημεία επίσης που δεν είχε καθόλου.
σοφια συμφωνω κ σε μενα που ειχα παει κ εχω ιδιο δικτυο επιανε σε ελαχιστα σημεια στο κατω κουφονησι.. :roll:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλυτερα στο πανω τουλαχιστον λιγες μερες περισσοτερες κ ψαξε μηπως μπορεις εκει για σκηνη κτλ εχει οργανωμενο..
Tο οργανωμένο στο πάνω Κουφονήσι έχει κλείσει εδώ και πολλά χρόνια (2007).

Όσο για ελεύθερο στο πάνω νομίζω ότι θα του σπάσουν τόσο τα νεύρα που καλύτερα να μην το επιχειρήσει...
 

fofinaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥΥΥ !!!!
Tο οργανωμένο στο πάνω Κουφονήσι έχει κλείσει εδώ και πολλά χρόνια (2007).

Όσο για ελεύθερο στο πάνω νομίζω ότι θα του σπάσουν τόσο τα νεύρα που καλύτερα να μην το επιχειρήσει...
δεν ξερω τι λετε..:roll:παντως 2008 αυγουστο που ημουν λειτουργουσε κανονικα.. εκτος τι να πω εαν ηταν δωρεαν φαση αλλα μου φανηκε πως οχι.:shock:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εγω είχα πάει το 2008 και δεν λειτουργούσε το camping με επίσημη ανακοινωση στο site του νησιου και εχω την εντυπωση ότι εκτοτε δεν ξαναλειτουργησε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.433
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Για ένα - δυο χρόνια αφήνανε σκηνές εν είδη ελεύθερου στο χώρο του παλιού κάμπινγκ.
 

rulenstein

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
...

Το καμπινγκ στο πανω κουφονησι δεν λειτουργει και ειναι επιβεβαιωμενο.
Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα (μου),εγώ ρώτησα πληροφορίες για το κάτω κουφονήσι γιατί θελω να κάνω εκεί ελευθερο καμπινγ και θέλω να μάθω γενικά τι παίζει με την σκιά δίπλα στην ταβέρνα,πόσο κόσμο έχει,αν πας εύκολα στις παραλίες (με τα ποδια-οχι με το καραβακι) κτλ..
 

nike_air

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
φιλε , ειχα παει κουφονησι 2007, στο κ. κουφονησι παιζει μια ταβερνα με καταπληκτικα φαγητα , διπλα ακριβως ο τυπος εχει καποιο μερος που αν του το πεις σε αφηνει να κατασκηνωσεις, απο σκια θαλασσοκερδα , παιζει και μια αλλη παραλια το νερο που κατασκηνωνουν με καποια αλμιρικια αλλα μαλλον θα ναι πιασμενα, γενικα με το ποδι το γυρνας το νησακι...καλ να περασεις....
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Γεια χαρα παιδια ,
Κι εμένα με ψήνει πολύ η ιδέα του ελευθερου καμπινγκ στο Κατω Κουφονήσι.
Δεν εχω πάει Κουφονησια αλλα εχω ακούσει τα καλύτερα ,είχα περασει και απ το πανω γυρνώντας πέρυσι απο αμοργο και τα νερα στις Μικρες Κυκλαδες ειναι οντως εκπληκτικα.
Οι ερωτησεις που με καινε ομως για να υλοποιησω αυτο το ονειρο μου μιας και θα ναι η πρωτη μου φορα που θα κανει ελευθερο καμπινγκ
ειναι οι παρακατω >>>
1)Σεπτεμβριο αρχες με μεσα θα εχει καραβακι απ το Πανω κουφονησι για να μας παει στο Κατω???
2)Η ταβέρνα αυτη που αναφέρετε θα ναι ανοικτή Σεπτέμβριο ???
Και αν ναι ,εχει φαει κανεις το φαγητο ειναι καλο ή μαπα?
Αυτη η ταβέρνα παραχωρει και ντουζ wc ή μπα?
3)Σεπτέμβριο θα χει κόσμο?
Η θα μαστε μόνοι μας?
4) Συνηθως Σεπτεμβρη Μικρες Κυκλαδες εχει κρυο ή κανεις μπανιο κανονικά?
5)ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ :)
Παιζουν ζωηφια οπως κατσαριδες κλπ στο Κατω Κουφονησι αν ξερει κανεις απαντα..
εχω απιστευτη απεχθεια στα εντομα..και ρωταω για πιθανες πληροφοριες..για να μην βρεθω προ εκπληξεως
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
1)Σεπτεμβριο αρχες με μεσα θα εχει καραβακι απ το Πανω κουφονησι για να μας παει στο Κατω???
2)Η ταβέρνα αυτη που αναφέρετε θα ναι ανοικτή Σεπτέμβριο ???
Και αν ναι ,εχει φαει κανεις το φαγητο ειναι καλο ή μαπα?
Αυτη η ταβέρνα παραχωρει και ντουζ wc ή μπα?
3)Σεπτέμβριο θα χει κόσμο?
Η θα μαστε μόνοι μας?
4) Συνηθως Σεπτεμβρη Μικρες Κυκλαδες εχει κρυο ή κανεις μπανιο κανονικά?
5)ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ :)
Παιζουν ζωηφια οπως κατσαριδες κλπ στο Κατω Κουφονησι αν ξερει κανεις απαντα..
ε
Ειχα παει 29-31 αυγουστου και δεν βρηκα δωματιο, μαλλον και αρχες σεπτεμβρη εχει αρκετο κοσμο
Απο οτι θυμαμαι η ταβερνα καλο φαι ειχε, αλλα πανε και 4 χρονια απο τοτε που πηγα εγω

5....Ελευεθερο καμπινγκ κάνεις για να εισαι κοντα στη φυση......και στη φυση υπαρχουν εντομα και ερπετα και ζωα και φυτα. Κατσαριδες δε μου εχει τυχει να βρω σε ελευθερο στη παραλια αλλα κουνουπακια, μυγουλες,σκαθαρια , ψαλιδες, σφηκουλες , σαυριτσες κ.α θα δεις... Για το λογο αυτο κλεινουμε παντα καλα το διχτακι της σκηνης και δε το ξεχναμε ανοικτο...Ετσι μενουν απεξω τα ζωακια....:) Για τα κουνουπακια περνουμε και κανα φιδακι η κανα σπρει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom