Νότια Αφρική Κέιπ Τάουν και Σαφάρι

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Σοφία έκανες το site πλουσιότερο. Οι φωτογραφίες είναι περιγραφικότατες. Μου κάνει εντύπωση η χρωματική αρμονία κάθε ζώου με το περιβάλλον του και η ετοιμότητά σας να συλλάβετε τη στιγμή!
ΥΓ. Μήπως πρέπει η ιστορία σου να μετακομίσει στις τελειωμένες ταξιδιωτικές ιστορίες;

Menia υπομονή. Ερχεται κι η σειρά σου. Είχα βάλει σκοπό να χωθώ στα ενδότερα της Αφρικής από πέρυσι τέτοιον καιρό που γνώρισα την έρημο στην Τυνησία. Τώρα στο παρά πέντε κι ελπίζω να μη στραβώσει κάτι. Εγώ πηγαίνω με Versus, η Σοφία με gts. Υπάρχουν άλλα λίγα που κάνουν Αφρική (heronia, monogram κλπ δες ανάλογη ενότητα), όμως σε συμβουλεύω να έρθεις σε επαφή με όλους γιατί δεν είναι τόσο δημοφιλής προορισμός και τα ταξίδια ακυρώνονται το ένα μετά το άλλο.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Εχω έρθει σε επαφή και με πρακτορεία του εξωτερικού και με ελληνικά για να μου σχεδιάσουν ατομικό ταξίδι προσαρμοσμένο στα μέτρα μου. Και σε όλα τα φόρουμ μου λένε να κανονίσω πριβέ όχημα για περισσότερη ευελιξία...
Apodrasi εννοείται ότι θέλουμε ιστορία και από εσένα όταν με το καλό επιστρέψεις!
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Εχω έρθει σε επαφή και με πρακτορεία του εξωτερικού και με ελληνικά για να μου σχεδιάσουν ατομικό ταξίδι προσαρμοσμένο στα μέτρα μου. Και σε όλα τα φόρουμ μου λένε να κανονίσω πριβέ όχημα για περισσότερη ευελιξία...
Apodrasi εννοείται ότι θέλουμε ιστορία και από εσένα όταν με το καλό επιστρέψεις!
Σας ευχαριστω και τις δυο καταρχην για τους σχολιασμους των φωτογραφιων και θα περιμενω με αγωνια τις δικες σας.Παντως δεν ηταν ευκολο να τα πετυχω αυτα και ειχε και παρα πολυ κρυο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μενια και εγω το πριβε οχημα θα διαλεγα αν και σιγουρα θα κοστισει παραπανω.εμεις μειναμε πολυ ευχαριστημενη με το πρακτορειο που κλεισαμε, μπορει να ηταν ακριβα για λιγες μερες αλλα τη τιμη την ανεβασαν τα αεροπορικα εισητηρια.παντως αξιζε με το παραπανω οποτε δε τα λυπηθηκα.Με τα ξενα πρακτορεια μηπως ειναι πιο φθηνα?δε ξερω εγω ομως απο αυτα για να σε βοηθησω, και γω ηθελε να ψαξω με ξενο αλλα δεν ηξερα πως.Προσπαθω να πεισω τον αντρα μου το επομενο να ειναι κενυα.Την ερωτευθηκα την αφρικη..........:p
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Λοιπόν!... Κατανοώ την έλλειψη προνοητικότητας. Κάποιος που προσγειώνεται σε μια κουβεντούλα, δεν είναι απαραίτητο να σκεφτεί ότι πρώτα μοιράζεται κανείς με την παρέα τη χαρά του και κατόπιν επικαιροποιεί την εικόνα του. Δεν ευθύνεται κανείς για την ευστροφία που κουβαλάει. Όμως τους κακούς τρόπους και την κακή προαίρεση, ε αυτά δεν τα κατανοώ (ούτε κι εγώ ευθύνομαι για την ευστροφία που κουβαλάω!). Κρίμα.
Επεξήγηση: Οι ανωτέρω φωναχτές σκέψεις μου αφορούν τη χλευαστική παρατήρηση της MarilenaAth.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.223
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αγαπητέ/η apodrasi, κάποιο επεισόδιο μάλλον έχεις χάσει. Εγώ δε βλέπω καμία χλευαστική παρατήρηση, παρά μια επιδοκιμασία για το επερχόμενο ταξίδι σου. Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες σωστά...

Αν χρειάζεσαι επιπλέον διευκρίνηση, είμαι στη διάθεσή σου μέσω προσωπικού μηνύματως βεβαίως και όχι εδώ...
 

agelika2

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μπανγκογκ-Πουκετ
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική&Λαπωνία.
Επιτελους ενα απο ...
Σοφια αργησα να διαβάσω την ιστορία σου λόγω των γνωστων για σενα καταστάσεεων μου,ομως έχεις τελεια περιγραφή των εικόνων σου.Επειδή έκανα σαφάρι στην Κένυα όντως είναι εικόνες μόνιμα χαραγμένες έντονα στην μνήμη..Οσο για τον Λευκό καρχαρία και το Κέιπ Τάουν επλίζω να τα ζήσω κάποια στιγμ΄γη μια και ΄παρόμοιο ταξιδι έχω στο μθαλο μου να ΄κανω κάποια στιγμή.Με το πρακτορείο όλα καλα από ότι καταλαβα?Γιατι σκέφτομαι να χρεισημοποιησω το ίδιο.Πάντα τετοια και καλύτερα Σοφάκι!!!;)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σοφία(α και χρόνια σου πολλά )μόλις διάβασα την ιστορία σου!και είδα και τις καταπληκτικές φωτογραφίες σου!πάντως σας θαυμάζω και για το..θάρρος σας..να βουτήξετε στη θάλασσα ατενίζοντας τον λευκό καρχαρία:roll:,θέλει κότσια βρε παιδιά αυτό:haha:,αλλά σίγουρα θα το θυμάσαι για πάντα..μοναδική εμπειρία!
 

vasilis mou

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
πραγα για χριστουγεννα !
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
πρωτον εχουμε παντρευτη την ιδια ημερομηνια !!! δευτερον με εκανες να ζηλεψω!!
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
Σοφία(α και χρόνια σου πολλά )μόλις διάβασα την ιστορία σου!και είδα και τις καταπληκτικές φωτογραφίες σου!πάντως σας θαυμάζω και για το..θάρρος σας..να βουτήξετε στη θάλασσα ατενίζοντας τον λευκό καρχαρία:roll:,θέλει κότσια βρε παιδιά αυτό:haha:,αλλά σίγουρα θα το θυμάσαι για πάντα..μοναδική εμπειρία!
Ευχαριστω για τις ευχες!!!!!!ειλικρινα ηταν πολυ ομορφα, το συστηνω αυτο ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom