Κένυα Κένυα ή Πεκίνο

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ονειρεμένο Ταξίδι
μπορα μπορα
επιτελους τα καταφερα και ανεβασα φωτο.ελπιζω στο σωστο σημειο.....ευχομαι να σας αρεσουν.θα προσπαθησω να ανεβασω και αλλες, εβγαλα παρα πολλες
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ονειρεμένο Ταξίδι
μπορα μπορα
μπορειτε να μου πειτε πως να ανεβασω video?
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
συγχαρητήρια apodrasi. στη Κίνα θα χανόσουν. που θα πρωτοπήγαινες, θέλει πολλές μέρες
Ευχαριστώ. Κίνα θα πήγαινα οργανωμένα και για 15 ημέρες. Ομως μάλλον θα περιμένει η Κίνα αρκετά αφού, όσον αφορά τα ταξίδια στην Ασία, έχει πια προτεραιότητα η Ταϋλάνδη!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Ανέβασα πάρα πολλές φώτος από Μασάι Μάρα, Νακούρου, Μομπάσα και κάποιες από Ναιρόμπι. Λείπουν οι Μασάι και κάτι λίγες απ΄τα ζώα (θα τις ανεβάσω κι αυτές). Κι ίσως κάποια στιγμή αξιωθώ να γράψω την ιστορία, για την οποία έχω κρατήσει σημειώσεις.
Για το σαφάρι έχω να πω πως σε κάνει να χαίρεσαι σαν μικρό παιδί. Είναι μια πρωτόγονη χαρά, σαφώς διαφορετική από τη χαρά που παίρνεις βλέποντας ανθρώπων έργα. Έβαλα σαφάρι φώτος πολλές στο γενικό φάκελλο Κένυα, μα το ζωντανό είναι άλλη αίσθηση!!!
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ονειρεμένο Ταξίδι
μπορα μπορα
Ανέβασα πάρα πολλές φώτος από Μασάι Μάρα, Νακούρου, Μομπάσα και κάποιες από Ναιρόμπι. Λείπουν οι Μασάι και κάτι λίγες απ΄τα ζώα (θα τις ανεβάσω κι αυτές). Κι ίσως κάποια στιγμή αξιωθώ να γράψω την ιστορία, για την οποία έχω κρατήσει σημειώσεις.
Για το σαφάρι έχω να πω πως σε κάνει να χαίρεσαι σαν μικρό παιδί. Είναι μια πρωτόγονη χαρά, σαφώς διαφορετική από τη χαρά που παίρνεις βλέποντας ανθρώπων έργα. Έβαλα σαφάρι φώτος πολλές στο γενικό φάκελλο Κένυα, μα το ζωντανό είναι άλλη αίσθηση!!!
Τελειες οι φωτο!!!!πρεπει να ηταν φοβερα
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Τελειες οι φωτο!!!!πρεπει να ηταν φοβερα
Αυτά που αξίζουν πραγματικά είναι το σαφάρι και η γνωριμία με τους κατοίκους. Εσύ έχεις ήδη την εμπειρία της Νότιας Αφρικής, πολύ σχετική όσον αφορά την πανίδα, οπότε αυτό που έλεγες να πας του χρόνου στην Κένυα δεν θα το πρότεινα.
Τα lodges (που έμεινα εγώ) στην Κένυα κατώτερα αυτών που είχες περιγράψει, τα παραθαλάσσια θέρετρα αξίζουν περισσότερο σαν εικόνες παρά σα θέρετρα, μήπως να το άφηνες για αργότερα; Το λέω μόνο επειδή οι σκηνές σού είναι ήδη γνώριμες.
Άλλωστε έχουμε και το Πεκίνο που το περιφρονήσαμε φέτος και οι δύο.:)
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ονειρεμένο Ταξίδι
μπορα μπορα
Αυτά που αξίζουν πραγματικά είναι το σαφάρι και η γνωριμία με τους κατοίκους. Εσύ έχεις ήδη την εμπειρία της Νότιας Αφρικής, πολύ σχετική όσον αφορά την πανίδα, οπότε αυτό που έλεγες να πας του χρόνου στην Κένυα δεν θα το πρότεινα.
Τα lodges (που έμεινα εγώ) στην Κένυα κατώτερα αυτών που είχες περιγράψει, τα παραθαλάσσια θέρετρα αξίζουν περισσότερο σαν εικόνες παρά σα θέρετρα, μήπως να το άφηνες για αργότερα; Το λέω μόνο επειδή οι σκηνές σού είναι ήδη γνώριμες.
Άλλωστε έχουμε και το Πεκίνο που το περιφρονήσαμε φέτος και οι δύο.:)
εχεις δικιο, το σκεφτομουν και εφω αυτο.ασε που ο αντρας μου εχει φαγωθει να παμε αυστραλια το καλοκαιρι
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
εχεις δικιο, το σκεφτομουν και εφω αυτο.ασε που ο αντρας μου εχει φαγωθει να παμε αυστραλια το καλοκαιρι
Αυτός μάλιστα είναι διαφορετικός προορισμός!!
Αλλά πάλι θέλετε να πάτε να βρείτε το χειμώνα;!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom