Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Το Μονακό της Ελλάδας...
Το Μονακό της Ελλάδας | Espresso | Ρεπορτάζ
Κρίμα που δεν είναι ολόκληρο το άρθρο!!!Φυσικά έχω κρατήσει την εφημερίδα,απλά στο internet δεν το έχουν αναρτήσει όλο...
Όσοι έχουν επισκευτεί τη Βόρεια Κέρκυρα ξέρουν οτι είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα...!!
Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι θα μας "τσακίσει" τώρα το ΔΝΤ!!!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Να ναι καλά ο Ρότσιλντ. Να σας ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο. Κάποιος Ρώσος αγόρασε τη "μύτη" στο καλάμι. Μήπως ξέρετε το όνομά του;
awww.birties.co.uk_holidays_holiday_files_kalami.JPG
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Να ναι καλά ο Ρότσιλντ.

Φώτο απ το λιμανάκι του Ρότσιλντ που σταματήσαμε για μια βουτιά με τη βάρκα!!!Απ τα ωραιότερα της Β.Κέρκυρας..Δυστυχώς η ασφάλεια δεν σ αφήνει να αράξεις στην παραλία..Ειδικά σε διαστήματα που φιλοξενεί υψηλούς καλεσμένους η προσωπική του ασφάλεια δεν σε αφήνει να το προσεγγίσεις κάν...

afarm5.static.flickr.com_4079_4936942599_7398f5e4ba.jpg

afarm5.static.flickr.com_4080_4936944909_6862408b8e.jpg
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Να σας ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο. Κάποιος Ρώσος αγόρασε τη "μύτη" στο καλάμι. Μήπως ξέρετε το όνομά του;
Όσο γι αυτό, είχε ακουστεί πέρσι οτι τ αγόρασε ο Αμπράμοβιτς αλλα τελικά μάλλον ήταν ράδιο αρβύλα...Παρεμπιπτόντως αν τελικά ξέρει κανείς κάποιον
αλλο Ρώσο κροίσο να έχει προβεί στην αγορά του, παρακαλείται να μου στείλει με πμ το τηλεφωνό του!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
...Παρεμπιπτόντως αν τελικά ξέρει κανείς κάποιον
αλλο Ρώσο κροίσο να έχει προβεί στην αγορά του, παρακαλείται να μου στείλει με πμ το τηλεφωνό του!!!
:haha::haha::haha: :clap: Αφού είναι για σένα, να το ψάξουμε !:clap:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Τι εγινε βρε παιδια?"Εμεις" οι Κερκυραιοι σιωπησαμε.....:( Πως ειναι το νησι μας?????Τι γινεται εκει?:roll:
 

mariatopo

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλησπέρα και από μένα!!!!!!!!!
Διάβασα όλο το θέμα και πραγματικά δεν έχετε άδικο για την αρρώστεια σας για την Κέρκυρα!!!!!!!!! Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!!!!!Η Κέρκυρα είναι μοναδική. Με μάγεψε και μένα :D!!!!.
Πήγαμε με τον αντρούλη μου γαμήλιο ταξίδι στη Κέρκυρα φέτος 6/9 - 13/9 και περάσαμε καταπληκτικά, υπέροχα !!!!!!!!!!!!!! (Ξέρω, μπορεί κάποιες να ζηλέψουν - χιχι).
Αξέχαστη, ρομαντική πόλη, φοβερές παραλίες για όλα τα γούστα (είναι τόσες πολλές - δεν ξέρεις που να πρωτοπάς), καταπράσινα μέρη (δεν είχα ξαναδεί στη ζωή μου τόσους απέραντους και άγριους ελαιώνες, να φτάνουν μέχρι τις παραλίες), κοσμοπολίτικο αέρα, γραφικά χωριουδάκια, πολλά αξιοθέατα, κ.α.
Αυτά όμως που μου κλέψανε τη καρδιά είναι :
1) Παραλία Λογγά, ΒΔ Κέρκυρα. Μαγευτική θέα. Γκρεμός και θάλασσα μαζί!!!! Εμείς την επισκεφτήκαμε αργά απογευματάκι και τα χρώματα του ουρανού ήταν απλά θεϊκά! Έχει και πάνω στο γρκεμό μπαράκι-καφετέρια που μερικά καθίσματα τα έχουν διαμορφώσει σε στυλ κούνιας. Έξοχη ιδέα. Δεν κάτσαμε εκεί αλλά ομολογώ τα ζήλεψα πολύ.
2) Στο χωριό Δουκάδες, φάγαμε σε γραφικότατο ταβερνάκι καταπληκτική παστιτσάδα και εξαιρετικό σαγανάκι. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομα της ταβερνούλας.
3) Παραλία Κερασιά!!! Τα νερά ήταν παντακάθαρα!!!!! Ούτε μια γόπα δεν βρήκαμε κατά μήκος της παραλίας.

Αχ, και αυτή η πόλη!!!!!!! Κάθε καντούνι κρύβει και ένα μυστικό!

Περιττό να σας πω, ότι όταν φεύγαμε έκανα ευχούλα σε κάθε επέτειο μας, να' μαστε Κέρκυρα και να ξαναζούμε το όνειρο!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Έχετε τόσες καλές προτάσεις και συμβουλές για Κέρκυρα, που θα τις σημειώσω να μη χάσω καμία:clap:. Μακάρι να μπορώ να βοηθήσω και εγώ.
Καλό απόγευμα στους λάτρεις του νησιού των Φαιάκων!!!!!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Γεια σου mariatopo & μπραβο για το καλο σου γουστο!Αυτος ο τοπος εκτος απο μαγικος,ρομαντικος & λατρεμενος,ειναι & ευλογημενος!!!!!Ο Ελληνικος παραδεισος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
 

mariatopo

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Γεια σου mariatopo & μπραβο για το καλο σου γουστο!Αυτος ο τοπος εκτος απο μαγικος,ρομαντικος & λατρεμενος,ειναι & ευλογημενος!!!!!Ο Ελληνικος παραδεισος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
Ευχαριστώ πολύ maragiorgos!!! Θα προσπαθήσω να βάλω φωτογραφιούλες.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Mariatopo χαίρομαι που σας άρεσε το αγαπημένο μου νησί! Να ζήσετε! Και να το ξαναεπισκεφτείτε σύντομα!
 

mariatopo

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Έβαλα φωτογραφία από Παραλία Λογγά στο Προσωπικό Αλμπουμ. Είμαι μαγεμένη με αυτά τα απότομα βράχια!!!!
Να μυρίσουμε λίγο Κέρκυρα:D!!!!!!!!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Τι γινεται βρε παιδια,το ξεχασαμε το νησι μας???Οσοι βρισκοντε εκει ας μας πουν κανενα νεο!Το Πασχα πλησιαζει,τυχερακιδες οσοι πανε!!!!Καλω Κερκυρα,ακουει κανενεις...???:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.030
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom