Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
tripakias
''Αμα το θες 60 ευρω να πας αλλη περιοδο, αλλα οι Ελληνες μαθανε διακοπες Χριστουγεννα, Πασχα και Αυγουστο και να κλεινουν τα δωματια το πολυ ενα μηνα πριν...''

παω 17 Ιουνιου,ουτε καν αγ.πνευματος





Ουτε εγω ανεφερομουν σε σενα συγκεκριμενα... Παντως 17 Ιουνιου και να μην μπορεις να βρεις φθηνο δωματιο μου κανει εντυπωση... Αν θελεις ακριβο να το πληρωσεις.​
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Καταρχας,δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα για την ομορφια της Κερκυρας,τις παραλιες της,την παλια πόλη κ.ο.κ....Μην τρελλαθουμε κιολας,κι οτι δεν ειναι ελληνικη επειδη εχει βενετσιανικες επιροες...
Ενταξει ,να παμε σε καποια απλη επαρχιακη πολη ,να δουμε ελληνικες πολυκατοικιες καλυτερα...:bleh:
Τωρα αν θελει καποιος φτηνα,σας πληροφορω οτι διπλα στο κυμα,εχει με 30 ευρω διαμερισματα ωραιοτατα καινουργια! Και ναι,εκτος κεντρου...
Παντα το κεντρικο το πληρωνεις!
Τωρα,ολα ειναι θεμα γουστου και σε τι διαθεση τυχαινει να ειναι ο καθενας μας.
Και το Αρητη μια χαρα ειναι,και το Bella Venezia,αν θες κατι πιο ατμοσφαιρικο...
Θελω να πω,οτι εξαρταται την στιγμη. Μου ετυχε να μεινω σε ακριβο 5στερο καπου,γιατι ηθελα κατι ιδιαιτερο,και πολυ φτηνα αλλου,γιατι ετσι το "ειδα" εκεινη τη στιγμη,να μην χαλασω παραπανω για ξενοδοχειο..
Δεν σημαινει τιποτα,να μην γενικευουμε.
Τωρα το Πασχα στην Κερκυρα ειναι κατι ιδιαιτερο,οποτε να μην ζηταμε φτηνες τιμες στο κεντρο. Εδω περσι ομως καποιος εγραψε οτι πηγε Μπενιτσες με 40 ευρω νομιζω?? Οποτε για ολα υπαρχει λυση!
Ειδατε βρε που κατηγορειτε την Κερκυρα??? Απο ολα εχει...:clap:
Για βρειτε μου ομως φτηνο στα "περιφημα" Ζαγοροχωρια...:bleh:
Σας προκαλω!:D
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Οπως τα λες meli!!Τι να συγκρινουμε απ τις πολεις μεσα στο τσιμεντο & την ασχημια??Η πολη ειναι το κατι αλλο,ρομαντικη,αρχοντικη,ιδιαιτερη!Οσο για τα ξενοδοχεια κοντα στη θαλασσα,τι να λεμε,εγω ειχα βρει & με 30 ευρω(μια χαρα δωματιο)διπλα στη θαλασσα....οτι πληρωνεις παιρνεις!!Απ το να ξεφραγκιαστω στα γκλαμουρατα ξενοδοχεια προτιμω να απολαμβανω για παραδειγμα τα κρασακια μου & τα coctails μου στο pienda del mar η τα υπεροχα πιατα στο la famiglia!!!!!Περι ορεξεως......
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
αμα μου βρεις εσυ boutique κατω απο 120 στην Κερκυρα...Στη Βενετια βρισκω πιο ευκολα!
Ενταξει boutique hotel ακριβως δεν ειναι, μην περιμενεις να εχει χαρακτηρα, αλλα ειναι πανω στη Σπιαναδα, εντελως καρακεντρο και μεσα σε ολα. Στην πλατεια παρκαρεις το αυτοκινητο και εισαι ενταξει. Τα δωματια του ειναι μια χαρα (εχω μεινει) και η θεα του απαικτη. Πολυ καλυτερη απο τα δωματια στο Bella Venezia. Για 17 Ιουνιου μου δινει το δικλινο 102 ευρω. Παρε τους ομως καλυτερα τηλεφωνο για να παζαρεψεις την τιμη και να ζητησεις οπωσδηποτε μπροστινο δωματιο με θεα. Corfu Hotels :: Arcadion Corfu Hotel, Greece

Ετερο κεντρικο ξενοδοχειο φθηνοτερο νομιζω απο το Αρκαδιο, ειναι το Κωνσταντινουπολις, το οποιο ειναι επισης εντελως κεντρο (αλλα οχι στην πλατεια) και μερικα δωματια του παλι βλεπουν θαλασσα. Δεν εχω μεινει και δεν εχω ιδεα πως ειναι απο μεσα, το εχω δει μονο απεξω. www.konstantinoupolis.com.gr

Και γενικοτερα κοιτα και στο booking: Booking.com: Ξενοδοχεία σε Κέρκυρα. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Ειδα στο corfuland οτι στις 19 Απριλιου ανοιγει το ανακαινισμενο Grec,οποτε Meli,αν περασεις απο εκει γραψε κανενα νεο,πως ειναι κτλ.Ειναι απ τα αγαπημενα μου καφε(της πολης) & ειμαι περιεργη να μαθω....kisses!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Σιγουρα!!!! Θα πιω και για σενα!!:D
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ένα βιντεάκι για να γνωρίσετε καλύτερα το μέρος μου..Ο δήμος μας έκανε μια αρκετά καλή προσπάθεια για να διαφημίσει την Κασσιόπη στο εξωτερικό...
(Βρε λες οι τσάρληδες να είδαν αυτό το βίντεο και να ετοιμάζουν το γαμήλιο εδώ?)

Ανυπομονώ να βρεθώ σε λίγες μέρες στα πάτρια εδάφη!

 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Ελπιζω να μας γραψετε τι γινεται αυτες τις μερες στο νησι μας...εχει κοσμο?Meli,περασες απο εκει που σου ειπα?Ειναι ωραιο?Τυχερουληδες!!!!:cool:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Super!!!!:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.700
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom