Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Να περνατε καλα εκει πανω!!Meli,απ οτι καταλαβα θα το χουν κανει ωραιο,ααα ρε καλοκαιρακι,που εισαι?????Ζηλευω!!:bleh:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εκλεισα για Αυγουστο,8 μερες!!!!!Αχχ,θα μου φανει κανενας χρονος μεχρι να ρθει.....Κερκυρουλα μου,που θα παει,θα περασει & θα σε ξαναδω!!!!!:clap::clap::clap::clap:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τελεια!!!!:clap::clap::clap:
Θα σε δω Αυγουστο ετσι???
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Γεια σου Κερκυραια!!!!!!!!!!!!!:D:D:clap::clap:
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Γεια σας τρελοκερκυραιοι μου!!!
Εχω παει Κερκυρα Πασχα δεν το γυρισαμε το νησι, μονο Πελεκα και Παλαιοκαστριτσα πηγαμε! Και στην πόλη που κυκλοφορουσαμε...θα μου προτεινατε να την επισκεφτω αυτη την φορα καλοκαιρι???
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Γεια σας τρελοκερκυραιοι μου!!!
Εχω παει Κερκυρα Πασχα δεν το γυρισαμε το νησι, μονο Πελεκα και Παλαιοκαστριτσα πηγαμε! Και στην πόλη που κυκλοφορουσαμε...θα μου προτεινατε να την επισκεφτω αυτη την φορα καλοκαιρι???
evie,Εννοειται!!!!!!!Βεβαια το νησι μας ειναι ομορφο ολες τις εποχες αλλα το καλοκαιρι μπορεις να χαρεις περισσοτερο την φυση του,τις παραλιες & φυσικα τις υπεροχες βολτουλες στα ρομαντικα καντουνια!!:)
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
evie,Εννοειται!!!!!!!Βεβαια το νησι μας ειναι ομορφο ολες τις εποχες αλλα το καλοκαιρι μπορεις να χαρεις περισσοτερο την φυση του,τις παραλιες & φυσικα τις υπεροχες βολτουλες στα ρομαντικα καντουνια!!:)
mariagiorgos σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
να σου πω την αληθεια μου σκεφτομουν πιο πολυ την Κεφαλονια για φετος...αλλα λογω απόστασης σκεφτηκα το νησι σας!!!
Ειμαι απο Χαλκιδικη βλεπεις και μου πεφτει πιο κοντα!!

Αξιζει να μεινω στην Πολη ή προς τα εξω???
Σε ποια αποσταση απο την πολη ειναι καλα??
Α και θελω, τωρα που σε βρηκα, και κανα ξενοδοχειο οχι πολυ ακριβο (κατω απο 100 ευρω) που να εχει οπωσδηποτε free wi fi!
Βρηκα το roccabella στους Ερμονες...ειναι καλη αποσταση απο τη πολη ή ειναι πολυ μακρυα??
Εχει κανα χωριο κοντα που μπορεις να κανεις καμια βολτα το βραδυ, να φας, να πιειες κανα ποτακι η εισαι αναγκασμενος να πας πολη???

Πολλα ρωταω, το ξερω!! αλαλ αμα ψαχνω να παω καπου το μελεταω πολυ το θεμα!!!:lol::lol::lol:
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Σ αυτες τις σελιδες που λεμε για το νησι υπαρχουν διαφορα σχολια για ξενοδοχεια & μερη που ο καθενας προτεινει,γι αυτο παιζει ρολο το τι σου αρεσει,δηλαδη εγω 8 χρονια που πηγαινω συνεχεια ξερω τι θελω απ το νησι.Θα σου ελεγα να μεινεις καπου κοντα με την πολη γιατι μπορει στα χωριουδακια να ειναι πολυ ομορφα αλλα αλλο πραγμα η βολτουλες στην πολη!Τα βραδια η ζωη ειναι εκει!Σου ξαναλεω βεβαια οτι ο καθενας προγραματιζει διαφορετικα τα πλανα του,αναλογα με τα γουστα του!Η παραλια Ερμονες ειναι ωραια αλλα μακρια απ την πολη.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
αααααααααααα μαλιστα! Δεν λεει δηλαδη!
Μωρε τι να θελουμε...ωραιες παραλιες (καθε μερα διαφορετικη), ομορφες ταβερνουλες-εστιατορια και το βραδυ να μπορουμε να παμε να κανουμε μια βολτα και να πιουμε ενα χαλαρο ποτακι!!!
αν μπορεις πες μου που θα ηταν καλυτερα να κοιταξω για ξενοδοχεια...

Και ηταν ωραιο ξενοδοχειο....κριμα!!!:(:(:(
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Οπως λεει και η φιλεναδα,να μεινεις κοντα στην πολη. Ετσι θα εχεις την δυνατοτητα να πηγαινεις καθε μερα και σε διαφορετικη παραλια. Αν σε ενδιαφερει και η περιπτωση σε ενοικιαζομενα δωματια,θα σου βγει πιο φτηνα..
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Οπως λεει και η φιλεναδα,να μεινεις κοντα στην πολη. Ετσι θα εχεις την δυνατοτητα να πηγαινεις καθε μερα και σε διαφορετικη παραλια. Αν σε ενδιαφερει και η περιπτωση σε ενοικιαζομενα δωματια,θα σου βγει πιο φτηνα..
Δεν εχω κολλημα με ξενοδοχειο...απλα θελω να εχει οπωσδηποτε free wi-fi!
Οταν λετε κοντα στην πολη στα ποσα χιλιομετρα εννοειτε???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Γιατι για εμας εδω στην Κασσάνδρα π.χ. τα 15 χιλιομετρα ειναι ενα 10λεπτο με το αυτοκινητο:)
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Οταν λεμε κοντα στην πολη,στο περιπου 5 χιλιομετρα.Φυσικα θα πηγαινεις καθε μερα σε διαφορετικη παραλια,οπως & εμεις,αλλα οπως ειπε & η meli μας,το ποτακι αξιζει μεσα στην πολη το βραδυ!!Οι αποστασεις πανω απο 5 χιλιομετρα & ειδικα στα ξενοδοχεια που ειναι στις παραλιες ειναι λιγο ταλαιπωρια το βραδυ στο γυρισμο:cool:!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom