Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Σ`ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά είναι ακόμα ελεύθερα αρκετά δωμάτια. Βρήκα στις Μπενίτσες κι είμαι έτοιμη να κλείσω!:clap: Μου είπαν από το τηλ να προετοιμαστώ για τρελή κίνηση με το ιχ. Είμαι όμως σίγουρη οτι η Κέρκυρα θα μας αποζημιώσει για την όποια ταλαιπωρία. να περάσεις κι εσύ τέλεια και με υγεία.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Υπαρχουν και πολλα δωματια στο Κοντοκαλι,που ειναι και πιο κονατ...Για κοιτα κατα εκει μερια...
Και μια συμβουλη! Τις μερες των εκδηλωσεων,υπαρχουν λεοφωρεια σε ολες τις εισοδους της πολης που σε πηγαινουν δωραεαν στο κεντρο! Επομενως παρακαρεις το αυτοκινητο σου εκει,και δεν ταλαιπωρεισαι!!!:clap:
 

kerkireos

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Ή ακόμα καλύτερα, αν τελικά μείνετε Μπενίτσες μπορειτε να παρκαρετε το αυτοκινητο στο παρκινγκ του Αεροδρομιου ή του γηπεδου (είναι διπλα διπλα) και περπατωντας παραλιακα 10-15 λεπτα να στε στο επικεντρο των εκδηλωσεων...
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Κλείσαμε Μπενίτσες τελικά! Για τυχόν απορίες ξέρω πλέον που να απευθυνθώ! Να είστε καλά!!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Andria,με ποσο το εκλεισες το δωματιο;Ετσι απο περιεργια.Εχω μεινει & εγω αρκετες φορες Μπενιτσες.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Τιιιι???Μπραβοοο,σουπερ τιμη!!!:shock::lol:Παιδια,να μου φιλισετε το νησι & να περασετε υπεροχα σας ευχομαι!Πιειτε & ενα καφεδακι στο grec για μενα!Τυχερακιδες!:haha:
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Πραγματικά πολύ καλή τιμή! Να`σαι καλά για τις ευχές!! Το grec είναι στο Λιστόν? Θα το ψάξω!!! Κι εσύ να περάσεις πολύ πολύ όμορφα!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Ειναι στην Καποδιστριου,στον πισω δρομο του Λιστον ακριβως,απεναντι εχει ενα φασφουνταδικο (mic mac).Δεν ξερω για αυτη την εποχη αλλα το καλοκαιρι ειναι στεκακι!Μακαρι να κανει & καλο καιρο.....!
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Σ`ευχαριστώ!Θα το αναζητήσω!! Και κάτι επίσης σημαντικό. Κυριακή του Πάσχα υπάρχει περίπτωση να βρούμε να φάμε πιο παραδοσιακά? Διάβασα οτι στην Κέρκυρα δεν έχουν το έθιμο να σουβλίζουν αρνί (καλύτερα κατα τη γνώμη μου), αλλά θα βρούμε τίποτα ανοιχτό τέτοια μέρα? Για τους Λάκωνες κάτι έχω ακούσει.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Δεν ξερω για το Πασχα(δυστυχως) τιποτα,αλλα ολο & καποιος θα απαντησει στις ερωτησεις σου για το πασχαλιατικο τραπεζι!(αν ηταν για καλοκαιρι θα μπορουσα να σου πω τα παντα)Σιγουρα ομως θα εχει ωραια παραδοσιακα γιατι φιμιζεται & γι αυτο!Για μενα μενουν 3 μηνες που θα ξαναδω το νησι,εννοητε οτι εχει ξεκινησει η αντιστροφη μετρηση!:haha:Αυριο φευγω & εγω για Πασχα στο χωριο μου,να περασουμε παιδια ολοι καλα!Φροντιστε να εχετε ωραια νεα να μου διηγηθητε στην επιστροφη απ το υπεροχο αυτο μερος!:clap:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Θα βρεις διαφορες ταβερνες και εστιατορια που εκεινη την ημερα ψηνουν αρνια...Καλα να περασετε!!:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.402
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom