Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

McElk

Member
Μηνύματα
1.024
Likes
1.578
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μια πολύ καλή ταβέρνα με καταπληκτική θέα, που έχει αρνί στη σούβλα βρίσκεται ανηφορίζοντας σε μια από τις αλλεπάλληλες φουρκέτες του δρόμου για το χωριό Σπαρτύλας. Κάπου 15 χιλιόμετρα στα βόρεια της Κέρκυρας, αριστερά από χωριό Πυργί. Δεν θυμάμαι το όνομα αλλά είναι πάνω στο δρόμο. Κάνε κράτηση από την προηγούμενη γιατί μαζεύει κόσμο (ντόπιους).
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Σας ευχαριστώ όλους πολύ πολύ πολύ! Να περάσετε πολύ όμορφα και χαρούμενα! Φιλιά!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Τι εγεινε βρε παιδια;Περιμενα να γραψετε κανενα νεο απο Κερκυρα.....πως περασατε,εντυπωσεις κτλ.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
..Και τί δε θα δινα τώρα να βρίσκομαι στο "Απόβραδο" στο Κομμένο, ν αγναντεύω τη Δασιά και τον Ύψο πίνοντας το ουζάκι μου με μια ποικιλία...
Δεν πεταγόμαστε Σ/κ?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
..Και τί δε θα δινα τώρα να βρίσκομαι στο "Απόβραδο" στο Κομμένο, ν αγναντεύω τη Δασιά και τον Ύψο πίνοντας το ουζάκι μου με μια ποικιλία...
Δεν πεταγόμαστε Σ/κ?

αχ αυτο το κομμενο βρε Σάπι ειναι όλα τα λεφτά



πότε λες να πάμε πρίν η μετα την Ρωμη :haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Απο παραλιες τι λεει η Κερκυρα ?Πολλες φορες την φλερταρω σαν ιδεα για καλοκαιρινες διακοπες αλλα παντα κολλαω στην αποσταση απο Αθηνα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Απο παραλιες τι λεει η Κερκυρα ?Πολλες φορες την φλερταρω σαν ιδεα για καλοκαιρινες διακοπες αλλα παντα κολλαω στην αποσταση απο Αθηνα.
απο παραλίες θα σου πουν οι κερκυραίοι που δόξα τον Θεο ειναι αρκετοί εδω μεσα

αλλα απο απόσταση 45' με αεροπλάνο δεν ειναι και πολύ
εκμεταλλευεσαι τυχόν προσφορά και πας
ασε που με την βενζίνα σχεδόν 1,50 ευρώ απο Αθήνα ειδικά το αεροπλάνο ειναι μονόδρομος με η χωρις προσφορά
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
αχ αυτο το κομμενο βρε Σάπι ειναι όλα τα λεφτά

πότε λες να πάμε πρίν η μετα την Ρωμη :haha::haha:
Μετά τη Ρώμη Χρήστο φεύγουμε!!!

Για όποιον θέλει διαμονή στο Κομμένο προτείνω ανεπιφύλεκτα Eva Palace...Eva Palace Resort Hotel Corfu: Our Romantic Luxury Resort Hotel In Corfu
Ρίξτε μια ματιά στη photo gallery και θα καταλάβετε...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Το καλο με τις παραλιες στην Κερκυρα ειναι οτι εχει για ολα τα γουστα..θελεις πετρα και βουτιες? λακωνες-παλαιοκαστριτσα...θελςις βοτσαλο χοντρο?κερασια. θελεις πιο ψηλο? μπαρμπατι. Αμμο μηπως? χοντρη? κοντογιαλο. πιο ψιλη? χαλικουνα. Η πιο γνωστη παραλια με μπαρακι για τα ποτα μας? Γλυφαδα.Την καλυτερη παραλια του νησιου για οσους θελουν ησυχια και απομονωση ακομα και αυγουστο? λυπαμαι.θα την κρατησω για τον εαυτο μου!:bleh: Αν και οποιος αντεχει τους στενους δρομους και την περιπετεια,θα την βρει την μυστικη γωνια του!!:clap:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Απο παραλιες τι λεει η Κερκυρα ?Πολλες φορες την φλερταρω σαν ιδεα για καλοκαιρινες διακοπες αλλα παντα κολλαω στην αποσταση απο Αθηνα.
Α, πα, πα... Τι ερώτηση είναι αυτή Κλεοπάτρα μου;;; Έχει παραλίες για όλα τα γούστα... Με βότσαλο, με άμμο, με κόσμο, χωρίς πολύ κόσμο, με ταβέρνες, χωρίς ούτε ένα μαγαζί... ό,τι θελήσεις θα το βρεις. Μια δοκιμή θα σε πείσει. :lol:

Έλα τώρα που κολλάς στην απόσταση... Εκτός από το αεροπλάνο, υπάρχει και το καράβι από Πάτρα, αν δε θες να οδηγείς πολλές ώρες, αν και εμένα μου φαίνεται πιο κουραστικό το καράβι και προτιμώ να πηγαίνω με το αυτοκίνητο.

Είμαι σίγουρη ότι αν πας μια φορά μετά θα κολλήσεις και θα θες να πας και να ξαναπάς... Κάποια μέρη δεν τα χορταίνεις ποτέ και η ...Κέρκυρα σίγουρα είναι ένα από αυτά. :clap:
 

Andria

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Παιδιά εγώ ένα έχω να πω. Είμαι ερωτευμένη με την Κέρκυρα!!!
Περάσαμε καταπληκτικά!!!έχω γράψει σχετικά και στο blog μου Andria's Home. Ήδη σχεδιάζουμε να πάμε και το καλοκαιράκι για τρίτη φορά, να ανακαλύψουμε και όμορφες παραλίες! Θα ήθελα να πάμε Περουλάδες και γενικά σε πιο ήσυχες, χορταστικές και λιγότερο τουριστικές παραλίες! Άπό Παλαιοκαστρίτσα, Σιδάρι κ.α δεν έμεινα ευχαριστημένη. Γινόταν χαμός και δεν έχω χειρότερο από αυτό. Τότε είχαμε μείνει στον Άη Γιώργη των Πάγων και ήταν ήσυχα, αλλά δυστυχώς τότε ήταν και το περιστατικό με τη ρύπανση. Θέλω να την ερωτευτώ και το καλοκαίρι όπως το Πάσχα!
Χρόνια πολλά σε όλους! Χριστός Ανέστη. Και ΠΑΝΤΑ ΚΕΡΚΥΡΑ!!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
..Και τί δε θα δινα τώρα να βρίσκομαι στο "Απόβραδο" στο Κομμένο, ν αγναντεύω τη Δασιά και τον Ύψο πίνοντας το ουζάκι μου με μια ποικιλία...
Δεν πεταγόμαστε Σ/κ?
αχ αυτο το κομμενο βρε Σάπι ειναι όλα τα λεφτά



πότε λες να πάμε πρίν η μετα την Ρωμη :haha::haha:
Με πεθάνατε...μαχαίρι στην καρδιά...αααχ ! "απόβραδο" και ουζάκια και Κομμένο και θέα...τι καταπληκτικό μέρος :clap:πόσο όμορφα έχω περάσει εκεί, καλοκαίρια...:clap:

Να ξαναπάτε...να ζηλεύουμε...;):D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom