Κέρκυρα Κέρκυρα με μικρά παιδιά

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το μπαρακι ISSOS με τις αιώρες εννοείς ε? Φυσικα και το επισκεφτηκα αιώρες και να μην πάω?:bleh: ) και εχω φωτο και από κει :lol:. Στην περιοχη βρισκεται η λιμνη Κορρισίων , σημαντικος υγροβιότοπος , που φαινεται αν σκαρφαλωσεις στις αμμοθινες. Οι φωτο μου ειναι απογευματινες αφου το μεσημερι ηταν κολαση να ανεβεις εκει πανω.
 

Attachments

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Το μπαρακι ISSOS με τις αιώρες εννοείς ε? Φυσικα και το επισκεφτηκα αιώρες και να μην πάω?:bleh: ) και εχω φωτο και από κει :lol:. Στην περιοχη βρισκεται η λιμνη Κορρισίων , σημαντικος υγροβιότοπος , που φαινεται αν σκαρφαλωσεις στις αμμοθινες. Οι φωτο μου ειναι απογευματινες αφου το μεσημερι ηταν κολαση να ανεβεις εκει πανω.
Στην λίμνη πήγα και κοντεψαμε να φάμε και ξύλο γιατι εκείνη την ώρα ψαρεύουν κάποιοι και υπήρχαν απαγορευτικά να μην πλησιάζουμε. Ανακοινησαμε το θεμα με τηλεφωνα στο λιμεναρχειο το οποιο μας διαβεβαιωσε οτι δεν μπορει να απαγορευτει η προσβαση στην περιοχη αλλα ακρη δεν βγαλαμε με Τους ψαραδες. Ηταν πολυ επιθετικοι. ΣΤη λιμνη ειχε και μια ωραία αγροτουριστική μονάδα ο ¨Βιοπορος¨ . Ενδιαφέρον μέρος για εναλλακτικούς τουρίστες!!

Η 1η φωτογραφία είναι από τον ¨Βιοπορο". Η 2η και η 3η είναι Issos από τα καλύτερα μπιτσόμπαρα που έχω πάει...
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οποιος μπορει μια βοηθεια για εχω ψιλομπερδευτει με την κερκυρα.

Λοιπον η φαση εχει ως εξης:Ζευγαρι με δυο παιδια(4 και 3 χρονων),μαζι με τους δυο παππουδες(υπερδραστηριοι ομως!!) λενε για διακοπες στην κερκυρα.
Στην αρχη κοιταξαν για Κοντοκαλι,αλλα δεν εξρω αν οι παραλιες ειναι για μικρα παιδια και αν γενικα εχει μια καποια σχετικη ζωη η περιοχη εκει(η πολη της κερκυρας ειναι 6-7 χιλιομετρα και θα παρουν και αυτοκινητο).

Ερωτηση τωρα,να επικεντρωθουν καπου εκει κοντα ή να ψαξουν σε καποια αλλη περιοχη?Ξερετε ψιλοζητανε και να εχει η περιοχη παραλιες με αμμο.
Καποια προταση?
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Επειδη και εγώ πηγα πέρσι Κερκυρα με ιδιας ηλικίας παιδια (2 και 4) που τους αρεσι η άμμος θα σου πρότεινα να τους πεις και για τον Αγ.Γιαννη στο νότιο κομάτι του νησιού. Γενικα το νοτιο κομματι του νησιου είναι πιο ήσυχο αλλά έχει τέλειες παραλίες με άμμο!! Εμεις είχαμε μείνει καποιες μέρες στο νησι Γκερέκου που ήταν πιο κοντά στην πόλη και στα περισσότερα αξιοθέατα αλλά μπάνιο ευχαριστηθήκαμε όταν πήγαμε και μείναμε στον Αγ. Γιάννη. Απλά τέλειο για παιδιά :clap:
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
το Κοντόκαλι είναι πολύ κοντά στην πόλη , εχει μαγαζιά και κίνηση (ειχε τουλάχιστον),για την παραλία δεν θυμαμαι γιατί πάνε αρκετά χρόνια
για τι εποχή μιλάμε;
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Εχει και νησι??:roll::lol:
είναι τοποθεσία στο Κοντόκαλι
το Κοντόκαλι ειναι το χωριό τους , ειναι μεγάλο σοι οι Γκερέκοι καποτε προυχοντες της περιοχης, επίσης αν θυμάμαι απο το ιδιο χωριο είναι και ο Σάκης :D
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
harilander για αυγουστο μιλαμε.

HKLEOPATRA η παραλια ετσι λεγετε?Αι γιαννης ή καπως αλλιως?
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ποιον Αη Γιάννη λέτε; γιατι εχει και αρκετους, βορεια κοντα στο Σιδάρι, κοντα στην πολη δημος παρελίων;νοτια δεν θυμαμαι.
Αύγουστο σίγουρα θα εχει κόσμο, εαν θέλετε μονο παραλία καλύτερα καπου μακρυα, εαν θέλετε νταβαντουρι και βολτες στην πολη τότε καπου κοντα αν το αντέχετε. Παραλίες με άμμο εχει παντως αρκετές , πιο πολύ κόσμο στα βόρεια και πιο ησυχία στα νότια.
 

nikiforos111

Member
Μηνύματα
54
Likes
13
Υπαρχει ο Αι Γιαννης στα βορεια και ο Αι Γιαννης νοτια.Ο Αι Γιαννης νοτια εχει τεραστια παραλια με πολυ αμμο.Εφοσον υπαρχει αυτοκινητο θα μπορεσετε να γυρισετε ολο το νησι.Αξιζει πολυ και ο βορρας (Σιδαρι-Αχαραβη κλπ).
 

jen for ever

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα σας!! Επειδή κάθε φορά με βοηθάτε απίστευτα μήπως μπορείτε κ τώρα?? Εχουμε κλείσει για Κέρκυρα το καλοκαίρι στην Δασσιά κ έχουμε κ ένα παιδάκι 5 χρονών...μπορείτε να μου δώσετε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες για θάλασσες, μέρη που αξίζει να επισκεφτείς κ φυσικά φαγητό κ έξοδο?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα σας!! Επειδή κάθε φορά με βοηθάτε απίστευτα μήπως μπορείτε κ τώρα?? Εχουμε κλείσει για Κέρκυρα το καλοκαίρι στην Δασσιά κ έχουμε κ ένα παιδάκι 5 χρονών...μπορείτε να μου δώσετε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες για θάλασσες, μέρη που αξίζει να επισκεφτείς κ φυσικά φαγητό κ έξοδο?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Καλησπέρα. Όλο το βόρειο κομμάτι του νησιού είναι υπέροχο και υπάρχουν πολλές επιλογές. Πανέμορφες παραλίες και τοπία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.301
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom