Ουκρανία Κίεβο για 11 ώρες... Τι να δω;;

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
μη μου την πεσετε με το ερωτημα, αλλα μιλωντας για κιεβο, μου ειπαν οτι τα ελληνικα ειναι (μαζι με τα ρωσικα) "απαγορευμένα" στο κιεβο, απο τους τουμπανοειδεις ξυρισμενους. μου φανηκε κατι τετοιο πολυ χαζο, η συγκριση δηλαδη ελλαδος ρωσιας και ειπα να ρωτησω εσας που ειστε ειδημονες!
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
σε πολυ μικρο διαστημα, αυξήθηκαν (τουλαχιστον μεσω aegean) τα εισιτήρια 100% περιπου, η κανω λαθος;
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Η Aegean εγκατέλειψε το Ζουλιάνι που ήταν τόσο κοντά στην πόλη και χρησιμοποιεί πλέον το πιο μακρυνό και μεγαλύτερο Μπόρυσπιλ. Μάλλον εξ'αυτού διπλοί οι φόροι, διπλά τα εισιτήρια διπλό και το ταξί.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Η Aegean εγκατέλειψε το Ζουλιάνι που ήταν τόσο κοντά στην πόλη και χρησιμοποιεί πλέον το πιο μακρυνό και μεγαλύτερο Μπόρυσπιλ. Μάλλον εξ'αυτού διπλοί οι φόροι, διπλά τα εισιτήρια διπλό και το ταξί.
Λες; Δεν ειμαι κι εντελως σιγουρος, αν και νομιζω οτι σε βαθος ενος, ενος και ημισυ μηνα προς τα πισω, ειναι το ιδιο αεροδρομιο. Ειχα την εντυπωση οτι μπορει να προέκυψε η ληξη ας πουμε καποιας επιφυλακης αφου προ δυο τριων ετων υπηρχε ο πολεμος για την κριμαια.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
μη μου την πεσετε με το ερωτημα, αλλα μιλωντας για κιεβο, μου ειπαν οτι τα ελληνικα ειναι (μαζι με τα ρωσικα) "απαγορευμένα" στο κιεβο, απο τους τουμπανοειδεις ξυρισμενους. μου φανηκε κατι τετοιο πολυ χαζο, η συγκριση δηλαδη ελλαδος ρωσιας και ειπα να ρωτησω εσας που ειστε ειδημονες!
Ούτε τα Ελληνικά, ούτε τα ρώσικα είναι απαγορευμένα.
Καταρχήν ελληνικά παίζει ελάχιστοι να ξέρουν, τα Ρωσικά τα μιλούν αρκετοί. Το πολλύ πολλύ να ψιλοτσαντιστούν, και αυτό είναι όλο.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Όχι δε
Λες; Δεν ειμαι κι εντελως σιγουρος, αν και νομιζω οτι σε βαθος ενος, ενος και ημισυ μηνα προς τα πισω, ειναι το ιδιο αεροδρομιο. Ειχα την εντυπωση οτι μπορει να προέκυψε η ληξη ας πουμε καποιας επιφυλακης αφου προ δυο τριων ετων υπηρχε ο πολεμος για την κριμαια.
Όχι δεν ήταν το ίδιο αεροδρόμιο. Ξεκίνησε πριν κανα δυο-τρεις εβδομάδες με την πρώτη επετειακή πτήση απο μπορυσπιλ για Αθήνα. Φωτογραφίες στο checkin και μοιρασμα καπέλων της Aegean στο αεροπλανο. Ήμουν σε αυτή την πτήση και μάλιστα ηταν εντυπωσιακός ο μικρός αριθμός επιβατων.
Για τις γλώσσες να ακους το θαναση. Περιττεύουν οι φοβίες όταν δεν πας γυρεύοντας, οπουδήποτε..
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.730
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom