Κίνα Κίνα- κινητό Ίντερνετ

DIMITRIA

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας
Θα ταξιδέψω στην Κίνα, και συγκεκριμένα στο Πεκίνο, και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κανείς αν θα λειτουργεί το κινητό μου και αν λειτουργούν τα social media. Μου είπαν πως με wifi λειτουργεί μόνο το wechat, αλλιώς πρέπει να χρησιμοποιήσω τα δεδομένα μου. Θυμάμαι στο Ιράν που είχα πάει το φέισμπουκ λειτουργούσε με vpn, ισχύει και εδώ το ίδιο;
Ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ναι, θα βάλεις VPN για να έχεις social media. Αν θες data σύνδεση, πάρε μια SIM card από το αεροδρόμιο μόλις φτάσεις (China Mobile), είναι σχετικά φτηνές (και έχε μαζί σου μια παλιά συσκευή κινητού για να παρκάρεις την Ελληνική SIM)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εμείς στην Κίνα χρησιμοποιήσαμε την ExpressVPN (μας κόστισε περίπου 12 ευρώ το μήνα) και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με facebook, instagram, gmail κλπ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όπως τα λένε οι απο πάνω μου απλά για το wechat όντως δεν χρειάζεσαι vpn.
 

stefan323

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπερα και απο εδω παιδες!!
Προκειται να ταξιδεψω στο Πεκινο για 5 μερες!
Αυτο με το Vpn που λετε,πως δουλευει;;
Τι πρεπει να κανω προκειμενου να εχω εκει ολα τα social κανονικα;
Κατεβαζω κατι;
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπερα και απο εδω παιδες!!
Προκειται να ταξιδεψω στο Πεκινο για 5 μερες!
Αυτο με το Vpn που λετε,πως δουλευει;;
Τι πρεπει να κανω προκειμενου να εχω εκει ολα τα social κανονικα;
Κατεβαζω κατι;
Ευχαριστω εκ των προτερων!
Δες εδώ:

https://www.saporedicina.com/english/vpn-how-to-access-facebook-in-china/

Εμείς χρησιμοποιήσαμε το Express VPN. Δούλεψε χωρίς πρόβλημα. Το εγκαταστήσαμε πριν φύγουμε από την Ελλάδα. Αυτό πρέπει να κάνεις κι εσύ. Να το κατεβάσεις και να το εγκαταστήσεις, ακολουθώντας ακριβώς τις οδηγίες. Για μας, το κόστος ήταν 11-12 ευρώ το μήνα (μπορείς να το εγκαταστήσεις σε 3 συσκευές). Εσύ, επειδή έχει και δοκιμαστική περίοδο 30 ημερών δωρεάν, ίσως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και χωρίς να πληρώσεις - αφού πας για 5 μέρες μόνο.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Το express VPN είναι η καλύτερη και , δωρεάν για διακοπές, λύση. Δωρεάν με την έννοια ότι χρησιμοποιείς για 30 μέρες και πριν η συνδρομή λήξει τους λες μέσω chat ότι θες full refund και τα χρήματα σου επιστρέφονται. Καλο ταξίδι. !
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα σας. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Τα VPN στην Κίνα λειτουργούν με megabyte ή με wifi?
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Σας λείπουν πολύ βασικές γνώσεις. Λυπάμαι, αλλά εμφανέστατα δεν είστε σε θέση να χρησιμοποιήσετε τέτοιου είδους υπηρεσίες.
Κύριε μου συγνωμη αλλά αν γνώριζα δεν θα είχα ανάγκη από καμία βοήθεια. Ευχαριστώ πάντως για την ευγένεια σας..
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
To VPN λειτουργεί και με WiFi και με Δεδομενα
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Σας λείπουν πολύ βασικές γνώσεις. Λυπάμαι, αλλά εμφανέστατα δεν είστε σε θέση να χρησιμοποιήσετε τέτοιου είδους υπηρεσίες.
Και επίσης δεν είσαστε σε θέση να κρίνετε αν ειμαι σε θέση να χρησιμοποιήσω τέτοιου είδους υπηρεσίες.. Και πάλι ευχαριστώ!

To VPN λειτουργεί και με WiFi και με Δεδομενα
Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom