Aegean Airlines Καθυστερήσεις Aegean

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Έλαβα εκπτωτικό κουπόνι με ένα μέιλ που έλεγε ότι δεν ανταποκρίθηκαν στα στάνταρντ ως προς το σέρβις. Καθυστέρηση δεν υπήρξε. Όμως υπήρχαν προβλήματα με τη φυσούνα (είχαν ξεχάσει να την ανοίξουν στην πλευρά που συνδέεται με το αεροδρόμιο) κ με τις βαλίτσες (μεγάλη καθυστέρηση να βγουν).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Φετινή σεζόν Σαντορίνη σε ξενοδοχειακό τομέα και το 40% των αφίξεων του ξενοδοχείου έρχονται με 1 ώρα + καθυστέρηση με οποιαδήποτε άλλη εταιρεία εκτός Aegean.

Οπότε καταντάει λίγο γραφικό να λέμε συνέχεια για την Aegean λες και είναι μόνο δικό της πρόβλημα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.345
Φετινή σεζόν Σαντορίνη σε ξενοδοχειακό τομέα και το 40% των αφίξεων του ξενοδοχείου έρχονται με 1 ώρα + καθυστέρηση με οποιαδήποτε άλλη εταιρεία εκτός Aegean.

Οπότε καταντάει λίγο γραφικό να λέμε συνέχεια για την Aegean λες και είναι μόνο δικό της πρόβλημα.
Έχμ, γιατί είναι γραφικό να γράφουμε για τις καθυστερήσεις της ετζιαν ακριβώς στο θέμα με αυτό το τίτλο;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φετινή σεζόν Σαντορίνη σε ξενοδοχειακό τομέα και το 40% των αφίξεων του ξενοδοχείου έρχονται με 1 ώρα + καθυστέρηση με οποιαδήποτε άλλη εταιρεία εκτός Aegean.

Οπότε καταντάει λίγο γραφικό να λέμε συνέχεια για την Aegean λες και είναι μόνο δικό της πρόβλημα.
Όταν ξέρεις ότι ο εναέριος χώρος στον οποίο κυρίως δραστηριοποιείσαι είναι congested και άρα επιρρεπής σε καθυστερήσεις, είναι μεγάλο σφάλμα να προγραμματίζεις τα αεροπλάνα σου σε back to back πτήσεις εσωτερικού, γιατί αναπόφευκτα οι καθυστερήσεις συσσωρεύονται και ο κόσμος διαμαρτύρεται.
Αυτό είναι το ΕΙΔΙΚΟ πρόβλημα των καθυστερήσεων της Aegean κάθε χρονο τα τελευταία χρόνια, και μυαλό δε βάζουν.....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έχμ, γιατί είναι γραφικό να γράφουμε για τις καθυστερήσεις της ετζιαν ακριβώς στο θέμα με αυτό το τίτλο;
Ρε συ γκτσου.. Το θέμα με τίτλο καθυστερήσεις Aegean προέκυψε μετά από μήνυμα που γράφτηκε σε άλλο τόπικ για voucher από καθυστέρηση Aegean όχι γιατί κάποιος άνοιξε τέτοιο θέμα.

Δες από τα 65 μηνύματα στο τόπικ πόσα από αυτά αναφέρονται για την καθυστέρηση της Aegean και όχι για το "είχα 1,5 ώρα καθυστέρηση, γιατί δε μου έδωσε voucher η Aegean; "

Και έχουμε επικεντρωθεί στις καθυστερήσεις της Aegean όταν γίνεται ο κακός χαμός γενικώς και φέτος το καλοκαίρι.


Όταν ξέρεις ότι ο εναέριος χώρος στον οποίο κυρίως δραστηριοποιείσαι είναι congested και άρα επιρρεπής σε καθυστερήσεις, είναι μεγάλο σφάλμα να προγραμματίζεις τα αεροπλάνα σου σε back to back πτήσεις εσωτερικού, γιατί αναπόφευκτα οι καθυστερήσεις συσσωρεύονται και ο κόσμος διαμαρτύρεται.
Αυτό είναι το ΕΙΔΙΚΟ πρόβλημα των καθυστερήσεων της Aegean κάθε χρονο τα τελευταία χρόνια, και μυαλό δε βάζουν.....
Συμφωνούμε απόλυτα, το έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Καλημέρα παιδιά.

Την Παρασκευή είχα πτήση με ανταπόκριση με Aegean.

Πέταγα Αθήνα - Θεσσαλονική με ώρα άφιξης 17:00 και έφευγα από Θεσσαλονίκη στις 18:00 για Μόναχο.

Καθυστέρησε η πτήση για Θεσσαλονίκη και φτάσαμε εκεί στις 18:00 (ακριβώς την ώρα που αναχωρούσε η ανταπόκριση για Μόναχο). Αποτέλεσμα; Μετά από πολύ ταλαιπωρία και διαφορετικές απαντήσεις απο αεροσυνοδούς, πιλότο, συνοδούς εδάφους να μείνουμε Θεσσαλονίκη το βράδυ.

Θέλω να ρωτήσω αν δικαιούμαι αποζημίωση. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; Να το προσπαθήσω;
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.305
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Θέλω να ρωτήσω αν δικαιούμαι αποζημίωση. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;
Ναι,όπως είπε ήδη ο @tatooine.Τα δικαιώματα επιβατών σε περίπτωση καθυστέρησης πτήσης (ΕΚ261) λένε ότι δικαιούσαι αποζημίωσης 400 ευρώ για την καθυστέρηση άφιξης άνω των τριών ωρών στον τελικό σου προορισμό με υπαιτιότητα του αερομεταφορέα.Μου συνέβη πρόσφατα,έκανα την αίτηση και σε 2 μέρες μου τα έβαλαν στον τραπεζικό μου λογαριασμό.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Ναι,όπως είπε ήδη ο @tatooine.Τα δικαιώματα επιβατών σε περίπτωση καθυστέρησης πτήσης (ΕΚ261) λένε ότι δικαιούσαι αποζημίωσης 400 ευρώ για την καθυστέρηση άφιξης άνω των τριών ωρών στον τελικό σου προορισμό με υπαιτιότητα του αερομεταφορέα.Μου συνέβη πρόσφατα,έκανα την αίτηση και σε 2 μέρες μου τα έβαλαν στον τραπεζικό μου λογαριασμό.
Τέλεια σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

Μακάρι να είναι τόσο γρήγορη η διαδικασία.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Τέλεια σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο.

Μακάρι να είναι τόσο γρήγορη η διαδικασία.
Εξαρτάται από το ποσό γλήγορα θα στείλεις εσύ το αίτημα.
Προχτές έστειλα κάτι και μου απάντησαν σε μια ώρα.
Τυποποιημένη σχεδόν απάντηση, άλλα το έκαναν..
 

rafaela 14

Member
Μηνύματα
31
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλημέρα παιδιά.

Την Παρασκευή είχα πτήση με ανταπόκριση με Aegean.

Πέταγα Αθήνα - Θεσσαλονική με ώρα άφιξης 17:00 και έφευγα από Θεσσαλονίκη στις 18:00 για Μόναχο.

Καθυστέρησε η πτήση για Θεσσαλονίκη και φτάσαμε εκεί στις 18:00 (ακριβώς την ώρα που αναχωρούσε η ανταπόκριση για Μόναχο). Αποτέλεσμα; Μετά από πολύ ταλαιπωρία και διαφορετικές απαντήσεις απο αεροσυνοδούς, πιλότο, συνοδούς εδάφους να μείνουμε Θεσσαλονίκη το βράδυ.

Θέλω να ρωτήσω αν δικαιούμαι αποζημίωση. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; Να το προσπαθήσω;
Σας είπανε το λογο της καθυστέρησης? Ακριβώς το ίδιο έγινε σε εμένα τον Ιούνιο, μιλανο-αθηνα-μυκονος, και δεν εβγαλα άκρη. βέβαια στα τελευταία email που ανταλλάξαμε χρησιμοποιούν την απεργία που είχε τότε το μαλπενσα, ενώ εκείνη την ημέρα δεν μας είπαν τίποτα. Και φυσικά δεν έφταιγε η απεργία. Σε αντίθεση με πτήση της airfrance που είχα τον Αύγουστο, καθυστερησε λιγότερο από 4 ώρες και πήραμε αποζημίωση 300€. Μέσα σε μια εβδομάδα τα κατέθεσαν. Να κάνεις αίτηση για αποζημίωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom