Πολωνία Καιρός Πολωνία

Chrigal

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα!!Φεύγω το σαββατοκύριακο ταξίδι στη Βαρσοβία και με προβληματίζει το θέμα του καιρού.
Το ίντερνετ δίνει 12-13 βαθμούς αλλά με 100% υγρασία.Τι ρούχα θα μου προτείνατε να πάρω μαζί μου για να είμαι και ζεστή και από την άλλη να μην σκάσω;Δεν έχω εμπειρία καθόλου απο τέτοιες χωρες...Πουλόβερ και παλτό θα ήταν υπερβολή;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.373
Πουλόβερ και παλτό θα ήταν υπερβολή;
Το παλτό είναι υπερβολή. Βαρύ και δύσχρηστο ρούχο.
Τι ρούχα θα μου προτείνατε να πάρω μαζί μου για να είμαι και ζεστή και από την άλλη να μην σκάσω;
Λεπτό fleece και λεπτό αντιανεμικό. Γενικώς ρούχα σχετικά ελαφρά που να μπορείς να τα βάζεις και να τα βγάζεις εύκολα. Επίσης να κουβαλιούνται εύκολα. Εναλλακτικά αυτό που λέιε και η φίλη πιο πάνω. Ένα τζάκετ με λεπτή μόνωση συν μία ζακέτα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.061
Δες τι θερμοκρασια δινει για βραδυ και παρτην πολυ σοβαρα υπόψιν, για να μην δυσκολευτειτε. Οπου παω με αυτες τις θερμοκρασιες στη διαρκεια της μερας, το βραδυ θελει παλτο. Κοινως, πιθανον να θελεις κατι πιο ελαφρυ για τη μερα και αλλο για το βραδυ.
Το 100% υγρασια μαλλον σημαινει βροχη, οπως καταλαβαινεις.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.188
Likes
4.046
Ήμουν πριν 4-5 μέρες στη Βαρσοβία. Το μεσημέρι έχει ζέστη σε σημείο να ενοχλεί ένα απλό μπουφάν, ενώ το βραδάκι τσιμπάει. Όπως και αν εχει, αν βγαίνετε το πρωί από το ξενοδοχείο και επιστρεφεται αφότου σκοτεινιασει θα χρειαστεί να κουβαλατε τα μπουφάν
 

Sofianassos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπερα!την αλλη βδ θα ταξιδεψω με τον συζυγο μου στην βαρσοβια.αλλα εχω φοβηθει λιγο με τον καιρο.εχει παει κανεις με τοσο κρυο ??και αν ναι η μετακινηση ειναι ευκολη?ευχαριστω
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.188
Likes
4.046
Πριν δύο μέρες γύρισα από την Ολλανδία και έφαγα το κρυο της αρκούδας. Ισοθερμικά, ζακέτες, καλό μπουφάν και όλα θα πάνε καλά, αρκεί να έχετε αντοχές.
 

Sofianassos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Αυτο φοβαμαι οτι θα εχει παρα πολυ κρυο και δεν θα το ευχαριστηθουμε.αυτην την βδ εφθασε μεχρι -21.δεν ξερω τι να κανω
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
5.373
Αυτο φοβαμαι οτι θα εχει παρα πολυ κρυο και δεν θα το ευχαριστηθουμε.αυτην την βδ εφθασε μεχρι -21.δεν ξερω τι να κανω
Έριξα μία ματιά στον καιρό της άλλης εβδομάδας από το BBC weather και η πρόγνωση αναφέρει ότι θα έχει χαμηλότερη μέχρι -1. Χαλαρά πράγματα δηλαδή. :)
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Αυτή την εβδομάδα είχε παρα πολύ κρύο η αλήθεια είναι... Ήταν πραγματικά παρα πολύ δύσκολο να περπατάς έξω... Αλλά από την άλλη εβδομάδα θα φτιάξει ο καιρός λένε και θα ανέβουν οι θερμοκρασίες.
 

Sofianassos

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανουμε.θα εχει κρυο πολυ πιστευω.και εχουμε κλεισει εισητηρια κ ξενοδοχειο.εχω ξανα ταξιδεψει με κρυο και δεν μου αρεσε πολυ.ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.935
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom