Καιρός στη ζάκυνθο

zetaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Καληδονία--> ΜΟΝΙΜΑ!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα καληδονία-->ΔΑΓΚΩΤΟ
Γειά σας,
Φέτος λέμε να επισκεφθούμε τη Ζάκυνθο αρχές Αυγούστου. Μήπως τυγχάνει να ξέρει κανείς τί καιρούς έχει, γιατί θα είμαστε με σκαφάκι και θα μας ήταν σίγουρα πολύ μεγάλο βοήθημα να ξέραμε τι καιρούς κάνει γενικά. Επειδή από την έξω πλευρά που είναι και το ναυάγιο έχω ακούσει ότι γενικά δεν κάνει καθόλου καλό καιρό για να επισκεφθεί κανείς το μέρος.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.519
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες Zetaki , διαλεξατε ενα αγαπημενο μου νησι και σιγουρα θα σας εντυπωσιασει με τις πανεμορφες παραλιες και τα καθαρα νερα του. Το σκαφος ειναι ο τελειος τροπος για να το χαρειτε!

Δεν μπορω να ξερω πως θα ειναι ο καιρος και απο που θα φυσαει , αλλα γεγονος ειναι οτι η βορειοδυτικη πλευρα του νησιου - στην οποια και μενω οταν πηγαινω - εχει πιο αστατο καιρο και αερα απο το υπολοιπο νησι τον Αυγουστο. Το "δεν κανει καθολου καλο καιρο" δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. Απλα ειναι πιο πιθανο να χαλασει στα βορειοδυτικα. Εχει τυχει να παω στο Ναυαγιο πρωι με θαλασσα λαδι , να μεινω μεχρι νωρις το απογευμα και στο γυρισμο να εχει θαλασσα. Εχει τυχει παλι πολλες φορες να παμε με σκαφακι κι εμεις και να ειναι τελεια :).
Προτεινω -και μαλλον θα το κανετε - αφου θα ειστε με σκαφος να τσεκαρετε τον καιρο μερα με τη μερα και αν αποφασισετε για εκεινη την πλευρα του νησιου , να πατε πρωι εως μεσημερακι.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Είμαι σε ον λίνε σύνδεση στο Skype με τον Αρνιακό και σε βιντεοκλήση με την Πετρούλα!

Μόλις μου αναμεταδίδουν ότι στην πλευρά που είναι το ναυάγιο ο καιρός θα είναι αίθριος με ούριους ανέμους! Καλού κακού κράτα τις αποστάσεις σου βέβαια...μη γεμίσουμε ναυάγια όλη την παραλία!

Από την απέναντι πλευρά τώρα...θα προσέχεις την πρόσβαση στην στεριά γιατί ο αέρας θα φυσάει σφυρίζοντας! Όσα ζώδια ανήκουν στο δεύτερο 15ήμερο του Αυγούστου...να ταξιδέψουν μετά το πρώτο 10ήμερο για να ταξιδέψουν με ασφάλεια! :bleh::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γειά σας,
Φέτος λέμε να επισκεφθούμε τη Ζάκυνθο αρχές Αυγούστου. Μήπως τυγχάνει να ξέρει κανείς τί καιρούς έχει, γιατί θα είμαστε με σκαφάκι και θα μας ήταν σίγουρα πολύ μεγάλο βοήθημα να ξέραμε τι καιρούς κάνει γενικά. Επειδή από την έξω πλευρά που είναι και το ναυάγιο έχω ακούσει ότι γενικά δεν κάνει καθόλου καλό καιρό για να επισκεφθεί κανείς το μέρος.
κοιτα, προσωπικα δεν ξερω τι καιρους εχει..αλλα ξερω καποια που σιγουρα ξερει..
λεγεται πετρουλα, ειναι ξανθια και ντυνεται ελαφρα..
μαλλον πρεπει να απευθυνθεις σε αυτην..ειναι ο ανθρωπος σου!!
παντως, σε καθε περιπτωση,να ξερεις, οτι αν οι καιροι δεν ειναι καλοι(πραγμα πολυ πιθανο, μιας και οπως λεει ο σοφος λαος "οι καιροι ειναι δυσκολοι"..) και μιας και θα ειστε με σκαφος, αν προκυψει το ο,τιδηποτε, το travelstories ειναι εδω..δωσε σημα και θα στειλουμε τον leftri με την βαρκα του να σας σωσει!!!:haha::haha::haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
:haha::haha::haha:

Αμ...τι να κάνουμε, αφού έχει άλλο καιρό στο ναυάγιο, κι άλλο στην άλλη πλευρά του νησιού...είναι διαφορετικοί οι Καιροί από πλευρά σε πλευρά! Επίσης, είναι άλλος ο πρωινός καιρός, άλλος ο μεσημεριανός, άλλος ο απογευματινός κι άλλος ο βραδινός...άντε βγάλε άκρη τώρα! :bleh::bleh::bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
:haha::haha::haha:

Αμ...τι να κάνουμε, αφού έχει άλλο καιρό στο ναυάγιο, κι άλλο στην άλλη πλευρά του νησιού...είναι διαφορετικοί οι Καιροί από πλευρά σε πλευρά! Επίσης, είναι άλλος ο πρωινός καιρός, άλλος ο μεσημεριανός, άλλος ο απογευματινός κι άλλος ο βραδινός...άντε βγάλε άκρη τώρα! :bleh::bleh::bleh:
σε καθε περιπτωση παντως, η ζακυνθος ειναι επικινδυνο νησι (βρωμικο δεν θα το χαρακτηριζα, δεν ειναι και ρωμη δα!!!)..με αμετρητα ναυαγια( ενα ξερει ο πολυς ο κοσμος, αλλα στην πραγματικοτητα εχουν γινει πολλα ακομη..)..για αυτο χρειαζεται συνεση και προσοχη και φυσικα σωστη ενημερωση για τους καιρους!!!!!:haha::haha::haha:
φημες λενε οτι θα ειναι και ο dik 7 προς τα εκει τον αυγουστο..για ρωτα και αυτον για τον καιρο!!κατι θα ξερει να σου πει!!!

κατα τα αλλα welcome στο travelstories!!!η ζακυνθος ειναι πανεμορφη!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.127
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
φημες λενε οτι θα ειναι και ο dik 7 προς τα εκει τον αυγουστο..για ρωτα και αυτον για τον καιρο!!κατι θα ξερει να σου πει!!!
Καλά latina είσαι πολύ μαρτυριάρα τι να πώ:bleh::bleh::bleh:
Ε ναι είναι αλήθεια και εγώ το τελευταίο δεκαήμερο θα είμαι Ζάκυνθο:clap::clap::clap:.
Οσον αφορά τον καιρό επειδή είμαι σοβαρός άνθρωποw έχω στείλει e-mail στο πασίγνωστο μετερεωλόγο Νίκο Καντερέ (βέβαια τώρα το χει ρίξει στο βουλευτιλίκι) και περιμένω απάντηση με αναλυτική πρόγνωση:haha::haha::haha:

Y.Γ. latina περιμένω τα tips που υποσχέθηκες.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μα καλά...τι περιμένεις κι εσύ τώρα από τον βουλευτή; Τέλειο θα τον βγάλει τον καιρό...κι αν τελικά φυσάει ή βρέχει θα μιλήσει για παράμετρη απειλή! :haha:
 

zetaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Καληδονία--> ΜΟΝΙΜΑ!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα καληδονία-->ΔΑΓΚΩΤΟ
χαχαχαχα! είστε πολλοί καλοί όλοι! Εχω ξαναπάει στη Ζάκυνθο και μου άρεσε πολύ -πριν χρόνια βέβαια! Εχω ακούσει τόσα για τον καιρό (και άλλα τόσα από την Πετρούλα! χαχαχαα) που έχω μπερδευτεί... αλλά... αν είναι και ο φίλος σας ο Dik-7, τότε σίγουρα θα μας βοηθήσει! χαχαχαχα (να μας δείξει τα υπόλοιπα ναυάγια!)
Εμείς θα είμαστε 1-11 Αυγούστου και μετά θα πάμε Παξούς-φυσικά!

Ωραία παρέα παιδιάααααααα!!!!! Μπράβοοοοοοοοοοο!!!
 
Μηνύματα
786
Likes
634
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Και καλά θα κάνετε... Εννοώ τους Παξούς "φυσικά"
Καλά να περάσετε.
Πάντα στο Ιόνιο οι ΒΔ καιροί είναι πιο δυνατοί, ειδικά τον Αύγουστο. Αυτό όμως έχει και τα καλά του, καθαρότερες θάλασσες και καθαρότερο καιρό (όχι βροχές).
 

zetaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Καληδονία--> ΜΟΝΙΜΑ!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα καληδονία-->ΔΑΓΚΩΤΟ
Και καλά θα κάνετε... Εννοώ τους Παξούς "φυσικά"
Καλά να περάσετε.
Πάντα στο Ιόνιο οι ΒΔ καιροί είναι πιο δυνατοί, ειδικά τον Αύγουστο. Αυτό όμως έχει και τα καλά του, καθαρότερες θάλασσες και καθαρότερο καιρό (όχι βροχές).

Ναι ναι!! τα ξέρω γιατί τυγχάνει να είμαι από παξούς, και πάω κάθε καλοκαίρι, οπότε από βροχές γνωρίζω. εχεις έρθει?? (Παξούς);)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.793
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom