Καλημέρα, χρειάζομαι τα "φώτα" σας

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Καλημέρα είμαι νέο μέλος και θα ήθελα από τους υπέροχους ταξιδιώτες βοήθεια για το μέρος που μπορώ να πάω ταξίδι του μέλιτος. παντρεύομαι τέλος ιουλίου και θα έχω ένα μήνα για διακοπές. Σκέφτόμαστε να το οργανώσουμε μόνοι μας και να μην απευθυνθουμε σε πρακτορείο γιατι μάλλον θα μας έρθει πιο οικονομικά. Θα θέλαμε να συνδυάσουμε ξεκούραση και διακοπούλες με την εξερεύνηση νέων τόπων και πολιτισμών (οχι να πάρουμε βουνά και λαγκάδια δεν είμαστε της τόσης ταλαιπώριας :lol::lol:). Λέγαμε για Μεξικό-Καραιβική (κούβα-τζαμαικα-κ οποιο άλλο νησι είναι κόντα σε αυτά)-νυ και τέλος μαιαμι. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό και πόσο επίσης θα στοιχίσει. Πληροφορίες και νέες προτάσεις καλοδεχούμενες.

Ευχαριστώ πολύ πολύ :):):):):)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Καλώς όρισες και καλά ταξίδια, για γαμήλιο δεν μπορώ προσωπικά να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω πάει και ούτε πρόκειται να πάω άμεσα...:haha::haha::haha:
Όμως υπάρχει ειδική ενότητα που μπορείς να ρίξεις μια ματιά και κατόπιν να σε βοηθήσουν όσοι έχουν πάει στα μέρη που θα σου κάνουν κλικ
Γαμήλια Ταξίδια - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Καλημέρα είμαι νέο μέλος και θα ήθελα από τους υπέροχους ταξιδιώτες βοήθεια για το μέρος που μπορώ να πάω ταξίδι του μέλιτος. παντρεύομαι τέλος ιουλίου και θα έχω ένα μήνα για διακοπές. Σκέφτόμαστε να το οργανώσουμε μόνοι μας και να μην απευθυνθουμε σε πρακτορείο γιατι μάλλον θα μας έρθει πιο οικονομικά. Θα θέλαμε να συνδυάσουμε ξεκούραση και διακοπούλες με την εξερεύνηση νέων τόπων και πολιτισμών (οχι να πάρουμε βουνά και λαγκάδια δεν είμαστε της τόσης ταλαιπώριας :lol::lol:). Λέγαμε για Μεξικό-Καραιβική (κούβα-τζαμαικα-κ οποιο άλλο νησι είναι κόντα σε αυτά)-νυ και τέλος μαιαμι. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό και πόσο επίσης θα στοιχίσει. Πληροφορίες και νέες προτάσεις καλοδεχούμενες.

Ευχαριστώ πολύ πολύ :):):):):)

Καλωσόρισες και η ώρα η καλή!
Περίπου τι μπάτζετ έχεις κατά νου? Γιατί τα συγκεκριμένα μέρη είναι ακριβά -κυρίως λόγω αεροπορικών- πόσο μάλιστα για έναν ολόκληρο μήνα. Λάβε επίσης υπόψιν ότι Αύγουστο-Οκτώβριο είναι περίοδος τυφώνων για το μεγαλύτερο μέρος της Καραϊβικής!
 

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας, σκεφτόμαστε γύρω στα 3000 με 4000, είναι λίγα? Δεν έχω πρόβλημα για αλλάγη προορισμού, μία σκέψη κάναμε. Μάλλον πρέπει να απευθυνθώ στην ενότητα που μου επισήμανε η Νedelja. Υπάρχει τρόπος να προωθήσω το αρχικό μου μήνυμα ή πρέπει να το γραψω πάλι?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Στείλε ένα pm σε κάποιον administrator π.χ Defkalion και θα στο προωθήσει αυτός.
 

littleprince

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας, σκεφτόμαστε γύρω στα 3000 με 4000, είναι λίγα? Δεν έχω πρόβλημα για αλλάγη προορισμού, μία σκέψη κάναμε. Μάλλον πρέπει να απευθυνθώ στην ενότητα που μου επισήμανε η Νedelja. Υπάρχει τρόπος να προωθήσω το αρχικό μου μήνυμα ή πρέπει να το γραψω πάλι?
Καταρχήν καλώς όρισες και η ώρα η καλή! Πόσες μέρες θα διαθέσετε στο ταξίδι, γιατί μου φαίνονται πολλοί οι προορισμοί, και αν είναι να μετακινείστε συχνά μάλλον ξεκούραστο δεν θα είναι το ταξίδι! Προτείνω να καταλήξεις σε 2 μέρη το πολύ και να αφιερώσεις κάμποσες μέρες στο καθένα ώστε και να το γυρίσεις λίγο και να χαλαρώσεις. Καραιβική ακούγεται αρκετά δελεαστική πρόταση πάντως:lol:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Η ωρα η καλη και απο μενα. Αν θελεις διευκρινισε αν εννοεις 3000 - 4000 συνολικα και τα δυο ατομα ή ανα ατομο και μονο κοστος ταξιδιου ή συνολικα με εξοδα διατροφης κλπ. Παντως για ενα μηνα δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα δεν βλεπω πολλες επιλογες για αυτο που ψαχνεις.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας, σκεφτόμαστε γύρω στα 3000 με 4000, είναι λίγα? Δεν έχω πρόβλημα για αλλάγη προορισμού, μία σκέψη κάναμε. Μάλλον πρέπει να απευθυνθώ στην ενότητα που μου επισήμανε η Νedelja. Υπάρχει τρόπος να προωθήσω το αρχικό μου μήνυμα ή πρέπει να το γραψω πάλι?
Κοίτα, γύρω στο 2χίλιαρο είναι μόνο τα αεροπορικά. Από 'κει και πέρα με τόσες μετακινήσεις που υπολογίζετε να κάνετε το κόστος ανεβαίνει κι άλλο κι ακόμα δεν είναι υπολογισμένα ξενοδοχεία-φαγητό!
Επίσης να ξαναπώ: τον καιρό μην τον αγνοείς!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
4000 για 2 ατομα λιγα τα κοβω εκτος αν μεινετε σε χοστελ, κοματακι αταιριαστο για νιοπαντρους. Εναλλακτικα, μπορει να ταξιδεψει ο ενας και να δειξει στον αλλο το βιντεο. Διαλεγετε high season και αυτο πληρωνεται. Για εκεινη την εποχη ισως βρειτε καλυτερες τιμες σε ενα πρακτορειο,ψαξτε το.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Νομιζω οτι ουτε με πρακτορειο θα βρουν με αυτα τα χρηματα. Ισως θα πρεπει να δειτε πιο οικονομικα μερη.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλησπέρα σας και χρόνια πολλα.
ο πρασινοχοχλιός απο πάνω με μούρη βατράχου, δεν ξέρει τι λέει..ταχει πιεί.
λοιπόν ακούστε τι θα κάνετε.
πρώτα θα δείτε τον καιρό γενικά εκείνη την εποχή τι παίζει για τα μέρη που θέλετε να πάτε.αλλιώς μεταφέρετε το ταξίδι αργότερα.
συνιστω να πάτε σε ένα μέρος μονο.τα τροχάδην ειναι χάσιμο χρόνου δεν θα θυμάστε τίποτα και θα πατε έτσι για να λέτε οτι πήγατε.
διαλέξτε έναν προορισμό μη τουριστικό να το ευχαριστηθείτε.
τα χρήματα ειναι αρκετά για ένα τέτοιο και πολύ λίγα αν ακολουθήσετε πεπατημένους δρόμους γαμήλιων και πράσινα αλογα...
Ειδικά η ασία μπορεί να συνδυάσει τέτοια badget -θα περάσετε εξωτικα ομορφα και φθηνά.
το ένα μέρος ειναι ελεγχόμενο και δεν χρειάζεστε πρακτορείο..θα γλυτώσετε χρήματα έτσι.
εχομε χρόνο να το συζητήσομε --ολα θα πανε καλά μη μασάτε..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ρε συ γαμηλιο θα πανε οι ανθρωποι, δεν θα κανουν το σκατο τους παξιμαδι. Τι θα πει μη τουριστικα? Αν δηλαδη ενας ξενος ερθει στην Ελλαδα θα φτυσει τη Σαντορινη γιατι ειναι τουριστικη και θα παει Ιθακη? Και πως εισαι σιγουρη οτι μπορουν να μεταφερουν το ταξιδι οταν ειναι φτηνα? Δεν δουλεουν ολοι στο δημοσιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.141
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom