Καλημέρα, χρειάζομαι τα "φώτα" σας

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ρε συ γαμηλιο θα πανε οι ανθρωποι, δεν θα κανουν το σκατο τους παξιμαδι. Τι θα πει μη τουριστικα? Αν δηλαδη ενας ξενος ερθει στην Ελλαδα θα φτυσει τη Σαντορινη γιατι ειναι τουριστικη και θα παει Ιθακη? Και πως εισαι σιγουρη οτι μπορουν να μεταφερουν το ταξιδι οταν ειναι φτηνα? Δεν δουλεουν ολοι στο δημοσιο.
κερνάω ρακί.
δηλαδή τι θέλεις να πείς οτι γαμηλιο ειναι μονο αυτα που αναμασάνε ολοι??
αυτο έλειπε να πανε και ιούλη σαντορίνη λέμε τώρα για ξένο ζευγάρι.
θα μαρτυρήσουν!!
έτσι πρέπει να το δούν!!
λιγότερο στριμωξίδι,ανετη διαμονή -θα βρουν οτι θέλουν και θα δούν πράγματα!!
το ταξίδι ειναι για εκείνους και όχι για τους άλλους.
και ποιος ειπε οτι δεν μπορούν να μείνουν και χλιδάτα..δεν υπάρχει μονο το nusa dua..
αντε γεια μας!!
παω για υπνο οι σκύλοι μου ροχαλίζουν!!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Η ωρα η καλή και απο μενα! Ιουλιος και Αυγουστος ειναι low season και οχι high οπως ειπωθηκε παραπάνω για την Καραιβική το ιδιο και για το Μαιάμι. Τα αεροπορικα θα ειναι σιγουρα στο διχιλιαρο όπως ειπε και η Vario αλλα ενδεχομενως να πετυχετε καλες τιμες στα ξενοδοχεια αν σε ενδιαφερει ψαξτο λιγακι. Να ξερεις μονο ότι καλοκαιρι και Μαιάμι σημαινει παρα πολυ ζεστη, υγρασια και ξαφνικες μπορες, φανταζομαι το ιδιο και για την Καραιβικη που δεν εχω παει.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Πολυ σωστα και αυτο φαινεται απο τις τιμες των εισιτηριων.
High season για Καραιβικη και Φλοριντα τελος παντων ειναι απο Δεκεμβριο εως και Απριλιο. Οι τιμες των ξενοδοχειων μπορει να πεσουν εως και -50% το καλοκαιρι , ανάλογα παντα την περιοχη. Η non refundable τιμη του εισητηριου όταν πηγα εγω περσι τον Ιουνιο ηταν ΑΘηνα-Μαιάμι 770?, ασχετα που εκλεισα ενα πιο ευελικτο ναυλο. Tωρα αν εσυ θεωρεις οτι το καλοκαιρι εκει ειναι high season εξαιτιας των εισητηριων, κάνεις λαθος.
 

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Παιδιά καλήμερα,
Καταρχήν ευχαριστώ για τις ευχές. Απο ότι κατάλαβα με τα χρήματα που διαθέτουμε μέχρι καμένα βούρλα μας κόβω να τρώμε κοψίδια στην ταβέρνα του μπαρμπα Μήτσου. Αλλαγή λοιπόν προορισμού. Που μπορούμε να πάμε με αυτό το ποσό (συνολικά) για οσες το δυνατόν περισσότερες μέρες?
 
Μηνύματα
776
Likes
617
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γιατί δεν κοιτάτε και το ενδεχόμενο μιας καλής κρουαζιέρας στην Καραϊβική από Μαιάμι? Με ένα μπάτζετ 5000Ε για 2 νομίζω φτάνει και περισσεύει τουλάχιστον για μια εβδομαδιαία και μία εβδομάδα διαμονή στο Μαιάμι.
 

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Εκτός του οτι με φοβίζει η ιδέα της κρουαζιέρας, οτι θα βρίσκομαι δηλαδή συνέχεια στη θάλλασα και θα πρέπει να κοιμάμαι στο πλοίο, νομίζω οτι δεν προλαβαίνεις να δεις και πολλά από τα μέρη που πάει. Προτίμω κάποιο μέρος οικονομικό (τελικά) που να μπορεί να μας προσφέρει χαλάρωση (αφού πάμε για διακόπες), ρομαντισμό (επειδή θα είμαστε νιόπαντροι), "χαλαρή" διασκέδαση και εμπειρίες ενός άγνωστου τόπου και πολιτισμού.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Oπως εγραψε και η Ρενατα μια Ασια θα μας σωσει.
 

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Ασία μια χαρά...που όμως? μπορεί κάποιος που έχει πάει να με ενημερώσει σχετικά.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ταυλανδη, Σρι Λανκα,Ινδονησια,Βιετναμ,Κινα? Σου κινει το ενδιαφερον κατι απο αυτα?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Παιδιά καλήμερα,
Καταρχήν ευχαριστώ για τις ευχές. Απο ότι κατάλαβα με τα χρήματα που διαθέτουμε μέχρι καμένα βούρλα μας κόβω να τρώμε κοψίδια στην ταβέρνα του μπαρμπα Μήτσου. Αλλαγή λοιπόν προορισμού. Που μπορούμε να πάμε με αυτό το ποσό (συνολικά) για οσες το δυνατόν περισσότερες μέρες?

To μπάτζετ είναι μια χαρά αλλά για ένα μέρος και όχι για ένα μήνα... τουλάχιστον αν θες να κινηθείς αποκλειστικά Καραϊβική...
Δες μόνο για Μεξικό (Γιουκατάν), ή μόνο για Άγιο Δομήνικο κ.λ.π. αλλά θα το πώ για 3η φορά (και ας με λάβεις επιτέλους υπόψιν :D) για τα περισσόυτερα νησιά της Καραϊβικής δεν είναι η ιδανική εποχή να τα επισκεφθείς Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο!
 

staykyra

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αρκτικό κύκλο
Καλέ μου VarioAthens,
Εχω λάβει υπόψιν μου και σένα κάθως και όλους όσους μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν και έτσι λοιπόν αποφάσισαμε να πάμε κάπου αλλού και για οικονομικούς λόγους αλλά και γιατι η εποχή που θελουμε να παμε δεν είναι καταλληλη για το συγκεκριμένο μέρος καθώς επίσης και γιατί από το λίγο που έψαξα (μπορεί και να κάνω λαθος)παραείναι "κοσμοπολίτικο"
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.134
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom