Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Γεια σας
Είναι τόσο πολλές οι ιστορίες και οι εντυπώσεις και οι εμπειρίες που διαβάζω σε αυτό τον ιστότοπο που δεν πρόλαβα να παρουσιαστώ....
Το γεγονός ότι μου αρέσουν τα ταξίδια είναι αναμενόμενο, και από τότε που τα ξεκίνησα πάντα έψαχνα την ισορροπία ανάμεσα στο χρόνο το χρήμα και την παρέα για να τα κάνω.
Έχω αποκτήσει μεγάλο ενδιαφέρον για την ισπανική γλώσσα η οποία καμιά φορά αγγίζει τα όρια της ψύχωσης (χωρίς τακτικά και σοβαρά μαθήματα, μάλλον αυτοδίδακτος) και πρόσφατα έκανα τη γνωριμία μου με τα Βραζιλιάνικα πορτογαλικά.
Έτσι, τα ισπανόφωνα κράτη άρχισαν να με ενδιαφέρουν όλο και περισσότερο.
Μετά από αρκετά μέρη από τα πολύ δημοφιλή που επισκέφτηκα ο επόμενος στόχος είναι εκτός Ευρώπης. Μεξικό. Προτίμηση Τουλούμ, αλλά βλέπουμε....
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ορισες.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.381
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
..ο επόμενος στόχος είναι εκτός Ευρώπης. Μεξικό. Προτίμηση Τουλούμ, αλλά βλέπουμε....
Εισαι σε πολυ καλο δρομο , η Τουλουμ ειναι φανταστικη :D. Καλως ηρθες!
 

Ninu

Member
Μηνύματα
80
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή,Αυστραλία
Καλησπέρα και Bienvenido. Χαιρετισμούς στην πατρίδα μου τη Θεσσαλονίκη!
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Bienvienido !!!

Ένα πολύ μεγάλο like κι από εμένα...Άλλος ένας Θεσσαλονικιός, σχιζοφρενής με τα ισπανικά και την Ισπανία αλλά κι ακόμη περισσότερο με την Λατινική Αμερική...
Χαίρομαι να βλέπω κι άλλους να βαδίζουν σε αυτό το δρόμο...τον σωστό !!!!
Το Μεξικό είναι επίσης ένας must προορισμός αλλά θα μου επιτρέψεις να κατέβω λίιιγο χαμηλότερα...στο μεγάλο απωθημένο....Περού......και σε απόσταση αναπνοής Κολομβία, Βολιβία, Χιλή, Αργενινή, Βενεζουέλα...
Δεν λέω ταξίδι ζωής και η Βραζιλία αλλά αυτά τα πορτογαλικά κάπως μου κάθονται....πολύ οάου και οάου ρε παιδί μου....
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Όλα τα μέρη που ανέφερες είναι πιθανοί στόχοι και η Βραζιλία πολύ ψηλά, εγώ λίγο που γνωρίστηκα με τα Βραζιλιάνικα Πορτογαλικά ακριβώς μετά τα Ισπανικά είναι τελικά εφικτά και σε βοηθάνε οι προηγούμενες γλώσσες. ;)
Τώρα λόγω ελάχιστου χρόνου και αδυναμίας πρόωρου σχεδιασμού θα ψάχνω άμεσες λύσεις.
Ένα πολύ μεγάλο like κι από εμένα...Άλλος ένας Θεσσαλονικιός, σχιζοφρενής με τα ισπανικά και την Ισπανία αλλά κι ακόμη περισσότερο με την Λατινική Αμερική...
Χαίρομαι να βλέπω κι άλλους να βαδίζουν σε αυτό το δρόμο...τον σωστό !!!!
Το Μεξικό είναι επίσης ένας must προορισμός αλλά θα μου επιτρέψεις να κατέβω λίιιγο χαμηλότερα...στο μεγάλο απωθημένο....Περού......και σε απόσταση αναπνοής Κολομβία, Βολιβία, Χιλή, Αργενινή, Βενεζουέλα...
Δεν λέω ταξίδι ζωής και η Βραζιλία αλλά αυτά τα πορτογαλικά κάπως μου κάθονται....πολύ οάου και οάου ρε παιδί μου....
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
γεια σου πατριωτη,εγω μενω ανωτουμπα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom