Καλησπέρα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
3 μερεs μονο στο Μεξικο? Μα 3 μερεs θελειs να παs μονο χαχα δεν πειραζει καλεs κι αυτεs.Να ξαναπαs παντωs για πολυ περισσοτερο να το ευχαριστηθειs , το λατρεψα το Μεξικο!

Οσο για το δωματιο στιs Φιλιππινεs αστο , ετσι κι αλλιωs δεν εχω ιδεα σε ποιο νησι θα παω και ποτε.Ολα στον αερα! Τωρα που ειπα αερα και ειδα και το link τηs iberostar , θυμηθηκα την Ιberworld (αεροπορικη) που συνεργαζεται με την Iberia. Μηπωs εχειs κανενα link τηs iberworld , τηλ. , μειλ , οτιδηποτε? Θα χρειαστει ;).

Περιμενω φωτογραφιεs:)
 

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
3 μερεs μονο στο Μεξικο? Μα 3 μερεs θελειs να παs μονο χαχα δεν πειραζει καλεs κι αυτεs.Να ξαναπαs παντωs για πολυ περισσοτερο να το ευχαριστηθειs , το λατρεψα το Μεξικο!

Οσο για το δωματιο στιs Φιλιππινεs αστο , ετσι κι αλλιωs δεν εχω ιδεα σε ποιο νησι θα παω και ποτε.Ολα στον αερα! Τωρα που ειπα αερα και ειδα και το link τηs iberostar , θυμηθηκα την Ιberworld (αεροπορικη) που συνεργαζεται με την Iberia. Μηπωs εχειs κανενα link τηs iberworld , τηλ. , μειλ , οτιδηποτε? Θα χρειαστει ;).

Περιμενω φωτογραφιεs:)
η Iberworld ηταν ιδιοκτησια της Iberostar μεχρι πολυ προσφατως αλλα ο ιδιοκτητης την πουλησε πακετο μαζι με ολα τα πρακτορεια που ειχε (Iberojet). Κρατησε μονο την Iberostar Hotels & Resorts. Με αυτη ταξιδεψαμε στο Κανκούν απο Μαδριτη (10 ωρες). Για την Iberia εχω να πω τα χειροτερα καθως και για το Barajas τριτοκοσμικο και φρικτα μπερδεμενο αεροδρομιο. 100 φορες εχω παει και ακομα χανομαι οταν παω στα gates!!!

Για τα πρακτικα η οικογενεια που εχει την Iberostar εχει και τα παπoυτσια Camper. :p
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κι εγω με Iberworld πεταξα στο Κανκουν και οταν προσγειωθηκαμε ακουγοταν ενα μηνυμα για πτησειs απο Μαδριτη προs Αβανα και Βαραδερο σε καλεs τιμεs...αλλα ημουνα χαλια - οπωs παντα στο αεροπλανο - και δεν εδωσα σημασια :roll:. Ωστε πουληθηκε λοιπον...

Για την Iberia εχω να πω οτι 4 πτησειs που εχω κανει Αθηνα-Μαδριτη-Αθηνα σαν στοποβερ για πιο μακρινα ταξιδια , ηταν ολεs θριλερ και κουναγε απελπιστικα (οχι οτι φταιει η εταιρια για τιs φοβιεs μου βεβαια).
Το ταξιδι στον Αγιο Δομηνικο (8-9 ωρεs) που εγινε παλι με την Iberia , ηταν χαλια και το αεροπλανο και η εξυπηρετηση , ειχα πεταξει και με την Thai πριν και η διαφορα ηταν τεραστια.

Η πτηση με την Iberworld στο Κανκουν ηταν πολυ καλυτερη.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.982
Likes
9.450
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια που μιλαμε για την Iberia , θελω να πω οτι τουs ειχα τηλεφωνησει μια εβδομαδα πριν απο την πτηση και ειχα ρωτησει αν γινεται να μου δωσουν αριθμουs θεσεων επειδη θα ταξιδευα με το γιο μου και ο πιτσιρικοs ηθελε παραθυρο στην πτηση Μαδριτη-Κανκουν. Το ειχε κανει φιλη με την Thai 5 μηνεs πριν και ηξερα οτι γινεται σε καποιεs εταιριεs οταν υπαρχει τετοιοs λογοs π.χ. παιδια .
Μου ειπαν λοιπον απο την Iberia οτι γινοταν και μου εδωσαν και αριθμουs θεσεων για οταν θα πηγαινα στο τσεκ ιν στη Μαδριτη.Οταν ομωs πηγα στη Μαδριτη , μου ειπαν οτι οι θεσειs αυτεs δοθηκαν σε αλλουs επιβατεs και - προσοχη - δεν υπαρχουν θεσειs στο παραθυρο σε ολο το αεροπλανο.

Αν σαs πω οτι υπηρχαν πολλεs? Δεν ξερω γιατι η ξυνη κοπελα στη Μαδριτη επεμενε οτι δεν υπαρχει ουτε μια θεση εστω καπου κοντα μαs για τον μικρο!Οχι μονο υπηρχαν αλλα καθισαμε 3 ατομα ο εναs πισω απο τον αλλο για να εχουμε ολοι θεα στη ζουγκλα απο κατω:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.841
Likes
19.036
Η Iberia έχει πλέον πολύ φτηνά εισητήρια για Μαδρίτη, με ~130 Ευρώ βρίσκεις με επιστροφή....να πούμε και κανά καλό :lol:

Εγώ, καθ'οδόν για τα Κανάρια είχα σταματήσει στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης, το οποίο ήταν πραγματικό χάος....δεν ήξερες πού να πας στη κυριολεξία
 

islascanarias

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ακριβως ετσι...χαος και οι πινακιδες περισσοτερο μπερδευουν παρα βοηθουν!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.315
Μηνύματα
887.659
Μέλη
38.980
Νεότερο μέλος
juanito

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom