Καλησπερα

r31134

Member
Μηνύματα
32
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Την καλησπερα μου σε ολους!
Ειμαι ο Δημητρης απο Θεσσαλονικη.
Εμαθα απο φιλο μου σχετικα με το φορουμ και αμεσως
μπηκα να ψαξω και να διαβασω πληροφοριες για το ταξιδι
που σχεδιαζω να κανω.
Προορισμος:Ιαπωνια.Το λιγοτερο 15 μερες παραμονη εκει αλλα
πρωτα πρεπει να το οργανωσω μεσα απο τη βοηθεια σας και τις εμπειριες σας.
Ηδη εχω διαβασει καποια αντιστοιχα topics εδω απο ατομα που εκαναν αντιστοιχα
ταξιδια στην Ιαπωνια και ευχομαι να με βοηθησουν.
Βασικα η ιδεα του να πας μονος και οχι με πρακτορεια κλπ
περα απο το οτι σου γλιτωνει αρκετα χρηματα τα οποια θα προτιμουσα να τα ξοδεψω για να μεινω παραπανω μερες εκει και να κανω περισσοτερα πραγματα,μου αρεσε κυριως επειδη
το βλεπω σαν εμπειρια ζωης,σαν μια μικρη περιπετεια που την σχεδιασα μονος και θα την απολαυσω οπως εγω θελω.

Ευχομαι μολις τελικα τα καταφερω,να σας γεμισω με εμπειριες και φωτογραφιες και βιντεο.

Την καλησπερα μου και παλι
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
:welcome2: Δημήτρη!

Πολύ όμορφο το ταξίδι που ετοιμάζεις! Είναι και δικό μου όνειρο η Ιαπωνία !

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά :)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.420
Likes
7.765
Καλωσόρισες Δημήτρη!!! :)
Όντως ετοιμάζεις πολύ ωραίο ταξίδι!!! Άντε με το καλό να πας και να μας μεταφέρεις εντυπώσεις και φωτογραφίες!!!
 

r31134

Member
Μηνύματα
32
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σας ευχαριστω παιδια.

Να τονισω πως οτι σκεφτομαι να κανω,το ξεκιναω απο το μηδεν
οποτε αν και φαινομενικα φαινονται ολα βουνο,θα βαλω μια ταξη
και θα ψαξω οσο μπορω.Διπλη προκληση επειδη ΠΟΤΕ δεν εχω ταξιδεψει εκτος
Ελλαδος,ουτε καν διαβατηριο εχω :haha: αλλα πιστευω και συμφωνω 100%
με ενα ποστ του traveler που λεει:
"...κλείσε τα αεροπορικά, βγάλε και μια κάρτα για τα τρένα και τράβα στην ευχή του Αυτοκράτορα... η χώρα είναι άριστα οργανωμένη, δεν χρειάζεσαι κανένα γραφείο...".

Ηδη ψαχνω για hostels,διαβασα μερικα πραγματακια για το Japan Rail Pass,εχω βρει
καποιες τιμες για αεροπορικα εισητηρια μετ'επιστροφης απο Αθηνα ή απο Κωνσταντινουπολη
προς Οσακα ή προς Τοκυο.Αυτα φυσικα αλλαζουν ανα πασα στιγμη αλλα ενδικτικα τα υπολογιζω για να κανω τα κουμαντα με τα χρηματα.

Το ταξιδι σκοπευω να το κανω μεσα στο 2010 κυριως για οικονομικους λογους(δεν μπορω φετος) και απ οτι διαβαζω,η ανοιξη με τις ανθισμενες κερασιες ειναι πολυ καλη εποχη για να πας Ιαπωνια.

Τα βασικα που θελω να κανω,ειναι να δω που θα μεινω και που θελω να παω και να δω πραγματα.Φυσικα μουσεια,μνημεια,παρκα,αγορες,συγχρονες κατασκευες γενικως,ολα τα εργοστασια και μουσεια της Honda,καποιες διασημες πιστες(Suzuka,Fuji,Tsukuba),το Fuji εννοειται
και απο εκει και περα οτι προτινομενο και εξειδικευμενο μαθω,θα το τιμησω.Για το φαγητο δεν αγχωνομαι γιατι οταν πειναω,απλα θελω να φαω:D.

Ξεκιναω το προσεκτικο διαβασμα και θα ξεκινησω τις ερωτησεις(θα με βαρεθειτε:rolleyes:)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δημήτρη καλώς όρισες ,χαίρομαι διπλά αφ ενός γιατί ειμαστε από την ίδια πόλη!και αφ ετέρου γιατί ετοιμάζεις ταξίδι ονειρεμένο που πολλοί θα θέλαμε να το κάνουμε ,και μάλιστα μόνος σου!
καλή προετοιμασία λοιπόν και όλα κατ ευχήν!
 

r31134

Member
Μηνύματα
32
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μολις το τελειωσα και ειδα το μηνυμα σου.Thanks.
Βεβαια ολες αυτες οι τοποθεσιες πρεπει να μπουνε πανω σε χαρτη
γιατι ειναι τοσες πολλες για τις οποιες εγραψε ο Yorgos που εχασα το τοπι.
Και δε νομιζω να προλαβω να γυρισω τοσα πολλα μερη.Αλλα υπο αλλες συνθηκες θα το ξαναδιαβασω και θα κρατησω μερικα σημεια απο αυτα γιατι οι γνωμες ατομων που περασαν τοσες μερες εκει και με σωστη καθοδηγηση,παντα μετραει.

Πρωτα ξεκιναω απο topic με αποριες πανω κατω ιδιες με τις δικες μου και απαντησεις σε αυτες και
μετα διαβασω για τις εμπειριες απο ταξιδια που τελικως εγιναν.

Πατριωτισσα χαιρομαι γιατι θα μεταφερω την μπουγατσα στο Τοκυο!:D

Quatar Airways:Απο Κων/πολη με επιστροφη,ολα κομπλε φοροι κλπ 530 ευρω
Απο Αθηνα το ιδιο 630 ευρω.Με συμφερει το πρωτο.Θα γραψω οτι βρισκω στα αντιστοιχα topics γιατι εδω δεν θα τα βρισκει κανεις αργοτερα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλως ορισες και με το καλο το ταξιδι σου στην Ιαπωνια. Το οτι το οργανωνεις μονος σου θα ειναι η μεγαλυτερη χαρα!
Μπραβο και καλη μελετη-διασκεδαση ;)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan me cherry blossom
καλως ορισες δημητρη!!!τι να πω..ειμαι σιγουρη οτι θα το οργανωσεις αψογα το ταξιδι σου κ φυσικα θα περασεις τελεια!μετα το χαναμι της λιζ,που μου εχει αναψει κυριολεκτικα φωτιες κ μου εχει δωσει εμπνευση για διαφορα θεματα,,εγω σου συνιστω να μην το χασεις ..καλη περιηγηση στο φορουμ!
 

criskal

Member
Μηνύματα
42
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μοζαμβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Τελειο ταξιδι φιλε μου.Εχω ακουσει τα καλυτερα απο φιλους που πηγαν.Να προσεξεις το οικονομικο, ειναι πανακριβο μερος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom