Καλοκαίρι με μώρο. Πού;

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις! Ειδικά βόρεια εύβοια σίγουρα κάποια στιγμή θα πάμε και θα ψάξουμε και το πευκί. Ναύπακτο επίσης! Τελικά κλείσαμε φοινικούντα που πληροί όλα όσα ψάχναμε κι ελπίζω να μείνουμε με ωραίες εντυπώσεις.
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Ψάξιμο και φέτος, με τον μπόμπιρα 2,5 ετών και άλλο ένα πολλά υποσχόμενο ζωύφιο 4 μηνών το καλοκαίρι! Πέρυσι φοινικούντα ήταν πανέμορφα, αλλά για να μη βαριόμαστε, πέρα απ' τις βασικές μας διακοπές, θα θέλαμε και κάτι ήρεμο στην Εύβοια αυτή τη φορά, για 3-4 μέρες.

Μια αμμουδερή παραλία στην πλευρά του Αιγαίου, κατά προτίμηση κεντρική-νότια Εύβοια, σχετικά ρηχή και με 2-3 ταβερνούλες ή μια ήσυχη περατζάδα το βράδυ. Αυτά, όχι πολλά, απλώς καθαρά νερά, αμμουδιά και ελάχιστες μετακινήσεις. Κάθε πρόταση για Εύβοια (ή και ευρύτερα) δεκτή, όχι Πελοπόννησο βέβαια κ.λπ., γιατί εκεί θα πάμε για τις πιο εκτεταμένες διακοπές μας.
 

Katle

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπερα σε ολους, διαβαζω πολυ συχνα τα οσα χρησιμα γραφονται εδω μεσα.
Ηρθε η ωρα να ρωτησω κι εγω με την σειρα μου αν καποιος γνωριζει που μπορουμε να κανουμε οικογενειακες διακοπες με μωρακι 9 μηνων.Απαραιτητη προυποθεση δυνατοτητα προετοιμασιας γευματων.Κοντα σε θαλασσα σε καποιο μερος που να διαθετει και ανεση για να βολταρουμε με το καροτσακι,δλδ μαγαζακια ταβερνακια κλπ.Ειτε νησι ειτε και οχι δεν εχουμε προβλημα,ουτε και στην αποσταση αρκει να ειναι κατι οικονομικο.Αν γνωριζετε και καποιο ξενοδοχειο ακομη καλυτερα!
 

billfryd

Member
Μηνύματα
11
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ακόμη δεν ξέρω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα. Κοιτάτε νησιά ή μόνο ηπειρωτική Ελλάδα ; Ωραία είναι στην Γιάλοβα (κοντά στην Πύλο). Δυστυχώς δεν ξέρω ξενοδοχεία γιατί μέναμε Πύλο.
 

Katle

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα. Κοιτάτε νησιά ή μόνο ηπειρωτική Ελλάδα ; Ωραία είναι στην Γιάλοβα (κοντά στην Πύλο). Δυστυχώς δεν ξέρω ξενοδοχεία γιατί μέναμε Πύλο.
Κοιταμε και νησια και ηπειρωτικη Ελλαδα.
Ωραια η ιδεα σας, αλλα επειδη θα ειμαστε στη Μανη νωριτερα, θελαμε να παμε και καπου αλλου.
 

Adigoni

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Καλημέρα σε όλες και όλους!!
Αποφάσισα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειά σας!
Πρώτες διακοπές με ενα μωρό 4 μηνών…
Έχουμε λιγάκι χαοθεί με το τι να κάνουμε! Προτιμάμε νησί σίγουρα, αλλά κοντά σχετικά στην Αθήνα.

Ξεκινάω….

-Λόγω υποχρεώσεων θα βρεθούμε στη Τζιά 12-16 Αυγούστου, είδα ότι έχει σύνδεση με Κύθνο στη 1 ωρα αλλά δεν βρίσκω πραγματικά κανένα ξενοδοχείο!!!!
-Άλλη επιλογή είναι η Άνδρος που από ότι διάβασα είναι ακατάλληλη λόγω αέρα.
-Μας είπανε για Σκόπελο, ότι αξίζει σαν νησί πρώτων διακοπών

και ερωτώ αγαπητές και αγαπητοί…

-συνδυάζεται η Τζιά με αλλο νησί κοντινό; Η μόνο η Κυθνος υπάρχει;
-τι θα μας προτείνατε σαν συνδυασμο διακοπών με το μωρό; Μιλάμε για 5 διανυκτερεύσεις!
-αν ξεχάσουμε το νησί, προτάσεις για προορισμούς πχ Εύβοια;

καλημέρα σας!!!!!
 

Sulanebouxii

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας! Ειμαστε ζευγάρι που ζουμε τα τελευταία χρόνια Γερμανία και θα θελαμε να παμε φετος τον Ιούνιο διακοπές με τον 2χρονο γιο μας.
Θα θελαμε να παμε σε ενα μερος ποιοτικό, ήρεμο, παραθαλάσσιο, με ωραία νερα και αμμουδιά για τον μικρο και γραφικα χωρια με καλό φαγητό χωρίς να ειναι εντονα τουριστικα. Ιδανικά δε θα θέλαμε να εχουμε πολλες μετακινήσεις με αυτοκίνητο στο μέρος που θα μένουμε.
Οι απευθείας πτήσεις απο Γερμανία ειναι για Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ροδο, Κω, Μυκονο, Σαντορίνη, Πρέβεζα και Ζάκυνθο και θα προτιμουσαμε το μερος που θα πάμε να μην απέχει πανω απο 3 ώρες από το αεροδρόμιο.

Έχετε κάτι να προτείνετε; Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom