Καλοκαίρι με μώρο. Πού;

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν φέτος έχουμε τις πρώτες καλοκαιρίνες μας διακοπές με την κόρη μας, ηλικίας επτά (7) μηνών σήμερα.
Αναζητούμε ξενοδοχείο-προορισμό σε όλη την Ελλάδα (το θέμα ενδεικτικά ανοίχθηκε στη Στερεά Ελλάδα) που να πληρεί τις πιο κάτω προυποθέσεις:
1. Καλή παραλία δίπλα στο ξενοδοχείο (απαγορεύονται οι μετακινήσεις με το αυτοκίνητο).
2.Το ξενοδοχείο να έχει παροχές για μωρά, ώστε να μην χρειαστεί να κουβαλήσουμε όλη την προίκα του.
3. Κατά προτίμηση προτιμάμε κοντινό προορισμό στην Αθήνα, όπου θα πάμε οδικώς για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία του πλοιου, αν και το μωρό μας είανι βολικό.
4. Δεν μας ενδιαφέρει τόσο το μέρος, καθώς δεν έχουμε σκοπό να κάνουμε ιδιαίτερες εκδρομές. Φέτος θα πάμε κυρίως για χαλάρωση.

Πάσα πρόταση δεκτή!
Ευχαριστώ προκαταβολικά:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σε αντιστοιχη φαση-αλλά με δυο νινια λίγο μεγαλύτερα- η αδερφή μου ειχε βολευτεί στο Πόρτο Χελι και συγκεκριμένα στον Άγιο Αιμιλιανό. Εμενε σε συγκροτημα bangalows με δικη τους κουζινιτσα πραγμα πολυ βολικό για φρουτοκρεμες και τα συναφη. Θα την ρωτησω αν θυμαται το ονομα του ξενοδοχειου.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ερση για μάθε και πές μου.
Είπαμε πάσα πρόταση δεκτή και υπό εξέταση.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Αν έχω καταλάβει καλά θέλεις κάτι τέτοιο;

Resort : Athenia (Greece), HOME - Family resort and all inclusive vacations with Club Med

Resort : Gregolimano (Greece), HOME - Family resort and all inclusive vacations with Club Med

Μόνο τα club med έχω υπόψη μου αυτή τη στιγμή που να παρέχουν ανέσεις για βρέφη.
Κι εμείς θα πάμε πρώτη φορά διακοπές με 9 μηνών μωρό αλλά θα μείνουμε σε διαμερισματάκια με κουζίνα. Εκεί όμως δυστυχώς δε γλιτώνεις το κουβάλημα της προίκας!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.473
Likes
7.936
Με το καλό οι πρώτες διακοπές του μωρού! :)
Δες και τα συγκροτήματα ALDEMAR στη Σκαφιδιά και GRECOTEL στην Κυλλήνη!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Resort - Porto Heli ? Peloponnese - Hapimag
Πρόκειται για μια γερμανική αλυσίδα πολύ οικονομική μεν, αλλά καθώς μου έλεγε η αδελφή μου προκεμένου να μείνει η τιμή χαμηλή τα κανεις όλα μόνος σου (=καθαρίζεις μόνος σου). Επειδη η αδελφή μου δεν το ειχε καταλάβει της ηρθε κάπως στην αρχη, αλλά σκοτίστηκε στην τελική και εκανε τα ελαχιστα δυνατα. Εννοειται βεβαια οτι δεν ειναι τιτιζα με την καθαριότητα. Καθαρα σεντόνια και πετσετες δινουν, αλλά τα στρωνεις μόνο σου. Η ταβερνα με εξτρα τιμη πολύ καλή. Ωραιοι κήποι, πισινες παιδικες χαρες, μικρη παραλία δική του με ξαπλωστρες. Ενημερωνεις οτι χρειάζεστε παρκοκρέβατο και στο παρεχουν. Κουζινιτσα εξοπλισμένη υπάρχει. Γενικά έμεινε ευχαριστημένη.
Αλλη εκδοχή μου είπε οτι ειναι η Ερμιονη, αλλά δεν θυμαται το ονομα του ξενοδοχειου που εμεινε. Οταν θα γυρισει σπιτι θα κοιταξει μηπως βρει πουθενα το ονομα και τη διευθυνση.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τα med απ' ότι είδα έχουν τελείως φεύγα τιμές.
Τα συγκεκριμένα συγκροτήματα στην Ηλεία απ' ότι θυμάμαι ξεπερνούν κατά πολύ τα 200 Ευρώ στη High Season.
Ερση θα το δω αυτό που λες, αν και είναι ένα θέμα να πρέπει να στρώνεις και το κρεβάτι σου στις διακοπές.
Σας ευχαριστω όλους
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Το ξέρω το Hapimag, νομίζω είχα πάει μικρή με τους γονείς μου! :)
Είναι καλή ιδέα, απλώς απ' ό,τι κατάλαβα δε θέλεις να κάνετε τίποτα. Λογικό μου φαίνεται, αφού με παιδί 7 μηνών σίγουρα ήδη κάνεις πάρα πολλά εδώ!

Είχα υπόψη μου επίσης το Porto Hydra στην Ερμιόνη και το Kinetta Beach στην Κινέτα, αλλά δεν πρέπει να μιλάμε για πολύ φθηνότερες επιλογές. :(
Θα κοιτάξω αν μπορώ να βρω κάτι ακόμα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
+1 για porto hydra..
και δες και αυτο..Kalamaki Beach Hotel, Corinthos, Peloponnese

εχω παει πολλες φορες, αλλα εχω μεινει μονο 2..
μην σε τρομαζουν οι τιμες που εχει στο σαιτ, παρε και κανενα τηλ μηπως σου κανουν καμια καλυτερη, αλλιως ψαξτο μεσω booking..
ααα!και ακριβως διπλα ειναι και το king saron..
http://www.eurobookings.com/isthmia...CNm8s5bdpKICFVKX2AodBQKqxg&form_type=remember

(ΥΓ. μα γιατι δεν πατε πορο?ακομη απορω..)
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εγώ θα πρ'οτεινα και την Αγ.Αννα στην Ευβοια.Εχει και το ομώνυμο καμπινγκ που έχει τα πάντα και μόνο κάμπινγκ δεν είναι .εχει χώρο για σκηνές,τροχόσπιτα,μπανγκαλοους,διαμερισματα.Η παραλία υπέροχη και οι παροχες πολύ καλές.δεν ξέρω πως να ανεβάσω το σαιτ.αν γραψεις στο γκουγκλ θα το βρεις απο τα πρώτα.
Να σου ζήσει και το μωράκι και με το καλό οι πρώτες διακοπές.Καταλαβένω απόλυτα την ανυσηχία σου καθώς κι εμείς με 9 μηνών μπέμπη θα κάνουμε φέτος διακοπές πρώτη φορά
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom