Καλοκαίρι με μώρο. Πού;

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Θα σου πρότεινα το Κυπαρίσσι στην Λακωνία. Ξέρω πολλούς που έχουν πάει με παιδιά και έχουν ξετρελαθεί! :clap:
Και στα πούλιθρα-πλάκα (κοντά στο Λεωνίδιο), σαν δεύτερη επιλογή.

Απλά είναι και τα 3 λίγο μακρυά και δε ξέρω πόσο εύκολο θα είναι. Πάντως το κάνουν πάρα πολλοί από Αθήνα!

Τώρα , γι αυτό που λες να έχει για το μωρό ,δε ξέρω αν θα βρεις κάτι τέτοιο στην Ελλάδα (τόση οργάνωση;;;), αλλά και να βρεις πιστεύω θα είναι πανάκριβο.... :shock: Οπότε μάλλον δεν έχει νόημα....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να κοιτα εδω: Camping Club Agia Anna, Evia Greece
Η παραλια της Αγιας Αννας ειναι υπεροχη!
Η αλήθεια είναι ότι η Αγία Αννα είναι στις σκέψεις μου, καθώς δίπλα από το καμπινγκ υπάρχει ένα καινούργιο ξενοδοχείο, το .:: Thalatta Seaside Hotel ::., το οποίο ίσως να μπορώ να το πετύχω σε καλύτερη τιμή λόγω γνωριμίας
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
η παραλια της αγιας αννας ειναι φοβερη ..ερημικη ...τεραστια αλλα ειναι μονο για ξημερωμα...επισης
πολυ στροφη μεχρι εκει ..και το κυριοτερο που δεν μαρεσει ....για την κατασταση σου ...εισαι απομονωμενος ..
αν ειναι να φας τις στροφες ....1000 φορες το λεωνιδιο-αγιος κοσμας κλπ..προς τα κει ...
αν παρολα αυτα θελεις οπωσδηποτε ευβοια για κοιτα ροβιες ... και τριγυρω δεν θα ταλαιπωρηθει το μωρο ...(εχει καραβι απο λαυριο ...βεβαια-)
θα προτεινα και πευκι ....αλλα παλι πεφτει μακρια ..
γενικως νομιζω οτι τα καλα της ευβοιας θα ειναι ταλαιπωρια ....εκτος αν ειστε ....προετοιμασμενοι ...

προσωπικη μου αποψη ....ψαχνεις μερος με δεντρα και σκιες ....τα παιδια δεν ειναι για ηλιο σε αυτη την ηλικια ...και δεν μπορειτε να ειστε συνεχεια μεσα.. :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για την Αγία Άννα να έχεις υπόψη σου ότι την πιάνει ο βοριάς. Αν φυσάει πολύ, έχει και μεγάλα κύματα.

Μπορεί να πέσεις σε καταπληκτικό καιρό και να μην έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα, αλλά μπορεί να πέσεις και σε φοβερούς αέρηδες. Και αν μιλάμε για Αύγουστο, αυτό είναι πολύ επίφοβο.

Μήπως είναι καλύτερα να ψάξεις σε κάποια πιο απάνεμη περιοχή, για να ευχαριστηθείτε και τα μπανάκια σας?
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Επισης ομορφα ειναι στους Ωραιους,ενα γραφικο χωριο διπλα στη θαλασσα(β.Ευβοια)καταπρασινο!Ειχα μεινει σε κατι ενοικιαζομενα με κουζινιτσα κατω & πανω το δωματιο,στον κηπο γκαζον & κουνιες,& λιγο πιο κατω παραλια,δεν θυμαμαι ομως ονομα,λυπαμαι!Χτυπα ομως το ονομα στο internet (χωριο) & κατι θα βρεις.Γενικα η βορεια Ευβοια ειναι μια καλη αποδραση,κοντινη & ησυχη!
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Το βρηκα,7συν7 λεγεται,στους Ωραιους,μπες στην σελιδα του να το δεις,& καλες τιμες απ οτι ειδα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για την Αγία Άννα να έχεις υπόψη σου ότι την πιάνει ο βοριάς. Αν φυσάει πολύ, έχει και μεγάλα κύματα.

Μπορεί να πέσεις σε καταπληκτικό καιρό και να μην έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα, αλλά μπορεί να πέσεις και σε φοβερούς αέρηδες. Και αν μιλάμε για Αύγουστο, αυτό είναι πολύ επίφοβο.

Μήπως είναι καλύτερα να ψάξεις σε κάποια πιο απάνεμη περιοχή, για να ευχαριστηθείτε και τα μπανάκια σας?
Η αλήθεια είναι ότι Ευβοια δεν έχω πάει και δε γνωρίζω πολλά.
Ανέφερα και παραπάνω ότι δεν αποκλείω καμία περιοχή, αρκεί να έχει αυτά που ζητάω.
Αν έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο, ευχαρίστως θα το εξετάσω.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σιγουρα ο βορειος ευβοικος κολπος ειναι πολυ πιο απανεμος απο το ανοιχτο Αιγαιο Πελαγος της Αγιας Αννας. Ομως οι παραλιες του εχουν βοτσαλο.
Αλλη επιλογη ειναι η νοτια Ευβοια: τα Στηρα απο Αγια Μαρινα τουΜαραθωνα, το Μαρμαρι της νοτιου Ευβοιας που εχει ευκολη προσβαση απο αφηνα και η Καρυστος παλι απο Ραφηνα. Εχει μεν πλοιο αλλα πολυ συντομο και για ευκολια της διαδρομης η οποια γινεται μεν οδικως αλλα δεν αξιζει τον κοπο.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Μια άλλη καλή ιδέα για ήσυχα νερά είναι ο Κορινθιακός. Ρίξε μια ματιά στο Ξυλόκαστρο που είναι και πολύ κοντά. Αυτό το ξενοδοχείο φαίνεται καλό Green Village
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλα τα λεει η anny
Αυγουστος με μελτέμια και βοριάδες η Αγια Αννα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογή πάντως ...
προς Γαλαξίδι ,Ερατινή Γλύφα Μοναστηράκι ρίξε και προς τα εκεί καμιά ματιά
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η αλήθεια είναι ότι Ευβοια δεν έχω πάει και δε γνωρίζω πολλά.
Ανέφερα και παραπάνω ότι δεν αποκλείω καμία περιοχή, αρκεί να έχει αυτά που ζητάω.
Αν έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο, ευχαρίστως θα το εξετάσω.

Δυστυχώς δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να προτείνω, γιατί δεν έχω παιδιά και δεν μπορώ να κρίνω με βεβαιότητα τα υπέρ και τα κατά κάποιας περιοχής.

Θεώρησα καλό όμως να αναφέρω το θέμα αέρας και κύμα στην "έξω" πλευρά της Εύβοιας, γιατί αυτό μπορεί να μην το είχες υπολογίσει και όσο νάναι μπορεί να δημιουργήσει κάποιες δυσκολίες, πόσο μάλλον όταν θα έχεις και το μωρό μαζί.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα σκασουν απο τη ζεστη στο Γαλαξιδι Αυγουστο μηνα. Ο ορεινος ογκος που βρισκεται απο πισω του κοβει καθε βορεινη πνοη ανεμου.
Φιλοι γαλαξιδιωτες με σπιτι εκει καθε Αυγουστο το κλειδωνουν και φευγουν αλλη γη σε αλλα μερη προ ανευρεση δροσιας. Επανερχονται τον Σεπτεμβρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom