Καλοκαίρι με μώρο. Πού;

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Τελικά κλείσαμε στη Μήλο που μένουν μόνιμα κάποιοι γνωστοί.. η Νάξος έχασε στο παρά 5':D.. του χρόνου, άν όλα είναι καλά..
 

spirit

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπέρα!
φέτος είναι η πρώτη χρονιά που θα πάμε διακοπές με το νέο μέλος της οικογενείας, λόγω ότι γεννήθηκε τώρα το καλοκαίρι δεν θέλω κάποιον μακρινό προορισμό αλλά κάπου κοντά οδικώς ώστε να μην ταλαιπωρηθεί. Έχετε κάτι να προτείνετε?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Κοντα...Πες μας απο που εισαι για να βρουμε το κοντα.
 

spirit

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ουπς...χίλια συγνώμη είμαστε από Αθήνα σκέφτομαι κάτι σε διαδρομή στις 3 ώρες περίπου.
Σκέφτηκα κάτι κοντά σε Βόλο ή προς Ιτέα ή και Πελοπόννησο (ίσως Τολό για κοντά) δεν ξέρω θα ήθελα κάτι που να έχει παραθαλάσσιες ταβερνούλες για να κάνουμε το βράδυ καροτσάδα και να μπορούμε να καθόμαστε και να κάνουμε κάνα μπάνιο εναλλάξ καθώς η μπέμπα θα είναι πολύ μικρή για να την βουτήξουμε.
Αν έχετε κάτι υπόψιν σας θα σας ήμουν ευγνώμων.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Το Τολο ειναι καλη ιδεα. Πελλοπονησο θα βρεις πολλα ωραια μερη. Καρδαμυλη, Μεθωνη, Πυλο...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το Τολο ειναι καλη ιδεα. Πελλοπονησο θα βρεις πολλα ωραια μερη. Καρδαμυλη, Μεθωνη, Πυλο...
3 ωρες είπε !!! οχι 3 μέρες ταξίδι !!!!

Με τόσο μικρό μωρό θα σου πρότεινα να μείνεις σε πιο κοντινή απόσταση απο Αθήνα για 1000+ λόγους.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
3 ωρες είπε !!! οχι 3 μέρες ταξίδι !!!!

Με τόσο μικρό μωρό θα σου πρότεινα να μείνεις σε πιο κοντινή απόσταση απο Αθήνα για 1000+ λόγους.
Ε οχι και 3 μερες ταξιδι.Προσβαλεις τα μερη μας κουμπαρε :haha::haha:
Λοιπον συμφωνω και γω με το Χρηστο ...οχι μακρια απο Αθηνα γιατι μικρο παιδακι ειναι..μπορει να χρειαστειτε γιατρους κλπ
Κοιταξε στη Λιμνη Ευβοιας ή Ερετρια-Αμαρυνθο.
Επισης Λουτρακι εχει περατζαδα και κανενα απο τα παραθαλασσια χωρια της Κορινθιας..Βραχατι-Κιατο....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ε οχι και 3 μερες ταξιδι.Προσβαλεις τα μερη μας κουμπαρε :haha::haha:
Λοιπον συμφωνω και γω με το Χρηστο ...οχι μακρια απο Αθηνα γιατι μικρο παιδακι ειναι..μπορει να χρειαστειτε γιατρους κλπ
Κοιταξε στη Λιμνη Ευβοιας ή Ερετρια-Αμαρυνθο.
Επισης Λουτρακι εχει περατζαδα και κανενα απο τα παραθαλασσια χωρια της Κορινθιας..Βραχατι-Κιατο....
με 2 μηνών παιδί ''3 μέρες'' και λίγες λέω :haha::haha:
συμφωνώ για όλα τα υπόλοιπα μέρη που προτείνεις :D
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα καθώς ψάχνουμε αντιστοίχως παραλία για διακοπές με μωρό 1 έτους σε όμορφο και καθαρό δωμάτιο πάνω στην παραλία (σε όμορφη και καθαρή επίσης :rolleyes:), σε Πελοπόννησο ή Πήλιο ή Εύβοια (ή και αλλού), δίνω ενδεικτικά τις αποστάσεις από Αθήνα, δηλαδή περίπου στο 3ωρο, με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

- ωραία νερά, όχι να τη δέρνει ο άνεμος τον Ιούλιο

- δωμάτια πάνω στο κύμα, στα 2-3 λεπτά απόσταση με τα πόδια

- να υπάρχουν 2-3 αξιοπρεπή ταβερνάκια σε κοντινή απόσταση

- όχι σε νησί

Με λίγα λόγια διακοπές για χαλάρωση και όσο το δυνατόν λιγότερες μετακινήσεις!

Αν το έχετε βρει αυτό το μέρος πείτε το και σε μένα! :clap:
 

angryDuck

Member
Μηνύματα
36
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα
Εγω θα ψηφιζα ναυπακτο. Εχει πολλα ξενοδοχεια στην περιοχη και στα γυρω χωρια που πληρουν τις προδιαγραφες σας, η παραλια στα περισσοτερα ειναι αποσταση 2-3' με τα ποδια και γενικα ειναι πολυ φιλοξενο μερος για οικογενειες
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Linda appartements ,Μικρα Μαντινεια,Καλαματα..ολα οσα ζητας και πολυ περισσοτερα!Τσεκαρισε το!
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Πευκί στη βορεια εύβοια. Εχω κάνει διακοπές κ εγώ ως μικρό παιδί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.730
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom