mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Κων/ πολη πιστεύω είναι καλή επιλογή. Ο δρόμος, μέχρι τα σύνορα τουλάχιστον, είναι πολύ καλός μπορείς να βρείς οικονομικό ξενοδοχείο (κάνοντας και παζάρι) είτε στα κεντρικά σημεία είτε γύρω γύρω αφού θα έχεις αυτοκίνητο. Τα novotel και hyatt βγάζουν πολύ καλές προσφορές εκείνη την περίοδο, τύπου 60ε το δίκλινο - ακούγετε παράξενο και όμως γίνεται-. Η Πόλη είναι υπέροχη όλο το χρόνο, το ίδιο κλίμα με εδώ, έχεις πάρα πολλά πράγματα να κάνεις δεν πρόκειται να βαρεθείς.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^αληθεια, ενα 4ημερο στην Κων/πολη ποσο περιπου θα κοστισει, με αεροπορικα και διαμονη σε ένα μετριο ξενοδοχειο;;

συμφερει το ταξιδι με τρενο;γιατι ουτως ή αλλως ειμαι απο αθηνα...

γενικα θελω να παω κων/πολυ το επομενο φθινοπωρο/χειμωνα ισως...
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
αληθεια, ενα 4ημερο στην Κων/πολη ποσο περιπου θα κοστισει, με αεροπορικα και διαμονη σε ένα μετριο ξενοδοχειο;;

συμφερει το ταξιδι με τρενο;γιατι ουτως ή αλλως ειμαι απο αθηνα...
Το κόστος εξαρτάται από τις ημερομηνίες που θα επιλέξεις και από το μέσο που θα χρησιμοποιήσεις για να πας. Φαντάζομαι πως μπορείς να βρεις αρκετά οικονομικές πτήσεις αν κλείσεις αρκετούς μήνες πριν. Τα ξενοδοχεία της Πόλης είναι κατά μέσο όρο οικονομικότερα από αυτά σε άλλες πόλεις της Ευρώπης, οπότε συνδυαστικά μπορείς να επιτύχεις χαμηλό budget.
Αν και μου αρέσει πολύ το τρένο, δε θα το πρότεινα. Αρκετές ώρες πήγαινε-ελα. Αν βρεις ακριβά αεροπορικά, εξέτασε και την περίπτωση να πας Αλεξανδρούπολη αεροπορικώς και να συνεχίσεις με ΚΤΕΛ. Δεν το έχω κάνει, μια φίλη το έψαχνε παλιότερα, γιατί το εισιτήριο για Αλεξανδρούπολη μετ' επιστροφής της έβγαινε 60 ευρώ και το ΚΤΕΛ κάτι λίγα ακόμη. Έτσι γλιτώνεις και χρόνο και κούραση, συγκριτικά με το να πάρεις τρένο.
Για περισσότερες λεπτομέρειες...υπάρχουν οι "ειδικοί" του forum, ανέμενε απαντήσεις:)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
αχ σε ευχαριστω πολυ!!!
ησουν κατατοπιστικοτατη!!!:):)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
^αληθεια, ενα 4ημερο στην Κων/πολη ποσο περιπου θα κοστισει, με αεροπορικα και διαμονη σε ένα μετριο ξενοδοχειο;;

συμφερει το ταξιδι με τρενο;γιατι ουτως ή αλλως ειμαι απο αθηνα...

γενικα θελω να παω κων/πολυ το επομενο φθινοπωρο/χειμωνα ισως...


δεν υπαρχει πια τρενο ομως!!!!:D:D:D ετσι και αλλιως ομως απο αθηνα δε θα ηταν βολικο.....
 

irene14978

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλημέρα,
εγώ θα πήγαινα Κροατία ή Κωνσταντινούπολη εφόσον έχεις χαμηλό budget. Και εγώ τώρα κοιτάω για ένα ταξίδι το καλοκαίρι, αρχές Σπτεμβρίου για την ακρίβεια και κοιτάω παρόμοιους προορισμόυς με εσένα.
Άσχετο, το site τησ Skyeurope ποιο είναι? Δεν μπορω να το βρω πουθενά.....
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Μάλλον η ANEL υπονόησε με αυτό το link ότι λόγω χρεοκοπίας δε λειτουργεί πια και το site για κρατήσεις, οπότε όσο κι αν ψάξει η irene δε θα το βρει.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω λεω να πατε βαρκελωνη!!
εκανα το ταξιδι αυγουστο του 2009 και ηταν τελεια!!
η ζεστη ειναι σε νορμαλ πλαισια, η πολη ο,τι πρεπει για νεολαια, ωραιο φαγητο, τελεια μπαρακια, πολλα αξιοθεατα!για τις μερες που θες και για τα χρηματα που διαθετεις ειναι η καλυτερη επιλογη!!
αν το αποφασισεις, εννοειται οτι μπορω να σε βοηθησω με τιπς για οικονομικο χοτελ (και ουχι χοστελ, γιατι πως να το κανουμε?ζευγαρι ειστε!) και εστιατορια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.615
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom