Καλοκαιρινά δρομολόγια easyjet

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
πολυ καλες οι τιμες, λεω να κλεισω για Βερολινο το καλοκαιρι. Το θεμα ειναι λεει να βαλεις ταξιδιωτικη ασφαλιση; Ετσι ωστε να μην υπαρχει προβλημα σε περιπτωση απεργιας; Ή ακυρωσης; Τι πιθανοτητες υπαρχουν να ακυρωσουν την πτηση; Γιατι λιγο η αποσκευη, λιγο η ασγαλιση ανεβαινει το ποσο...
 

sgatz

Member
Μηνύματα
33
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
εχει αρχίσει τα καλά της ryan η easyjet...εξτρά η ασφάλιση,εξτρά για 2η βαλίτσα ,εξτρά να μπεις πρώτος,εξτρά το ένα εξτρά το άλλο....Να μου λείπει το βύσσινο,και τζάμπα να τα βαλει δε πετάω με αυτούς..αυτη είναι η ταπεινή μου γνώμη
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
sgatz νομιζω οτι εισαι λιγο "αδικος" με την easy jet.. δεν σου λεει οτι οπωσδηποτε θα ταξιδεψεις με την συγκεκριμενη εταιρια, ειναι επιλογη σου να κρινεις αν σε συμφερει σε συγκριση με τις αλλες αεροπορικες.. και πιστεψε με οταν κλεινεις νωρις το εισητηριο σου ακομα και με βαλιτσα και ασφαλιση η τιμη ειναι πολυ καλη!!! και εγω προσωπικα το speedy boarding το θεωρω μεγαλη απατη, αλλα όλα αυτα είναι επιλογή σου...
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.423
sgatz νομιζω οτι εισαι λιγο "αδικος" με την easy jet.. δεν σου λεει οτι οπωσδηποτε θα ταξιδεψεις με την συγκεκριμενη εταιρια, ειναι επιλογη σου να κρινεις αν σε συμφερει σε συγκριση με τις αλλες αεροπορικες.. και πιστεψε με οταν κλεινεις νωρις το εισητηριο σου ακομα και με βαλιτσα και ασφαλιση η τιμη ειναι πολυ καλη!!! και εγω προσωπικα το speedy boarding το θεωρω μεγαλη απατη, αλλα όλα αυτα είναι επιλογή σου...
Συμφωνώ απόλυτα... Low cost εταιρία είναι, εδώ και χρόνια αυτή είναι η πολιτική της και είναι σαφής. Εάν έβρισκα τα ίδια εισιτήρια στην ίδια τιμή σε άλλη αεροπορική εταιρία (π.χ. Air France - λέμε τώρα :haha:) πιθανότατα θα επέλεγα τη δεύτερη, αλλά για αυτά που προσφέρει πιστεύω ότι έχει καλό value for money...
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Το καλοκαίρι που ταξίδεψα με την easy από Αθήνα - Νίκαια με ενδιάμεση στάση στη Ρώμη μας συνέβη το εξής περιστατικό: ακύρωθηκε η πτήση μας από Ρώμη για Νίκαια λόγω τεχνικού προβλήματος. Η εταιρεία λοιπόν ανέλαβε να μας ταϊσει και να μας μεταφέρει οδικώς με πούλμαν στον προορισμό μας και μας επέστρεψε και τα χρήματα του εισιτηρίου. Για τα χρήματα που πήραμε πίσω πρέπει να πώ ότι εγώ δεν είχα κλείσει ταξιδιωτική ασφάλεια . Ποτέ δεν την κλείνω.Δεν έχω χάσει αποσκευή και στην περίπτωση αυτή δεν ξέρω τι θα συνέβαινε αν δεν έχεις ταξιδιωτική ασφάλιση. Φυσικά και δεν είναι η σούπερ εταιρία όμως μερικές φορές οι τιμές της είναι άπαιχτες . Αν δε ταξιδεύει όλη η οικογένεια μαζί , τότε πραγματικά η συνολική διαφορά των εισιτηρίων είναι σημαντική.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.285
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει.Αν ακυρωσει η easyjet την πτηση στα δινει πισω ολα τα λεφτα; Αρα αν εισαι σίγουρος οτι δεν θα σου προκειψει κάτι εσενα δεν χρειαζεται η ασφαλιση;
Για μέσα Ιουλιου ειναι καλη τιμη τα 100ευρω για βερολινο ωστε να συμβιζαστεις με τις περίεργες ώρες;
 

safer97

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
και σε μενα οταν περσυ τετοιο καιρο καλη ωρα, ακυρωθηκε η πτηση της easyjet για Ρωμη λογω απεργιας των Ρωμαιων, πηρα τα λεφτα του εισιτηριου μου πισω κανονικα χωρις να εχω κλεισει ταξιδιωτικη ασφαλιση. Νομιζω πως αυτο ειναι υποχρεωμενη να το κανει βαση ευρωπαικης οδηγιας.
Εχω την αισθηση πως η ταξιδιωτικη ασφαλιση ειναι για περαιτερω αποζημιωσης σε περιπτωση ακυρωσης με υπαιτιοτητα της εταιριας, για ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη στο εξωτερικο, για αποζημιωσεις σε περιπτωση απωλειας αποσκευων κτλ.
Οποιος ξερει καλα το θεμα ας το διευκρινησει περαιτερω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Για μέσα Ιουλιου ειναι καλη τιμη τα 100ευρω για βερολινο ωστε να συμβιζαστεις με τις περίεργες ώρες;
Κατά τη γνώμη μου δεν είναι καλή τιμή... φεύγεις πολύ πρωί (6 τα χαράματα), οπότε χρεώνεσαι και μια επιπλέον νύχτα σε ξενοδοχείο... την άνοιξη συνήθως η A3 βγάζει προσφορές για Ευρώπη, φέτος έδινε το ATH-TXL r/t 135e... γιατί λοιπόν να πληρώσεις από τώρα για κάτι τόσο μελλοντικό όταν μερικούς μήνες πριν και με μια μικρή επιβάρυνση της τάξης του 30% θα έχεις ανθρώπινες ώρες πτήσης, αποσκευές και in-flight service?
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Ούτε εγώ αγοράζω ταξιδιωτική ασφάλιση, δεν υπάρχει λόγος. Πέταξα Θεσσαλονίκη-Βερολίνο με στα 70 ευρώ με επιστροφή, υπήρχε καθυστέρηση με ευθύνη της ελληνικής πλευράς και η πτήση έγινε μετά από 3 ώρες. Κανείς δεν αποζημιώθηκε. Ούτε οι speedy boarders.
Επίσης, με 12 ευρώ πέταξα το Πάσχα από Βερολίνο προς Στοκχόλμη (η τιμή ήταν με επιστροφή, λατρεμένη ryanair!) και μια 2ωρη καθυστέρηση προκάλεσε αναστάτωση. Κανείς δεν αποζημιώθηκε αφού η ευθύνη ανατέθεικε στο σουηδικό αεροδρόμιο.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.027
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom