Καλοκαιρινά δρομολόγια easyjet

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Με αυτές τις τιμές δεν πρέπει να έχουμε παράλογες απαιτήσεις. Εγώ θα κλείσω για καλοκαίρι πάντως :)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Και δικη μου πτηση εχει ακυρωθει με easyjet λογω της εκρηξης του ηφαιστειου στην Ιρλανδια τον περασμενο Απριλιο (?).. Η easyjet με ενημερωσε εγκαιρως, μου εδωσε δυνατοτητα δωρεαν αλλαγης πτησης.. Χωρις φυσικα να εχω κλεισει ταξιδιωτικη ασφαλιση.. Βεβαια εκεινον τον καιρό επικρατουσε τοσο χαος στο site της εταιρειας που ακομα και οι φιλοι μου των οποιων οι πτησεις δεν επηρεαζοντουσαν απο το ηφαιστειο μπορεσαν να κανουν αλλαγες δωρεαν..!!! Κατα τ'αλλα νομιζω πως η εταιρεια εχει ποιοτητα low cost χωρις, δυστυχως, να εχει παντα τις αντιστοιχες τιμες..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Συμφωνω και εγω,πολλες φορες οι τιμες ειναι οπως και των αλλων εταιρειων.
 

ΤΖΟΝ

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ-ΙΤΑΛΙΚΗ ΡΙΒΙΕΡΑ
τωρα κοιταξα για λονδινο τον ιουνιο. με 100 ευρουλακια πηγαινε-ελα. οχι κ ασχημα. με χειραποσκευη βεβαια, αλλα γιατι να προτιμησω αλλη εταιρια κ να δωσω τουλαχιστον τα διπλασια για μια βαλιτσα εξτρα κ δυο μπουκιες που θα μου δωσουν;
για τα λεφτα που δινουμε μια χαρα εταιρια ειναι. καλα η ryan, στο θεμα value for money ειναι εκτος συναγωνισμου
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
τωρα κοιταξα για λονδινο τον ιουνιο. με 100 ευρουλακια πηγαινε-ελα. οχι κ ασχημα. με χειραποσκευη βεβαια, αλλα γιατι να προτιμησω αλλη εταιρια κ να δωσω τουλαχιστον τα διπλασια για μια βαλιτσα εξτρα κ δυο μπουκιες που θα μου δωσουν;
για τα λεφτα που δινουμε μια χαρα εταιρια ειναι. καλα η ryan, στο θεμα value for money ειναι εκτος συναγωνισμου
Γιατί θα πας σαν άνθρωπος και δεν θα κινδυνεύεις να πάθεις σκολίωση τέσσερις ώρες σφηνωμένος μέσα σε αυτό το κάτεργο για 50? παραπάνω, αλλά που να το καταλάβεις, δεν είναι εύκολο... οκ τα χρήματα δεν περισσεύουν από κανένα αλλά μην παραμυθιάζετε ούτε εμάς ούτε τους εαυτούς σας ότι η Εasy και η Ryan είναι και γαμώ τις εταιρίες... ένα πράμα σαν τα σώβρακα στις λαϊκές είναι... ότι πάρεις ένα ευρώ και στο πρώτο πλύσιμο γίνονται στρινγκάκια... δώστε το κατοστάρικο λοιπόν και κάντε γαργάρα τα υπόλοιπα... που θα μας πείτε κιόλας γιατί να προτιμήσω άλλη εταιρία να πάω Λονδίνο...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Μια χαρά εταιρεία είναι η easy και σε καμία περίπτωση δεν πίστευω οτι δεν είναι άνετη για ενα ταξϊδι στην ευρώπη βέβαια αν έβρισκα καλές τίμες με aegean για λονδίνο ισως την προτίμουσα λογω του heathrow και του 321 που γνωρίζω οτι χρησιμοποίει μονο για αυτό το λόγο ισως έδινα μια φορά 50 ευρώ παραπάνω.
 

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
To καλοκαίρι που πέρασε (τέλη Ιουλίου 2010), πετάξαμε οικογενειακώς από
Θεσσαλονίκη-Βασιλεία με EasyJet χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Απο Θεσσαλονίκη πετούσε 10:30 το πρωί. Το βάρβαρο ήταν η επιστροφή που ήταν στις 6 το πρωί αλλά στο St Lewis που είναι δίπλα στο αεροδρόμιο βρήκαμε ένα συμπαθέστατο ξενοδοχείο με 70 ευρώ, που είχε δωρεάν μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο. Κι ολα αυτά με 71 ευρώ το άτομο με επιστροφή (από 1 βαλίτσα και φόρους χωρίς ασφάλεια). Νομίζω πως για μια τριμελή οικογένεια 213 ευρώ μετάβαση στο κέντρο της Ευρώπης ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ φτηνα.
Η πτήση ήταν 2 ώρες και ουτε καταλάβαμε πως πέρασαν. Και ο γαλλικός τομέας του αεροδρομίου ειναι πιο φτηνός απο τον ελβετικό ! Νοικιάσαμε ενα Corsa για 14 μέρες με 400 ευρώ ! Σύνολο 613 ευρω οι μετακινήσεις. Τόσα ήθελα για να παω με το αυτοκινητο μου στην Πάρο....
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Ας πω και εγω την ταπεινη μου αποψη

Κριση ξεκριση, το ταξιδι ειναι μια διαδικασια
Ξεκιναει απο την επιθυμια, προχωραει με την αναζητηση, συνεχιζει με τα βιωματα και τελειωνει με τις αναμνησεις.
Η επιθυμια αρχιζει να συγκεκριμενοποιειται καταληγοντας σε ενα προορισμο.
Αρχιζει η αναζητηση. Για εμενα και για πολλους αλλους που εργαζονται πανω απο 12 ωρες τη μερα δεν υπαρχει ουτε ο χρονος να αναζητησω εισιτηρια κλπ 8 μηνες νωριτερα αλλα ουτε και η ψυχολογικη διαθεση. Μοιραια αποφασιζω το πολυ 2 μηνες πριν το ταξιδι. Για τοσο κοντινο χρονο οι τιμες που βρισκω με κανονικες εταιρειες ειναι περιπου ιδιες με τις τιμες της καθε easy, η οποια εκτος των αλλων αναχωρει ωρες που θα με αναγκασουν να χασω σημαντικο μερος της μερας μου. Τι να το κανω αν η πτηση για Ρωμη πχ εχει 25 ευρω αν φτανω απογευμα και πρεπει να πληρωσω και 100+ ευρω για ξενοδοχειο και η επιστροφη ειναι σε τετοια ωρα που ο μονος κερδισμενος θα ειναι ο ξενοδοχος? Να καμαρωσω οτι βρηκα φτηνα εισιτηρια? Καμια easy δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα και η χαμηλη τιμη δεν σημαινει οτι ο τελικος λογαριασμος σου βγαινει παντα φτηνα. Εκτος αν, το επαναλαμβανω και παλι,προγραμματισει καποιος το ταξιδι πολυ νωριτερα.
Παμε στα βιωματα. Προσωπικα απολαμβανω το ταξιδι απο τη στιγμη που θα ξυπνησω (αν κοιμηθω το βραδυ απο την αναμονη). Μου αρεσει να ξεκινησω χαλαρα, να παω στο αεροδρομιο χαλλαρα, να πιω το καφεδακι μου χαλαρα, να μπω σαν ανθρωπος στο αεροπλανο και να κατσω σε μια ανετη θεση χωρις τα γονατα μου να βρισκουν στον μπροστινο. Τρωω τετοιο λουκι καθε μερα που ναι, θελω να ξεφυγω και να πληρωσω για αυτη την ανεση, δεν ζηταω τιποτα μπερλουσκονικες συνοδούς αλλα απλα λιγες ευχαριστες ωρες μεσα σε εναν αχαρο κυλινδρο. Αυτα οσο αφορα το ταξιδι, τα υπολοιπα ειναι θεμα προορισμου και γουστου.

Υ.Γ. Μη νομισετε οτι με αυτα που γραφω συντασσομαι με τον τρισκαταρατο, απλα αναφερω την αποψη μου.:p:p:p
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.016
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom