Ινδονησία Μαλαισία Μπρουνέι Σιγκαπούρη Καλοκαιρινές Διακοπές στο Μπαλί αλλά και αλλού...

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Λοιπόν ακούστε πως έχει το πράγμα.

Το βασικό πλάνο είναι καλοκαιρινές διακοπές στο Μπαλί. Αλλά αφού πας που πας τόσο μακριά, να μην δεις και κάτι άλλο;;

Χαζεύοντας λίγο τις πτήσεις βρίσκω με TK , Αθήνα - Κουάλα Λουμπούρ και επιστροφή από Σινγκαπούρη.

Και η σκέψη μου έχει ως εξής:
2 μέρες Κουάλα Λουμπούρ
1,5 μέρα Μπρουνέι
7 μέρες Μπαλί
3-4 μέρες Σιγκαπούρη

Ακούω προτάσεις/συμβουλές
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Λοιπόν ακούστε πως έχει το πράγμα.

Το βασικό πλάνο είναι καλοκαιρινές διακοπές στο Μπαλί. Αλλά αφού πας που πας τόσο μακριά, να μην δεις και κάτι άλλο;;

Χαζεύοντας λίγο τις πτήσεις βρίσκω με TK , Αθήνα - Κουάλα Λουμπούρ και επιστροφή από Σινγκαπούρη.

Και η σκέψη μου έχει ως εξής:
2 μέρες Κουάλα Λουμπούρ
1,5 μέρα Μπρουνέι
7 μέρες Μπαλί
3-4 μέρες Σιγκαπούρη

Ακούω προτάσεις/συμβουλές
Ωραίο σαν κονσεπτ αλλά θα έλεγα ότι 7μ στο Μπαλί είναι λίγες. Βάλε 2-3 ακόμα, αλλά μου αρέσει. Για το Μπρουνει βέβαια δεν έχω ιδέα εάν συνδυάζεται και πως, δεν έχω πάει, εχω πάει σε όλα τα υπόλοιπα. Σιγκαπούρη για δυο μέρες είναι καλά, τις παραπάνω θα τις έβαζα Μπαλί.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Ωραίο σαν κονσεπτ αλλά θα έλεγα ότι 7μ στο Μπαλί είναι λίγες. Βάλε 2-3 ακόμα, αλλά μου αρέσει. Για το Μπρουνει βέβαια δεν έχω ιδέα εάν συνδυάζεται και πως, δεν έχω πάει, εχω πάει σε όλα τα υπόλοιπα. Σιγκαπούρη για δυο μέρες είναι καλά, τις παραπάνω θα τις έβαζα Μπαλί.
Ούτε εγώ έχω ιδέα για το Μπρουνέι αλλά για κάποιο λόγο αυτό το άγνωστο με τραβάει... 15-16 μέρες έχω άδεια 😛
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Το Μπαλί αξίζει λίγο παραπάνω κατά τη γνώμη μου. Θα έκοβα από Σιγκαπούρη. Παίζει ρόλο και πως θα βγουν οι αεροπορικές συνδέσεις.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Το Μπαλί αξίζει λίγο παραπάνω κατά τη γνώμη μου. Θα έκοβα από Σιγκαπούρη. Παίζει ρόλο και πως θα βγουν οι αεροπορικές συνδέσεις.
Υπάρχουν άπειρες επιλογές σε πτήσεις στην ΝΑ Ασία και νορμάλ τιμές. Θα το επεξεργαστώ λιγάκι...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Για Μπρουνέι δεν ξέρω.Αλλά σίγουρα θα έκοβα 2 μέρες απο Σιγκαπούρη και θα τις έβαζα στο Μπαλί.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Λοιπόν ακούστε πως έχει το πράγμα.

Το βασικό πλάνο είναι καλοκαιρινές διακοπές στο Μπαλί. Αλλά αφού πας που πας τόσο μακριά, να μην δεις και κάτι άλλο;;

Χαζεύοντας λίγο τις πτήσεις βρίσκω με TK , Αθήνα - Κουάλα Λουμπούρ και επιστροφή από Σινγκαπούρη.

Και η σκέψη μου έχει ως εξής:
2 μέρες Κουάλα Λουμπούρ
1,5 μέρα Μπρουνέι
7 μέρες Μπαλί
3-4 μέρες Σιγκαπούρη

Ακούω προτάσεις/συμβουλές
Προσωπικα αφιέρωνα περισσότερο χρόνο στην Ινδονησία που είναι ανεξάντλητη και απίθανη. Θα προτιμούσα να πάω ας πουμε Java να δω Candi Borobudur & Prambanan ή Gili islands, αναλόγως τις προτιμήσεις σας. Αν δλδ σας αρέσουν οι παραλίες ή τα αρχαία.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Νομίζω το Bali καλύπτει τα θέλω μου. Παραλίες για σερφ, καταδύσεις και φύση!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Νομίζω το Bali καλύπτει τα θέλω μου. Παραλίες για σερφ, καταδύσεις και φύση!
Τότε να πας μόνο Μπαλί κ Σινγκαπούρη. Τι τα θες τα άλλα. Τι θα προλάβεις να δεις στο Μπαλί αν θες να κάνεις σερφ κ καταδύσεις. Δεν είναι μικρό νησί. Έχει πολλά πράγματα να δεις που είναι διασκορπισμενα. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες κ με την κίνηση που έχει, είναι χρονοβόρες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν ακούστε πως έχει το πράγμα.

Το βασικό πλάνο είναι καλοκαιρινές διακοπές στο Μπαλί. Αλλά αφού πας που πας τόσο μακριά, να μην δεις και κάτι άλλο;;

Χαζεύοντας λίγο τις πτήσεις βρίσκω με TK , Αθήνα - Κουάλα Λουμπούρ και επιστροφή από Σινγκαπούρη.

Και η σκέψη μου έχει ως εξής:
2 μέρες Κουάλα Λουμπούρ
1,5 μέρα Μπρουνέι
7 μέρες Μπαλί
3-4 μέρες Σιγκαπούρη

Ακούω προτάσεις/συμβουλές
Σε αντίθεση με άλλους, για μένα 7 μέρες Μπαλί είναι μια χαρά.
Μπρουνέι δεν έχω πάει και με τραβάει, 1,5 μέρα επίσης μου φαίνεται ΟΚ.
Σιγκαπούρη 4 μέρες πολλές για μένα.
Κουάλα Λουμπούρ δεν εντυπωσιάστηκα κιόλας.

Οπότε θα έκοβα κάτι από Σιγκαπούρη και την KL και μου μένουν 4 μέρες. Στην Ινδονησία θα τις έδινα, έχει πολύ πράγμα. Εγώ που είμαι αρχαιολάτρης θα τα έτρωγα σε Borobudur-Prambanan και κανένα Bromo στη Java, αυτή είναι και η ορθολογικότερη επιλογή. Αλλά αν σου αρέσει το off the beaten track, μπορείς να χτυπήσεις ένα Kai Kecil, να πας για ονειρικό diving, φύση, κουλτούρα στο Raja Ampat, να δεις τις κηδείες στην Tana Toraja που είναι η εποχή της ή να πας Komodo και πέριξ που είναι εμπειριάρα. Αλλά ναι, Ινδονησία θα έβαζα κι εγώ. Έχει κι άλλα η χώρα (πώς να μην έχει, τεράστια είναι) αλλά με 4 μέρες δε γίνονται, ειδικά με την ασυνέπεια στις εσωτερικές πτήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom